начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

конкурс за съдии по вписванията

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 03 Авг 2009, 16:15

Исках да изчакам още малко,за да видя какво още ще се изпише,но сега и аз ще споделя...
Аз съм един от успелите и честно казано не мога да повярвам,че са ме допуснали до устен.Аз също бях един от невярващите в справедливостта на правосъдната система.Не е нужно да го пиша...сами може да видите моите писания във форума.Ако бях връзкар нямаше по никакъв начин да коментирам и да си губя времето тук.Теста не беше лек... и аз се втрещих като видях въпроса по ЗУТ(закон,който не влизаше в литературата за теста).Можеби връзкари има и ще има...но аз се радвам,че не съм от тях и съм се справил!
Много се надявам останалите колеги,които са изкарали теста да са успели сами и да не разчитат на други средства на устния,за да сме в едно равностойно състезание!
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот eleonora_petrova » 03 Авг 2009, 16:16

С вас съм!
''Богатството при отсъствие на мъдрост,води до високомерна гордост.Няма по уродлива форма на управление,при която богатите се считат за най-могъщи!'' Цицерон
eleonora_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Сеп 2006, 13:23
Местоположение: София обл.

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот toshko98 » 03 Авг 2009, 16:39

hnhn написа:Мрънкане много ама като стане въпрос да се прави нещо......Жалко че не ви се бори, жалко че не искате да изразите гражданска и професионална позиция. Сигурно е много трудно да изготвим една декларация , всеки да принтира по 1 лист и да даде 60 ст за марка и 15 ст за плик и 20 мин от времето си.
Жалко за самите нас тъй като не уважаваме труда си ,който сме положили за един такъв конкурс.
Има ли съгласни с предложението ми за една такава декларация с което да покажем позицията си пред МП ?
Ако няма кажете вашите предложения ?

ПП. За домашно размислете над думите на Славейков и дали е прав.

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
Хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
“Аз не зная! Аз не мога!” - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме
Да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
Един други злобно да се ядеме…

Помежду си лихи, буйни, топорни,
Пред други сме тихи, мирни, покорни…
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни…

Всякой вика “Аман ни е нам хала!” -
а всякому мерамът е развала…
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

Петко Рачов Славейков, 1875

ЗДРАВЕЙТЕ, колеги! И аз четох много, но малко не ми достигна. Аз съм "за" изразяване на мнението ни, така че решите ли, съм с вас. Дори нищо да не стане :oops: :oops:
toshko98
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Юли 2009, 20:44

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот sisita » 03 Авг 2009, 16:49

bezzakonie написа:Исках да изчакам още малко,за да видя какво още ще се изпише,но сега и аз ще споделя...
Аз съм един от успелите и честно казано не мога да повярвам,че са ме допуснали до устен.Аз също бях един от невярващите в справедливостта на правосъдната система.Не е нужно да го пиша...сами може да видите моите писания във форума.Ако бях връзкар нямаше по никакъв начин да коментирам и да си губя времето тук.Теста не беше лек... и аз се втрещих като видях въпроса по ЗУТ(закон,който не влизаше в литературата за теста).Можеби връзкари има и ще има...но аз се радвам,че не съм от тях и съм се справил!
Много се надявам останалите колеги,които са изкарали теста да са успели сами и да не разчитат на други средства на устния,за да сме в едно равностойно състезание!

Честито!Желая ти успех на устния изпит!
sisita
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2009, 20:24

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 03 Авг 2009, 16:54

Sisita,благодаря ти!
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот genius75 » 03 Авг 2009, 16:56

Браво колега!!! Е, значи и с четене може.
Е, да си призная честно само 3 дни четох.
Пък кво ли щеше, ако бях чел 6 дни.....(хехехе)
Честито на успелите. Не съм им светил, не знам дали са връзкари.
Но дори и да са такива, пак трябва да се чете.
Не че ги оправдявам, но такива хора има винаги и навсякъде.
Тва е моя коментар.
Приемам по-философски нещата..........
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 03 Авг 2009, 17:04

Честно да ти кажа разбирам неуспелите да се класират и е малко трудно да гледаш философски след като си се мъчил...знам какво е постоянно да се явяваш по конкурси и да виждаш как уреждат мамините синчета и дъщи,а за теб ползата да са нови знания и увеличен диоптър...
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот dedra » 03 Авг 2009, 18:38

честито колега и успех на устния -колеги като вас поддържат надеждата ,че и ние някога ще успеем.
ако не е тайна на колко други изпити сте се явявали ?
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 03 Авг 2009, 18:55

dedra написа:честито колега и успех на устния -колеги като вас поддържат надеждата ,че и ние някога ще успеем.
ако не е тайна на колко други изпити сте се явявали ?


Явявал съм се на изпит за дознатели и за младши юрисконсулти по общините и банките...там съм се нагледал на какви ли не неща.Дори утре ще трябва да се обадя,за да питам дали съм се класирал по документи пак за млад.юрисконсулт в община...но след като съм се класирал на този за съдиите мисля да не ходя да си губя времето.
И не се отчайвайте...труда винаги се възнаграждава!
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот dedra » 03 Авг 2009, 19:04

още веднъж честито колега и нека силата да бъде с вас!
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот toshko98 » 03 Авг 2009, 20:36

bezzakonie написа:Исках да изчакам още малко,за да видя какво още ще се изпише,но сега и аз ще споделя...
Аз съм един от успелите и честно казано не мога да повярвам,че са ме допуснали до устен.Аз също бях един от невярващите в справедливостта на правосъдната система.Не е нужно да го пиша...сами може да видите моите писания във форума.Ако бях връзкар нямаше по никакъв начин да коментирам и да си губя времето тук.Теста не беше лек... и аз се втрещих като видях въпроса по ЗУТ(закон,който не влизаше в литературата за теста).Можеби връзкари има и ще има...но аз се радвам,че не съм от тях и съм се справил!
Много се надявам останалите колеги,които са изкарали теста да са успели сами и да не разчитат на други средства на устния,за да сме в едно равностойно състезание!


ЧЕСТИТО, КОЛЕГА И УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ!!! :!:
toshko98
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Юли 2009, 20:44

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот rumlana » 03 Авг 2009, 21:46

:) Честито на bezzakonie, все пак той е светлинката на надеждата, че покрай всичките връзкари все пак има и един успял честно и почтено, разчитайки на себе си и знанията! Стискам ти палци за устния! От все сърце ти желая успех и да ги разбиеш, заради себе си най - вече /и под сурдинка- и заради нас останалите/ :)
rumlana
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юли 2009, 22:28

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Standbay » 03 Авг 2009, 22:28

Туй интернета сий голяма работа :D
Няма скритооо пооокритооо :shock:

беззаконието да не би да е от общинската полиция от Скаптопара :roll:

Питам само 8)
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Biby » 03 Авг 2009, 22:30

Браво bezzakonie! Честито. :D Дано да имаш късмет и на устния.

И ако не те затруднява бих те помолила да кажеш как си отговорил на публикуваните тук въпроси. Адски ми е любопитно кои са верните отговори. :oops:
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Biby » 03 Авг 2009, 22:37

Standbay написа:
беззаконието да не би да е от общинската полиция от Скаптопара :roll:

Питам само 8)


Всъщност, областна дирекция.
8)
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 03 Авг 2009, 22:46

Благодаря за пожеланията!!!
От утре пак се започва яко зубрене...надявам се само на финала да не стане гаф,но ще се постарая...
Biby,бих отговорил на въпросите,но ако маже да ги намериш и събереш на едно,че трябва да ги търся, а аз обикновено влизам за бързо...но когато мога ще ти отговарям на всеки от тях.Сега заради подготовката ще влизам по-рядко във форума.
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Biby » 03 Авг 2009, 22:50

Ок, утре ще ги събера. Успешно четене. :)
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот dedra » 04 Авг 2009, 10:19

колеги замислих се , дали проверяващите не са объркали верните отговори на двата варианта-някак си нелогично ми се струва от 250-300 кандидата 16 да са успели , а другите вкл. и моя милост да сме доста далече от истината-или ние сме много прости или успелите са изключително умни.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот toshko98 » 04 Авг 2009, 13:58

Ох, колежке :? , каквото и да мислим, е май безпредметно, летвата беше май доста нависоко! Авторът на теста дано е доволен. А това, че тези въпроси от теста в своята цялост - поне 2/3 съдията по вписванията не ги ползва в работата си е без значение за автора, но се оказа от значение за всички нас - 220 неуспели, защото и някои от колегите, назначени до провеждане на конкурс не успяха да минат летвата от 4.50. Як шамар ни заби съставителя. Не съжалявам, че се явих, живота учи, но си правя изводи как работи системата, не да се правят на много справедливи. Да бяха качили теста с отговорите или нещо ги притеснява? Не сме глупави, изобщо не си го мислете, нещо объркаха понятията - имах чувството, че се явявам на конкурс за магистрат - нещо си въртяха гражданското право и процес, а вписването нали е охранително все пак. Горе главата! :D
toshko98
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Юли 2009, 20:44

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот dedra » 04 Авг 2009, 15:01

на писмените изпити за мл.съдии и прокурори изкарах оценки над 5 и си мислех че мисията не е чак толкова невъзможна, но тези тук в мп направо ми сринаха представите за оценяване и пресяване.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron