начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

МПП , Облигационно, Финансово.......

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот bloody_heart666 » 18 Юни 2010, 22:21

Правя темата с молба, който иска да сподели , кои са най-добрите автори, книги и помагала по Международно публично,Облигационно, Финансово, Общинско и разбира се Наказателно. Предварително Ви благодаря.
Предполагам има някъде такава тема, но не ми се рови.. :D :D :D
bloody_heart666
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2008, 00:33

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот jafi_retroto » 21 Юни 2010, 15:28

Здравей,
Споделям авторите, които четох при подготовката за изпита по ОП:

1. Калайджиев, А. Облигационно право. Обща част. Сиби, 2010 (вече има пето издание - http://buy.lex.bg/catalog/product_info. ... cts_id=737)

2. Марков, М. Облигационно право. Modus studendi. Сиби, 2010. (според мен много полезно помагало - http://buy.lex.bg/catalog/product_info. ... ts_id=2601)

3. Тасев, С. Деликтната отговорност. Сиела, 2009. (http://www.ciela.bg/?p=book_view&aid=588)
jafi_retroto
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 02 Окт 2008, 22:51

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот legallapsus » 21 Юни 2010, 19:37

Облигационно право.
1.
Изображение
Както се казва класика.
Предимствата пред учебника на Проф. Калайджиев:
-много по-разбираем, едвали има друг такъв учебник, толкова сложна материя да е обяснена по толкова лесен и разбираем начин
-лесен за четене
-в общи линии редакцията на П.Попов е по-добра от тази на О.Герджиков
-учебник, който не може да се назубри (за тези които въобще могат да зубрят)не толкова колкота заради обема си, колкото заради начинът на писане
Недостатъци
-теоритично по-слаб, от този на Калайджиев
2.
Изображение
Ето тук съм напълно съгласен с колегата ,че това е много полезно помагало
3.
Изображение
По-скоро като алтернатива на М.Марков, но има много неща които ги няма в останалите учебници
4.
Изображение
Доста полезно пособие


Наказателно право
Мога да препоръчам двата учебника на Проф. Гиргинов,за по-любознателните коментарът му на спец. част

Финансово право
Изображение
Изображение


А и най-важното, което ще ти е необходимо, желание и търпение да прочетеш и осмислиш книжките.
legallapsus
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 05 Дек 2008, 11:05

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот Гост. » 21 Юни 2010, 20:09

Извън темата ( мога да препоръчам още доста литература, но и това стига за начало)- трудовете на Здравко Славчев по данъчно са добри, може би малко прекалено теоретични ( което неминуемо води до обем- няма как), но за първи път има нещо подобно на пазара. Препоръчвам.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот legallapsus » 21 Юни 2010, 20:40

poli_g написа: трудовете на Здравко Славчев по данъчно са добри, може би малко прекалено теоретични ( което неминуемо води до обем- няма как), но за първи път има нещо подобно на пазара. Препоръчвам.


Лоша работа.На мен по принцип ми трябва литература за държавния по ППН и си мислех, че новото данъчно право на Славчев ще има нещо по-практическо, но уви.
Не мога да разбера, защо в България няма един свестен учебник по финансово или данъчно право.Казват, че у нас по принцип специалистите в тази област са по-малко.
Новият учебник на Проф. Стоянов също е общи съчинения,като в общи линии си е преписал данъчното право вкл. със същите примери.Явно ще се чете главно от ДОПК.
legallapsus
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 05 Дек 2008, 11:05

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот iliqna » 22 Юни 2010, 10:58

poli_g написа:Извън темата ( мога да препоръчам още доста литература, но и това стига за начало)- трудовете на Здравко Славчев по данъчно са добри, може би малко прекалено теоретични ( което неминуемо води до обем- няма как), но за първи път има нещо подобно на пазара. Препоръчвам.



Бихте ли препоръчали нещо повече и не за "начало"? Чела съм доста от постовете Ви и това ме кара да се доверя на литература,препоръчана от Вас. Благодаря!
iliqna
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Апр 2010, 17:01

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот bloody_heart666 » 22 Юни 2010, 22:53

Много Ви благодаря за полезната информация.Именно от тези автори и литература мисля да се готвя ,и най-вече да науча нещо.
bloody_heart666
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2008, 00:33

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот advokat__nikolov » 05 Юли 2010, 19:53

bloody_heart666 написа:Много Ви благодаря за полезната информация.Именно от тези автори и литература мисля да се готвя ,и най-вече да науча нещо.


Искрено те поздравявам за това, че залагаш на юридическата литература и книжнина !

А ако имаш време, вземи си и тази съдебна практика в 4 тома :wink:


Изображение
advokat__nikolov
 

Re: МПП , Облигационно, Финансово.......

Мнениеот bloody_heart666 » 09 Юли 2010, 12:56

Ще я взема, благодаря!Иначе съм на мнение, че колкото повече се чете толкова по-добре.Знанието е богатство, което никой не може да ти го вземе и винаги можеш да затвориш и най-приказливите уста.А и винаги е хубаво да се знаят и различни становища по един и същи въпрос.
bloody_heart666
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2008, 00:33


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron