начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот monamoneva » 02 Фев 2010, 10:41

Най - вероятно ще има такъв пролетта. Гледам конспекта за изпита от 2008 г. и моля за информация как сте се готвили по въпросите - освен законите (ГПК, ЗОЗ, ДОПК, ЗЧСИ и т.н.), каква друга литература сте ползвали?
monamoneva
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 25 Юни 2008, 13:51

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот kalahan2008 » 02 Фев 2010, 21:37

Има един сборник със съдебна практика, изд. на "СИБИ", от миналата година, нарича се "Изпълнителното производство", бял на цвят.
Има един по-стар...нека го наречем учебник, съставители Людмил Цачев, Христо Николаев, изд. пак "СИБИ", зелен на цвят и много рядък вече, защото е стар, по стария ГПК е и представлява своеобразно ръководство за ДСИ, с всички бланки + съдебна практика, аз си го намерих много случайно от кижарницата на МОЛ-а, но беше последен екземпляр.
Друга литература - изданията на КЧСИ, могат да е намерят в книжарницата на Пиротска.
Четете и за европейското право в областта на съдебното изпълнение, както и промените, свързани с Лисабонския договор и договор "РИМ-ІІ".
Понаучете и несъстоятелността /ТЗ/, както и АПК /в частта за изп. производство/.
Успех на бъдещите колеги! :D
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот monamoneva » 03 Фев 2010, 11:16

много благодаря за отговора!!
изданията на Камарата ги имам вече, сборниците на СИБИ ще ги търся днес.
Калахан, кажи нещичко за изпита, моля. :)
monamoneva
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 25 Юни 2008, 13:51

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот kalahan2008 » 06 Фев 2010, 13:03

Сега гледам заповедта за изпита:
http://www.bcpea.org/uploads/ZAPOVED_44.pdf
Какво да кажа за изпита-беше обявен да бъде в сградата на МП на "Славянска", но в деня на изпита ни пренасочиха от охраната към сградата на ЦРОЗ на Дондуков /при Президентството/. Сега гледам, че пак ще е в сградата на ЦРОЗ, този път на "Аксаков".
Проведе се 3 дена, с различни комисии, предварително ще ви разпределят по дни и комисии.
Всяка комисия е от члена, 2 от тях са ЧСИ от Камарата и един представител на министерството.
Изпитът беше устен, пада се един въпрос и говориш. Задават се и допълнителни въпроси. Съвсем нормален изпит. Не ядат хора :D
Гледам, че от конспекта са махнали европейското право, което е добре за вас, защото има 10-на директиви. Конспектът ви е доста по-практически насочен, което означава, че ще ви задават предимно практически въпроси.
Пак пожелавам успех, че има нужда от добре подготвени колеги, наистина. Аз лично стискам палци на колегите от нашата кантора, за да ни облекчат малко мен и другата колежка-ПЧСИ :D
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот rado12 » 07 Фев 2010, 19:25

Колеги може ли някой да ми даде информация относно това как се процедира със свободните места за помощник-частните съдебни изпълнители!?В смисъл има ли някакво обявление къде при кой частен съдебен изпълнител се търси помощник или на какъв принцип се действа!?Например полагаш успешно изпита, одобряват те и после накъде-търсиш си ЧСИ при който да работиш ли?!Благодаря предварително!
rado12
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2009, 22:18

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот gudio » 08 Фев 2010, 16:34

rado12 написа:Колеги може ли някой да ми даде информация относно това как се процедира със свободните места за помощник-частните съдебни изпълнители!?В смисъл има ли някакво обявление къде при кой частен съдебен изпълнител се търси помощник или на какъв принцип се действа!?Например полагаш успешно изпита, одобряват те и после накъде-търсиш си ЧСИ при който да работиш ли?!Благодаря предварително!

:roll: По-скоро е второто, в конкретния случай. На практика на такъв изпит се явяват колеги, които вече работят при някой ЧСИ и са били "насърчени" от него (или, пази Боже - от някой негов конкурент :wink: ) да придобият такава правоспособност. Така беше и с помощник-нотариусите, но гледам напоследък, че има доста обяви за работа: "търся помощник-нотариус". Но нотариусите са много повече като брой. В края на краищата ако се явиш на конкурса без предварително осигурено "работно място", печелиш "тапия", която е безсрочна и все някога може и да ти свърши работа, но губиш... 50 лв. :wink: такса за участие, ако не започнеш работа веднага.
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот rado12 » 08 Фев 2010, 17:25

Благодаря за информацията колега! :D
rado12
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2009, 22:18

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот varna-moreto » 11 Фев 2010, 23:00

колеги някой може ли да ми даде информация за медицинското?какво точно трябва да бъде?трябва ли да има печат от психото?благодаря!
varna-moreto
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Дек 2008, 11:50

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот marlex » 03 Мар 2010, 20:55

Уважаеми колеги,

Камарата на частните съдебни изпълнители организира на 26 и 27 март 2010г. в гр. София подготвителен семинар за помощник – частни съдебни изпълнители. Обучението ще отговаря напълно на утвърдения от министъра на правосъдието конспект за провеждане на изпит за помощник – частни съдебни изпълнител. Изпитът е насрочен със заповед на Министъра на правосъдието за 12 април 2010г.

Семинарът е съобразен изцяло със сега действащата нормативна база и предлага обучение в практически аспект по част V от ГПК - Изпълнително производство, обхваща обзорен анализ на всички законови и подзаконови актове пряко свързани с работата на частните съдебни изпълнители и техните помощници. Участниците в семинара ще се запознаят със спецификата на правната рамка, в която частните съдебни изпълнители работят. Те ще могат свободно да споделят мнение и да интерпретират предлганите решения, както и да се запознаят с добрите практики при и по повод изпълнението на съдебните решения.

Обучението се провежда по утвърдена методика от квалифицирани преподаватели, представители на гилдията.

За повече информация пишете на е-мейл info@bcpea.org или на тел. на КЧСИ / http://www.bcpea.org /.Записване най – късно до 23.03.2010г. на е-мейл: info@bcpea.org или на факс: 02/980 77 32.
marlex
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 01 Ное 2002, 00:11

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот a.s.e.n » 12 Апр 2010, 20:01

Здравейте, ще споделите ли как мина първия ден от изпита
a.s.e.n
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2008, 16:41

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот viki06 » 12 Апр 2010, 21:15

Колеги,споделете как мина изпита днес.
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот veleka » 13 Апр 2010, 12:42

Защо никой не иска да сподели нищо... :(
veleka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Авг 2009, 13:41

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот prousa » 13 Апр 2010, 20:18

Здравейте колеги,

Ето как минава изпитът, типично по български отивате с дисагите на "Аксаков" 5 и се чудите как стигнах до тук, че пак да се явявам на изпит. Не ми ли беше достатъчно това в СУ, че пак трябва да си тровя нервите? Очевидно "не". Изпитът започва в 09.30, но не и за хората след двадесети номер. Те влизат някъде към 14.00 или поне днес бе така. Да не ви разправям как беше за 37-ми и 8-ми и т.н.Изпитът свърши в 18.40. Комисията е добронамерена, председателката е свестна жена, мъжът също, но третия член не спира да ви пита, пита ли пита, ли пита допълнителни въпроси...Днес има трима скъсани, вчера също, девет човека се отказаха.
Една сцена от днешния изпит. Сяда едно момче и започва да говори по въпроса за ПИ срещу вещи СО, питат го "ти женен ли си?"Той казва "не, но ще си намеря свестна жена", а отсреща му казват:"Колега една жена гледа на мъжа колко му е голяма змията!" Така че атмосферата е весела.
Не дълбаят върху непротивопоставимите, научете си добре защитата и заповедното, бъдете спокойни, и все пак това не е формалност , както си мислеха днес. По задните номера е безсмислено да идват сутринта, елате по обед, утре няма да е различно.

Успех
prousa
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 13 Апр 2010, 20:01

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот monamoneva » 13 Апр 2010, 23:30

аз бях в първия ден. минах лесно, но честно казано въпросите , които ми се паднаха, ги знаех наизуст - то няма и как да е друго при заповедното производство и изпълнение върху ЦК. стояхме около три часа прави - първо пред сградата, после вътре в един коридор между някакви кашони. имаше една бременна жена, която се чудя как не припадна. а тези, които останаха за след почивката след 14 ч. просто не знам как са изкарали до края.
скъсаните говориха преди мен и честно казано, си го заслужаваха. е, не можеш да не знаеш кои са изпълнителните основания по ГПК, все пак. успех на всички останали. четене му е майката, това е.
monamoneva
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 25 Юни 2008, 13:51

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот varna-moreto » 16 Апр 2010, 18:54

Колеги честит празник първо!Някой има ли информация кога и как ще си получим документите за успешно взетия изпит?вчера трябва е минала последната групичка и днес очаквах че ще има информация.
varna-moreto
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Дек 2008, 11:50

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот kalahan2008 » 16 Апр 2010, 19:29

Честито на всички нови колеги! :D
Не помня кога дадоха удостоверенията предния път, но след месец бях вече вписан ПЧСИ. Трябва да си получите и служебните карти, иначе няма как да се легитимирате по описите.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот prousa » 17 Апр 2010, 03:17

Изтресли са оценките.
prousa
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 13 Апр 2010, 20:01

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот gudio » 21 Апр 2010, 11:36

kalahan2008 написа: Трябва да си получите и служебните карти*, иначе няма как да се легитимирате по описите.

* - "шерифските значки" :wink:
ибо "Sheriffs are administrative legal officials (similar to bailiffs) in Ireland, Australia, and Canada..." http://en.wikipedia.org/wiki/Sheriff
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за помощник-ЧСИ/2010 г.

Мнениеот prousa » 21 Апр 2010, 17:31

Еха, днес си взех удостоверението, чудя се какво да правя с него. Да се избърша не става, защото е ламинирано, да го дам някому, пак не става, защото е поименна цена книга....
prousa
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 13 Апр 2010, 20:01


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron