начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпит за младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот slun4o » 19 Юни 2009, 15:13

и аз попаднах сред щастливите 150 за устния изпит. Направо си намаляваме наполовина след всеки тур.

Хайде последен напън на всички колеги и да се надяваме, че няма да се изложим на финалната права.
slun4o
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 02 Авг 2005, 23:41

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 19 Юни 2009, 15:31

Към колегата mimi_sharkova- проф.Русчев е бившия доц.Ив.Русчев? Ако е същият- на устните изпити не е чак толкова костелив орех, но какви тестове ни даваше по вещно....!
Надявам се наистина устния да мине така, както казвате. Като прочетох казусите ми идваше да припадна. Мислех си че нищо няма да успея да отговоря.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот max_magi » 19 Юни 2009, 15:58

Честито на всички допуснати колеги !!! Тази година обсъжданет на казусите мина много вяло, поне аз нищо не сам видяла като коментар по гражданския и затова ви моля още вднъж, обръщайки се към допуснатите да споделят поне накратко какво са писали. Аз не сам допусната и бих искала да си видя грешките, Наредбара такава възможност н епредоставя и съответно ми остава този вариант да се обърн акъм Вас то иначе няма смисъл да се явявам така просто на общо основание, нали тр. да се коригирам все пак :)
max_magi
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 01 Окт 2006, 16:27

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот dprodanov » 19 Юни 2009, 16:37

Успех и от мен на допуснатите!
Аз също съм един от тях, но ми е толкова напрегнато от гадното чувство, което имах преди да изнесат резултатите, че сякаш още не мога да се зарадвам като хората. Изпитът тази година със сигурност бе един от най-трудните до сега. Съжалявам за доста колеги, които със сигурност не се бяха справили по зле от мен.
dprodanov
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юни 2007, 14:29

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 20 Юни 2009, 20:00

Колеги, имало ли е досега случай да не стигне един ден за устния изпит и да продължат да изпитват през следващия ден/дни, както пише в Наредбата?
Знае ли се кой ще е в комисията на устния изпит?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 22 Юни 2009, 10:12

zzzzz написа:Към колегата mimi_sharkova- проф.Русчев е бившия доц.Ив.Русчев? Ако е същият- на устните изпити не е чак толкова костелив орех, но какви тестове ни даваше по вещно....!
Надявам се наистина устния да мине така, както казвате. Като прочетох казусите ми идваше да припадна. Мислех си че нищо няма да успея да отговоря.

Да, това е Иван Русчев, който е вече професор. Аз винаги съм го харесвала, на мен ми четеше гр. право и после ме е изпитвал. Аз мисля, че всеки, който е отишъл на устен, ще го вземе. Макар че и аз най-много се притеснявах за устния. Съвет от мен - най- много четете Закона за Адвокатурата и почнете да говорите от този въпрос, който най-добре знаете.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Lion11 » 22 Юни 2009, 10:36

Този изпит или трябва да бъде отменен, или ако толкова искат да има изпит- да има изпит за всеки кандидат за вписване, да няма освобождаване, ако си с над 5 години юридически стаж. Откъде-накъде следва да има необорима презумпция , че видите ли юристите с над пет години стаж са много добре подготвени и не е нуждо да бъдат изпитвани. Щом са толкова подготвени този изпит няма да е проблем за тях, ще си го издържат успешно, нали. Адвокатската професия трябва да е достъпна за юристите при еднакви и точни правила. Хубаво- щом искат да провеждат изпит- да направят изпита да е за всеки, и още по важно- член на изпитна комисия да се става, само ако преди това си преминал изпитна процедура -по същите правила, които се прилагат за сегашните изпитвани( но ако кандидат за член на изпитна комисия се провали на изпита да му се отнемат адв.права- справедливо е все пак! ).
Lion11
Младши потребител
 
Мнения: 90
Регистриран на: 27 Юни 2007, 13:11

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 22 Юни 2009, 11:16

Благодяря, колега mimi_sharkova! И аз така мислех да нпаравя, но не предполагах, че наистина ще изпитват по закона за адвокатурата. Също така искам да попитам как са формулирани въпросите на билета- по един от мат. и по един от процес право и в двете области? В такъв случай се получават около 5 въпроса за устния. Имам чувството, че ще полудея. Наистина има уникално формулирани въпроси. А има и такива, които просто не мога да запомня и повече от едно изречение не мога да кажа по тях. Можем ли да си изберем при кой от комисията да седнем?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Melly » 22 Юни 2009, 11:24

На героите, стигнали до тук, ПРИВЕТ!

Колеги, имате САМО още едно препятствие. Напълно разбираемо е да сте тотално ошашавени :D ,
НО, битка се печели със спокойствие на духа и хладен ум!

Ще се радвам, ако ви бъда полезна с това напътствие:

Наблегнете на ЗА, Етичния кодекс и Наредбите на ВАС. :wink:

УСПЕХ!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 22 Юни 2009, 11:34

за какво се отнасят тези наредби? Благодаря!
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Melly » 22 Юни 2009, 11:42

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Успокойте се, де! Стига шаш. :wink:

На сайта на ВАС ще прочетете.

П.П. Е, хайде да не ви мъча още -
Наредба №2 и Наредба №4.
Не претендирам за изчерпателност. :wink: :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 22 Юни 2009, 11:55

Олеее, нямат край тия наредбици и нормативни актова :| Понеже съм на работа и не мога да смогна да изчета всички умотворения на нашия законодател :wink:
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 22 Юни 2009, 12:09

zzzzz написа:Благодяря, колега mimi_sharkova! И аз така мислех да нпаравя, но не предполагах, че наистина ще изпитват по закона за адвокатурата. Също така искам да попитам как са формулирани въпросите на билета- по един от мат. и по един от процес право и в двете области? В такъв случай се получават около 5 въпроса за устния. Имам чувството, че ще полудея. Наистина има уникално формулирани въпроси. А има и такива, които просто не мога да запомня и повече от едно изречение не мога да кажа по тях. Можем ли да си изберем при кой от комисията да седнем?

Тегли се по един гражданскоправен въпрос, по един наказателноправен и един въпрос от Закона за Адвокатурата и Етичния кодекс. Това е.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 22 Юни 2009, 12:18

T.e. има вероятност да ми се паднат въпроси или само от матер.право или само от процесуалното + по зак. за адвокатурата?
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот minesla » 22 Юни 2009, 14:17

Колеги и аз успях да е преборя и да се класирам за устния. Моля ви за още мнения на тези, които вече са се явявали на устния изпит как точно протича, има ли скъсани, как са настроени изпитващите -да те измъкнат или да те закопаят ако се оплетеш, бързо ли тече изпита или пак цял ден ще е игра на нерви. Притеснявам се -стигнах до тук с триста зора да не се удавя на края на Дунава :wink:
minesla
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 20:27

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 22 Юни 2009, 16:46

zzzzz написа:T.e. има вероятност да ми се паднат въпроси или само от матер.право или само от процесуалното + по зак. за адвокатурата?

Да, точно така - гр.правни науки, нак. правни и въпроси за статута на адвоката - по ЗАдв. и Етичния кодекс. КОЛЕГИ, като ще ставате адвокати, поне четете наредбата за изпита, на страницата на ВАС. Аз поне съм научена каквото не знам, първо да го търся в закона. Там си пише подробно - чл. 15, ал. 3 - колко въпроса се теглят и от кои области на правото са. Не искам да звуча назидателно, но как се явява човек на изпит за адвокати като не е прочел Наредбата за провеждането му?
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 22 Юни 2009, 16:46

Melly написа::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Успокойте се, де! Стига шаш. :wink:

На сайта на ВАС ще прочетете.

П.П. Е, хайде да не ви мъча още -
Наредба №2 и Наредба №4.
Не претендирам за изчерпателност. :wink: :D

Не видях наредба № 4. Има от 1-3.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Biby » 22 Юни 2009, 17:19

Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот Melly » 22 Юни 2009, 17:23

Я по-спокойно, всичко ще е наред - убедена съм, щом сте стигнали до тук! :D
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Изпит за младши адвокати

Мнениеот sarbijanac » 22 Юни 2009, 21:25

Melly написа:Я по-спокойно, всичко ще е наред - убедена съм, щом сте стигнали до тук! :D



Пък да му мислят след това.Встъпителни такси,устройване с офис и т.н. :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron