начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

отнемане на международен паспорт

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


отнемане на международен паспорт

Мнениеот anonnimen » 06 Сеп 2004, 02:01

Уважаеми господа,

Намирам се в чужбина, постоянно живеа й работя тук. От 8 години не съм се прибирал в България. Преди 4 години посолството отказа да поднови паспорта ми, отказваики да ми представи министерска зповед за това. Базирад се на някакви дела, които според тях имам в България. След 4 години чакане й разправии, сега ми казват че вече не могат да подновят паспорта ми отвън й че трябва да се прибера в България за да ми бъде уреден този въпрос. Не желая да се прибирам в България с патан лист като някои престъпник. Имам ли някакв изход и към кого да се обърна? Иска лли някой да ми помогне?

Анонимен
anonnimen
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот донна2 » 06 Сеп 2004, 09:55

Предполагам ,че става въпрос за издаване на нов паспорт
Според чл.44 от ЗБДС Заявлението за издаване на поспорт се подава лично, а по изключение - от упълномощено лице, след представяне на нотариално заверено изрично пълномощно. Към заявлението се прилагатследните документ за платена държавна такса;предишни паспорти;снимки по образец.
Единият вариант е да упълномощите лице да подаде заявлението и др. документи в БГ ,другото е да подадете заявлението чрез Бг. посолство те изпращат документи у нас и след като паспорта се изготви ще го получите в посолството /имайте предвид ,че ако ще подадате документи през посолството това трае около 6 м. тоест по бавно е /
донна2
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот донна2 » 06 Сеп 2004, 10:21

Само да допълня тъй като сте в чужбина ,ако ще упълномощавате някого да подава заявлението и да получи паспорта ,пълномощното следва да се завери от Бг консула .
донна2
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот indiAD » 06 Сеп 2004, 11:07

Отказа, който сте получили - надявам се е в писмен вид, нали?
indiAD
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Moron » 08 Сеп 2004, 04:45

8-години в чужбина! Следователбно паспортът Ви е с изтекъл срок и невалиден. Посолствата имаха право да продължават срока на старите документи за самоличност мах - с 1 година, по време на подмяна на старите док. за самоличност.
Отказът за издаване на нов паспорт - от кого е ? - Посолството не може да откаже, това право има полицията - ДНСП. Ако имате задължения дори за издръжка, ще имате и отказ.
Пътният лист - пасаван не е само за престъпници, а за лица, без документи. Причини за това много - например откраднат или изгубен в чужбина паспорт и т. н.
Как уреждате прибиваването си в чужбина с невалиден документ за самоличност?
Внимавайте да не си създадете проблем и с местните власти.
Чрез посолството имате две възможности за подаване на документи за нов паспорт: попълвате заявление по образец и в двата случая. 1. заявлението се придвижва служебно от консулската служба; всички такси се плащат в посолството и чакате 6 месеца; 2. Заявлението попълвате в посолството лично , заверява се от консула, пълномощно също заверено от консула и сам се грижите да ги предадете на упълномощеното лице.
Moron
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот anonimen » 19 Окт 2004, 01:32

Zdraveite, izcheznah ot horizonta tai kato ne ochakvah da mi otgovorite.
Ne sam poluchila zapoved za otnemane na pasport, poluchih otgovor ot posolstvoto poneze molbata mi beshe prez tiah. Pasporta mi izteche v nachaloto na 2000 godina. Pri poiskvane za podnoviavane, balgarsko posolstvo go zadarza tai kato ministerstvo na vatreshite raboti otkazva podnoviavaneto. Az ne sam stapvala 8 godini v Balgaria. Kakvato i prichina da imat( ne sam osazdana i ne sam izdirvana za prestaplenia po nakazatelnia kodeks) niama li davnost. Stoi 4 godini bez pasport.
anonimen
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Blagorodna » 19 Окт 2004, 15:22

Уважаема госпожо,
В отказа да Ви бъде издаден нов международен паспорт каква точно причина е посочена?
В коя страна се намирате Вие и как пребивавате там без да притежавате документ за самоличност?
Това са важни въпроси. Ако не давате информация по случая, няма как колегите да Ви помогнат
Blagorodna
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот anonimen » 23 Окт 2004, 22:35

Namiram se v Ispania, postoianno zivea tuk ot 1991( ot 1996 ne sam se pribirala v stranata). Imam razreshenie za ziveene y rabota, otdavna sam registrirana ot tukashnite vlasti, poradi koeto ne e goliam problem balgarskia pasport za tiah. Problemat e za men tai kato sam kato zatvornik v stranata. Posolstvoto mi izdade niakakav tap certificat che ne moze da mi podnovi pasporta( parvo beshe poradi neveroiatno smeshnata prichita za razlichata transcripcia, koiato tarpia promiana za mezdunarodnite pasporti. Konsulkata otkazva da mi dade kakvato i da e bila zapoved, kolkoto y paradoksalno da zvuchi tova. Edinstvenoto, koeto spored neia sam dlazna da napravia e da se varna v stranata s pasavan. Tazi vazmoznost ne mi e po sarce, oste poveche che ot edno izvestno vreme, konsulkata pee druga pesen, che pasporta ne mi se izdava na osnovanie ch75, ne si spomniam tochkata, ot ZBD za parichi zadalzenia, bez da mi predstavia kakavto i da e bilo document za tova.
anonimen
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот advivanov » 24 Окт 2004, 17:28

uvajaema gospojo, ima vyzmojnostda Vi se pomogne, no ima syshtestveni vyprosi koito triabva da utochnite. ako jelaete napishete mi pismo na advokativanov@abv.bganonimen написа:

> Namiram se v Ispania, postoianno zivea tuk ot 1991( ot 1996 ne
> sam se pribirala v stranata). Imam razreshenie za ziveene y
> rabota, otdavna sam registrirana ot tukashnite vlasti, poradi
> koeto ne e goliam problem balgarskia pasport za tiah. Problemat
> e za men tai kato sam kato zatvornik v stranata. Posolstvoto mi
> izdade niakakav tap certificat che ne moze da mi podnovi
> pasporta( parvo beshe poradi neveroiatno smeshnata prichita za
> razlichata transcripcia, koiato tarpia promiana za
> mezdunarodnite pasporti. Konsulkata otkazva da mi dade kakvato
> i da e bila zapoved, kolkoto y paradoksalno da zvuchi tova.
> Edinstvenoto, koeto spored neia sam dlazna da napravia e da se
> varna v stranata s pasavan. Tazi vazmoznost ne mi e po sarce,
> oste poveche che ot edno izvestno vreme, konsulkata pee druga
> pesen, che pasporta ne mi se izdava na osnovanie ch75, ne si
> spomniam tochkata, ot ZBD za parichi zadalzenia, bez da mi
> predstavia kakavto i da e bilo document za tova.
advivanov
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 31 Авг 2004, 17:32

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Иван » 25 Окт 2004, 16:51

Госпожо,
С голямо уважение към колегата Иванов, аз също ще ви предложа услугите си, тъй като спокойно мога да твърдя, че съм много вещ по въпроса. Съвсем наскоро имах един случай с мой приятел на работа в Чехия. Срещу същия е имало образувано наказателно дело през 1993г(!!!), което все още не е приключило. Паспорта му е с валидност март 2005г. Приятеля ми решил да избърза с подновяването му/по-точно казано-с издаването на нов паспорт/, и през април т.г.чрез пълномощник в България подал заявление. Пълномощника имал глупостта да представи стария паспорт. При справката в "Паспортна служба" служителката видяла, че срещу заявителя има образувано дело, по повод на което той е обявен за общодържавно издирване, и тутакси задържала паспорта.
Задържането е неоснователно-няма законово основание това да стане. Но трябва да ви кажа, че ми отне около месец да установя това обстоятелство пред съответните длъжностни лица, включително в сектор "Издирване", които упорито твърдяха, че Закона за българските документи за самоличност предвижда такова основание, но парадоксалното беше, че аз поисках от тях да посочат точно къде пише в закона, а те отговориха, че го нямат на разположение!!!!!!!!
В крайна сметка писах една молба да ми бъде върнат паспорта/в качеството ми на пълномощник на приятеля ми/, и след като ми отказаха с мълчалив отказ, написах три жалби-една до МВР, една до Върховния административен съд, и една до Окръжен съд по адреса на лицето. На следния ден ми се обадиха да си получа паспорта.
Така че мога да твърдя спокойно, че преминах през всичките нужни инстанции, и съм максимално запознат с действащото законодателство и практика по отношение отнемането, задържането, и издаването на паспорт. За по-подробна информация и конфиденциална връзка можете да ми пишете на и-мейла ми, който ще ви дам след проявен от ваша страна интерес.
Иван
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот anonimen » 25 Окт 2004, 21:00

Uvazaemi Gospodin Ivan, predpolagam che moiat sluchai e tochno kato opisaniat ot vas. Razbirase, che imam interes. Bihte li bil taka lubezen da mi dadete e- mail si, ili directno da mi pishete na moia: memy@telefonicanet.es
anonimen
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Благородна » 26 Окт 2004, 13:15

Виждам, госпожо, че се намериха колеги, които лично да се ангажират със случая Ви. Желая Ви успех!
Благородна
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Иван » 27 Окт 2004, 08:57

Г-жо,
На посочения от вас адрес писмото ми бе върнато като неполучено.
Можете да ми пишете на адрес: ivan_raikov@abv.bg.
Иван
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот max » 27 Окт 2004, 16:53

работя по издаване на паспорт на българин в Испания с откраднати документи за самоличвост; в БГ е обявен за издирване; търсете помощ по месторождението си! може да го посочите и на нас; съветите по-горе са правилни.
max
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот anonimen » 25 Ное 2004, 00:15

Uvazaemi gospodine,

Pisha vi veche dva emaila- nikakav otgovor. Oznachavali tova, che ne se interesuvate ot moi sluchai?
anonimen
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот Иван » 25 Ное 2004, 11:17

Госпожо,
Извинете за проявената небрежност.
Претоварен бях от работа, не си спомням откога не съм влизал в нета.
Току-що Ви изпратих отговора си на писмото ви от 23.11.2004г. Надявам се да е пристигнало успешно.
Ще проверя за отговора Ви утре след 12.00ч.
Иван
 

Re: otnemane na mezdunaroden pasport

Мнениеот adv_petrov » 26 Ное 2004, 14:12

Брато, независимо какво си направил тук в БГ и какво мислиш да правиш за ни6то на света не се прибирай без изрядни документи, 4е пове4е няма да излезеш....Казва ти го българин, който е попътувал доста.....
adv_petrov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Апр 2003, 21:19
Местоположение: Sofia, Bulgaria


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron