начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот alex766 » 20 Юли 2010, 13:28

Здравейте колеги,
По повод отминалите конкурси за младши магистрати бих искал да споделите, как според Вас бих могъл най-качествено да проведа подготовката си? Интересно ще ми е мнения на участвалите в конкурсите. На какво се набляга най-вече? Някой казват казуси по НП -книжките да се чеатат, други практика, трети статиите от Аписа........

Желанието ми е да се явя на конкурс за младши прокурори.

Благодаря Ви и на спечелилите ЧЕСТИТО!!! ;)
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот DEKAH » 20 Юли 2010, 16:01

1-во трябва да имаш диплома с добри оценки /над 5.50/
2-ро трябва да познавате подходящите хора
3-то трябва да си приготвите една сума, която варира, според конкурса, мястото, града и т.н.

п.п.
1,2,3 не ти трябват, ако си блондинка /по изключение брюнетка/, 180 см, със сини очи, силиконови гърди, дълги крака, знаеш устно френски и заверяваш със задна дата.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот Melly » 20 Юли 2010, 16:04

DEKAH написа:1-во трябва да имаш диплома с добри оценки /над 5.50/
2-ро трябва да познавате подходящите хора
3-то трябва да си приготвите една сума, която варира, според конкурса, мястото, града и т.н.

п.п.
1,2,3 не ти трябват, ако си блондинка /по изключение брюнетка/, 180 см, със сини очи, силиконови гърди, дълги крака, знаеш устно френски и заверяваш със задна дата.

:lol: :lol: :lol:
Малко хумор в тази жега никак не е излишен.

А сега сериозно. Какво означава качествена подготовка - ами:
1. Яко четене, четене и пак четене, но..., с разбиране!
2. Писмена и говорима грамотност!
3. Гладък изказ така, че да гали ухото на слушателя КАТО МЕЛОДИЯ!
4. Ако покривате горните критерии по т.1, т.2 и т.3, бъдете уверен/а, че КЪСМЕТЪТ ЩЕ Е С ВАС!

УСПЕХ! :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот royalty » 20 Юли 2010, 17:08

Melly написа:
DEKAH написа:1-во трябва да имаш диплома с добри оценки /над 5.50/
2-ро трябва да познавате подходящите хора
3-то трябва да си приготвите една сума, която варира, според конкурса, мястото, града и т.н.

п.п.
1,2,3 не ти трябват, ако си блондинка /по изключение брюнетка/, 180 см, със сини очи, силиконови гърди, дълги крака, знаеш устно френски и заверяваш със задна дата.

:lol: :lol: :lol:
Малко хумор в тази жега никак не е излишен.

А сега сериозно. Какво означава качествена подготовка - ами:
1. Яко четене, четене и пак четене, но..., с разбиране!
2. Писмена и говорима грамотност!
3. Гладък изказ така, че да гали ухото на слушателя КАТО МЕЛОДИЯ!
4. Ако покривате горните критерии по т.1, т.2 и т.3, бъдете уверен/а, че КЪСМЕТЪТ ЩЕ Е С ВАС!

УСПЕХ! :D

Нещо средно между двете мнения, посочени по-горе плюс късмет да се паднеш в добра комисия, а и изпитващите да са със задоволени първични физиологични нужди, иначе пак може да не те слушат.
Само да отбележа, че гладкият изказ по т.3, който да гали ухото, се постига ако си назубрил техните учебници или учебници, които те са чели, иначе с разбиране да говориш, може и да не ти се получи.Т.е. Зубрене плюс късмет, зубрене плюс пари или много пари!Каквито са ти възможностите!А ако си хубава и разкрепостена жена,но и дискретна, шансът ти се увеличава, защото може да задоволиш нечия физиологична нужда...
royalty
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Май 2010, 19:21

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 21 Юли 2010, 09:01

DEKAH написа:1-во трябва да имаш диплома с добри оценки /над 5.50/
2-ро трябва да познавате подходящите хора
3-то трябва да си приготвите една сума, която варира, според конкурса, мястото, града и т.н.

п.п.
1,2,3 не ти трябват, ако си блондинка /по изключение брюнетка/, 180 см, със сини очи, силиконови гърди, дълги крака, знаеш устно френски и заверяваш със задна дата.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 21 Юли 2010, 09:02

Точно така е.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот alex766 » 21 Юли 2010, 12:10

;) E, добре, но нещо не ми се вярва това със паричките. Честно да си кажа и аз съм чувала, но както знаем има си изпит със съответните комисии и т.н ... Малко сложно ми се вижда..на всеки член от комисията да се разпределя по нещо, че после и там където имаж желание да бъдеш назначен ..... :oops:
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот alex766 » 21 Юли 2010, 12:50

А, като гледам конспектите публикувани от миналия конкурс не мога да разбера, ако искам да се явя за младши прокурор по кой от конспектите да чета?

Конспекти за конкурси за първоначално назначаване на магистрати в органите на съдебната власт по гражданскоправни, наказателноправни и административноправни науки---------този конспект за какво се отнася?

Конспект за конкурсни изпити за младши съдии по гражданскоправни науки.

Конспект за конкурсни изпити за младши съдии и младши прокурори по наказателноправни науки...-само по този ли?
:oops: :oops:
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот ralitsarbg » 24 Юли 2010, 18:29

Колега, моят съвет е първо да прочетете Наредбата на ВСС.

Моят съвет е да се подготвите много добре теоретично, ако имате възможност и не работите, посещавайте стажа.

Решавайте казусите на проф. Груев и Ралица Илкова и да се опитвайте да отговаряте на въпросите след тях. Ако не можете, сверявайте с учебниците, докато научите разликата между основните понятия и можете да дадете правилен отговор без да се замисляте.

Помагалата на проф. Владимиров са много полезни, както и тези на Веселин Вучков по Наказателен процес.

За прокурор - задължително трябва да знаете в детайли "Новите положения на досъдебното производство" на проф. Чинова.

Ако имате достъп до съдебна практика, четете я.

Учете от повече един учебник - защото в тях има различни неща, които можете да съпоставите и анализирате.

Научете се да съпоставяте правните институти, защото това е основното, както на казуса, така и на устния изпит.

Много четете, много пишете...трябва да рутинирате изказа си...да не се запъвате. Опитайте се, ако и като достигнете до устен изпит да не четете, говорете...все пак в наказателния процес устността е изключително важно основно начало.

Важно е да знаете какво искате. Ако искате да сте прокурор, защото това е желанието и мечтата Ви, борете се за него, защото моето мнение е, че всеки труд в името на дадена цел се възнаграждава рано или късно.

Следете форумите, но се абстрахирайте от изписаното в тях - независимо дали е позитивно или негативно и доколкото е възможно...

И както казва Рон Кларк "Работи упорито и ще се справиш блестящо". Аз за себе си вярвам в тази максима...

УСПЕХ!!!!
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот mishi_83 » 25 Юли 2010, 16:36

ralitsarbg написа:
И както казва Рон Кларк "Работи упорито и ще се справиш блестящо". Аз за себе си вярвам в тази максима...


Браво, колега - подкрепям с две ръце :D
Това е съвършено правилно :!:
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот ralitsarbg » 25 Юли 2010, 17:56

mishi_83, :oops: виждам от коментарите ти (извинявай за фамилиарниченето, не ми е присъщо), че споделяш подобни възгледи и се бориш със свои сили...

Желая ти успех от все сърце, защото очевидно си човек, който мисли, че всяко усилие се възнаграждава, вярва в себе си и никога не се отказва от мечтата си.

Аз правя същото и се надявам на късмет в класирането за младши прокурори...

Все пак аз се боря, защото вярвам, че системата не е толкова прогнила, колкото я описват, че не всичко е с пари, връзки, руси коси, силикон и дълги бедра...поне аз нямам нито едно от изброените неща...имам мечта и воля да се боря за нея.

Пък и ако изхождаме от презумпцията, че всичко е нагласено и конкурс се "печели", защо въобще полагаме усилия...битка не се печели с поражанско отношение...

Успех на всички колеги! И късмет, защото винаги е нужен...
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот Melly » 25 Юли 2010, 19:06

И още нещо за онези, които вярват. :wink:
Не е важно колко пъти ще падаш в една битка, по-важното е да намериш сили да се изправиш... и ДА ПРОДЪЛЖИШ! :lol: :lol: :lol:

УСПЕХ!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот mishi_83 » 27 Юли 2010, 10:42

ralitsarbg написа:mishi_83, :oops: виждам от коментарите ти (извинявай за фамилиарниченето, не ми е присъщо), че споделяш подобни възгледи и се бориш със свои сили...

Желая ти успех от все сърце, защото очевидно си човек, който мисли, че всяко усилие се възнаграждава, вярва в себе си и никога не се отказва от мечтата си.

Аз правя същото и се надявам на късмет в класирането за младши прокурори..


Благодаря, Рали... сигурен съм, че рано или късно ще успеем да постигнем това, което искаме.
Желая ти го от сърце :wink:
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот civillaw » 27 Юли 2010, 11:18

За начало разбери в основи, в какво се състои работата на един прокурор и прецени възможностите си и очакванията си. Конкурсите за магистрати не трябва да са самоцел. Успех
civillaw
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2009, 18:27

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 10 Авг 2010, 16:33

Привет, колеги! Аз на този конкурс успях. Първо явяване ми е. Чудя се защо за някои тази работа е самоцел. Какво мислите, че ще Ви даде? Ще ми бъде интересно да споделите очакванията си, защото аз вече/когато съм го постигнал/, ми е странно защо се стремях към това. По пътя към целта ми беше приятно, а сега ми е пусто и празно. Ще стана роб на труда. Вероятно ще ми се вмесват в работата или поне ще се опитват. Вероятно ме чакат много ядове. А и заплатата не е кой знае каква все пак.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот niamame » 11 Авг 2010, 23:38

Точно на кой от двата конкурса си успял? Прокурора е едно "борче" в съдебната зала,в досъдебната фаза- всичко му го смилат и му го дават в готов вариант под неговия зорък, строг и справедлив поглед. :wink: Не е зле, зависи какво искаш.Много канцеларска работа, малко екшън.Не е като по телевизията.
niamame
Младши потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Юли 2009, 16:39

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 12 Авг 2010, 10:54

И на двата и ще трябва да избирам. Кое е по-добре според вас?
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот ralitsarbg » 12 Авг 2010, 21:35

maunkata, ти трябва да прецениш сам, защото всеки може да ти даде съвет съобразно собствените си представи, а за теб да се окаже погрешен.
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот maunkata » 13 Авг 2010, 08:55

Да, така е, но все пак явно съм доста неориентиран и затова събирам мнения. Явих се на майтап, явно не съм достатъчно мотивиран и не съм наясно с желанията си.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Как да направя качествена подготовка за конкурс?

Мнениеот niamame » 13 Авг 2010, 10:19

Това за майтапа не го казвай на глас.Има пишещи във форумите ,които ще те изядат.Съдията следи целия съдебен процес.Преди това е прочел делото и е решил в общи линии какво да прави. Най-тормозещото за един съдия са :!: -мо ти ви те. :wink: По- престижно е -съдия разбира се, но все пак зависи какво търсиш.
niamame
Младши потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Юли 2009, 16:39

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron