начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Завърших във ВСУ Варна ....

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот edifice » 20 Авг 2009, 15:04

Здравейте! Искам да се обърна към този форум с надежда някой да отговори на моето запитване. Въпросът ми е следния: завърших "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред" във Варненски свободен университет и при завършването ни увериха,че може да продължим да учим "Право" в същия университет за период 1.5-2г. , след полагане на съответните изпити по български език и история разбира се, и след завършването придобиваме магистър по "Право". Интересува ме дали може същото нещо да се случи в друг университет освен Варненския и ако може кой? Надявам се някой да може да ми отговори!
edifice
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2009, 14:51

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот irenna » 20 Авг 2009, 15:54

Не няма как да стане. За година и половина да завършиш Право в ВСУ, като магистратура. Това са абсолютни лъжи и заблуждават студентите. Това в никой университет не е възможно да се случи. Нещата са достатъчно ясно регламентирани за специалност Право. Аз също съм завършила ВСУ и съм чувала подобни безумици. Тази специалност е с продължителност десет/единадесет семестъра и успешно приключени три държавни изпита. След това се полага теоретико- практически изпит пред Министерство на правосъдието. Други варианти не са възможни. Така че забрави че ще изкараш магистрарура за година и половина по специалност Право.
irenna
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 03 Юни 2008, 13:00

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот borio » 20 Авг 2009, 16:19

Преди време в ЮЗУ Благоевград завършилите с такава специалност, но в Академията на МВР ги записваха специалност Право и то без приемни изпити, и вземаха дипломи за 2-3 години.Попитай в Благоевград.
borio
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2009, 16:12

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот edifice » 21 Авг 2009, 13:33

И аз съм чувал, че в ЮЗУ може и да става така но за ВСУ съм сигурен, че става, защото имам колеги, с които бяхме в един курс и в момента учат право там.
edifice
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2009, 14:51

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот katia20071978 » 08 Сеп 2009, 15:33

Малко късно но ви отговарям че има тъкъв вариянт но далеч не е една година а са най малко две и изпитите са като за 4тери години аз завърших семестриално и те уверявам че е много трудно и са големи резачки по добре пробвай другаде :D
katia20071978
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Авг 2008, 22:02

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот sunrise » 08 Сеп 2009, 15:37

И виж първо, дали изобщо е има акредитация за "Право".
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот katia20071978 » 11 Сеп 2009, 11:23

sunrise написа:И виж първо, дали изобщо е има акредитация за "Право".

Акредитация има лично съм проверила имам колеги , които завършиха преди мен но изпитите са много и за кратко време
katia20071978
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Авг 2008, 22:02

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот tanchetyy » 06 Яну 2010, 23:58

edifice--А ти като си завършил тази специалност "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред" във ВСУ може ли да ми кажеш как е там дали е хубав този университет , защото съм чувала че гледали само парите да ти вземат.И аз искам да кандидатствам същата специалност ,но не съм достатъчно усведомена,ако може да ми помогнеш , моля те .
tanchetyy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2010, 23:50

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот globemaster » 07 Яну 2010, 01:04

Да, там не е необходимо да знаеш. Плащаш и вървиш напред. Който учи и не "плаща" изкарва с добър 4. Отличниците са само "платци" по "втория начин".
globemaster
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юли 2009, 16:28

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот dimitur_vg » 07 Яну 2010, 14:13

Здравейте! Аз съм завършил в ЮЗУ и мога със сигурност да кажа,че подобно нещо има там: колегите,който са завършили Академията на МВР записват задочно Право и завършват,но абсурд за такъв кратък период. Те са изучавали част от дисциплините,които изучаваме и ние,и записват от 3 курс,като в рамките на една учебна година трябва да положат още 7 изпита плюс тези от трети курс. С една дума им се признават част от изпитите,като Гражданско право;Административно право и процес;Международно публично право и други,но останалите си ги държат на общо основание.Явявал съм се с тях на държавните изпити и знам как седят нещата, а те не са,че за 3 или 4 семестъра се завършва Право.
Така че,колега, информирайте се добре.
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот katia20071978 » 07 Яну 2010, 15:16

Няма такова нещо плащане , ако някой е платил да ми каже аз завърших наскоро вече се дипломирах . Има и гадняри но тях ги има на вякъде наистина изпитите са тежки и трябва да учиш много от тия приказки за парите се завишиха критериите много ,имам колеги, които не могат да си вземат гражданските, защото не четат никои не ти ги дава на готово .
katia20071978
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Авг 2008, 22:02

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот parasarev » 10 Яну 2010, 12:52

И аз да се изкажа по въпроса за вноса и износа на ригана и магданоза :lol: :lol: :lol: През 2007г. завърших бакалавър Защита на националната сигурност във ВСУ Черноризец Храбър, веднага след това записах магистратура Право понеже имах тази опция за моята специалност, вече завършх семестриално и Право, но поради ред причинии не можах да си явя на държавните изпити през есента. За всичките 6 години през които съм учил там съм платил само една ликвидация-25лв. защото не се бях явявал на този изпит. Ходил съм и в други университети и смея да твърдя че ВСУ е на доста високо ниво в сравние с повечето учебни заведения в България и не става въпрос само за материалната база, единственото което му пречи е репутацията която си е създал уневерситета преди 10-15години и която репутация пречи в момента на мен и много мои състуденти да си намерят работа по завършените специалности. След като завършиш там започва едно непрестанно доказване пред завършилите други учебни заведения, че образованеието което си получил там в никакъв случай не не по-лошо от това което те са получили в "реномираните" университети
parasarev
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2008, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот hristoenev83 » 11 Яну 2010, 17:48

По този въпрос нещата стоят така: имам колеги завършили ППООР 2006-та и към декември 2008 си взеха и 3-те държавни изпита по специалността Право. Просто "Противодействие на престъпността и опазване на общ. ред" е специалност в която 2/3 от изпитите се припокриват с тези от Правото, така че като завършиш можеш да запишеш магистратура Право и за 2 години да си с диплома за специалност "Право". За тези 2 години ти се падат около 20-тина изпита.
hristoenev83
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2010, 17:33

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот voltron » 11 Яну 2010, 21:10

parasarev wrote:съм платил само една ликвидация-25лв. защото не се бях явявал на този изпит.


Доста тънко за изпит, на който даже не сте си направил труда да присъствате. Може ли да кажете по коя дисциплина беше той?


Може да е требвало да се чете - платил административна такса за ликвидация, понеже не е присъствал на редовната дата.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Завърших във ВСУ Варна ....

Мнениеот parasarev » 11 Яну 2010, 22:19

Предметът по който не се бях явявал и трябваше да си платя ликвидацията беше Финансово право, след явяването ми си го взех естетсвено, мисълта ми беше че досега не ми се налагало и не съм виждал някой да даде пари на ръка за да си вземе изпит по нещо, това естествено не значи не няма такива хора, но в сравнение с периода преди около10-на, процента не тези студенти и преподаватели е намалял неимоверно :!: :!: :!:
Магистърската програма е две години, както каза колегата по-горе изпитите доста се припокриват, дори доста пъти се е случвало да караме лекции и изпити заедно с колегите от "Право", а когато завършихме бакалаварската програма имахме два държавни изпита от които единият беше по Наказателноправни науки, а другият по специалните предмети които се изучаваха.
parasarev
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2008, 20:08
Местоположение: Варна


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron