начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот dgeorgiev » 27 Май 2009, 15:12

Няма нужда от семинар. Със закончетата само пак става....
dgeorgiev
Потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 10:21

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот trov » 27 Май 2009, 15:24

tapizaushi, би ли ме упътил къде в интернет мога да намеря посочените от теб тълкувателни решения:
Принтнете си основните Тълкувателни решения по основните граждански норми - знаете ги кои са: 19 ЗЗД, 20 и следващите от СК, тези за суперфицията също... към 20-30 са. Чели сте ги, прочетете ги пак. Наказателните ТР от Общата част също.


ако има някакви полезни сборници, посочи ги моля. Ако някой знае и може да даде съвет - нека заповяда :wink:
Аватар
trov
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 23 Яну 2004, 10:52

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот djalma » 27 Май 2009, 15:58

Колеги, моля ако на семинара са дали теста и казусите от ноември2008г., да ги дадете.
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот libellule » 27 Май 2009, 16:27

На семинара не са давани теста и казусите от м.ноември 2008г.
libellule
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 30 Яну 2008, 15:04

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2009, 16:39

Изкарват си изпитите, като след това се нареждат на опашка да правят справки в 15.30 часа и то във вторник - няма по-просто същество от стажанта, от младшия адвокат, от вече и по-зрелите адвокати, а най-простия е парвеню адвоката и т.н.

Като му направиш лек намек, че е влязло животното в съда, по смачкани дънки, в светъл цвят, че прилича на продавач на пица, което е честен занаят поне, че прави безсмислени справки на дежурно гише (тоест никаква справка не помага на действителното движение на делото, защото дори да приемем, че има ефект от постоянният тормоз на деловодителите, то на дежурно гише е съвсем друг човек и т.н.), то животното ти отговаря - "Ами аз съм животно, скот съм, стажант съм, но пък в съда пускат и такива като Вас - от Четвърти километър".

Затова Доковска като се развърти едно хубаво, не я познавате тази жена, но съвсем скоро ще ви се види тесен коридора в съда, ще се принудите да седите в тоалетната на съда, пък нека да видим оттам дали можете да лазите по нервите на хората.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот magala » 22 Сеп 2009, 21:34

.
magala
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2007, 14:37

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот magala » 22 Сеп 2009, 21:37

donna написа::D Теста ви е лесен ,поне за мен и съм вписана като имаща 5г стаж :D :D :D :D



ТестЪТ ви е лесен,..... Тестът е лесен,но това не важи за правописа по български език.....
magala
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2007, 14:37

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот magala » 22 Сеп 2009, 21:39

trov написа:дерзайте , списъка е вече налице с допуснатите за 29.11.2008 :wink:


Дерзайте, списъкЪТ е вече налице ...............
magala
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2007, 14:37

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот vagabond » 14 Окт 2009, 13:15

Предлагам отлично развити,актуални,компактни,стриктно отговарящи на съдържанието на новия “ТЕМАТИЧЕН КОНСПЕКТ ЗА ИЗПИТА ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ” от 06 юли 2009 година теми.
Общ обем – 700 страници. :roll: Бонус-решени тестове и казуси-давани до момента!За поръчки 0896044808
vagabond
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Юли 2009, 16:43

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот vale72 » 14 Окт 2009, 15:08

вижте от този изпит полза няма.адвокатските колегии,негластно са определили,колко бройки да бъдът пускани.другото е масовка.жалко нали.а дали се нарушават конституционни права,накого му пука.
vale72
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Апр 2008, 13:25

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот vagabond » 14 Окт 2009, 15:15

Предлагам отлично развити,актуални,компактни,стриктно отговарящи на съдържанието на новия “ТЕМАТИЧЕН КОНСПЕКТ ЗА ИЗПИТА ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ” от 06 юли 2009 година теми.Чудесно помагало за успешната подготовка за изпита.
Общ обем – 700 страници. Цена – 75 лева -Бонус-решени тестове и казуси-давани до момента!За поръчки 0896044808
vagabond
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Юли 2009, 16:43

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот vagabond » 14 Окт 2009, 15:20

Предлагам отлично развити,актуални,компактни,стриктно отговарящи на съдържанието на новия “ТЕМАТИЧЕН КОНСПЕКТ ЗА ИЗПИТА ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ” от 06 юли 2009 година теми.Чудесно помагало за успешната подготовка за изпита.
Общ обем – 700 страници. Бонус-решени тестове и казуси-давани до момента!За поръчки 0896044808
vagabond
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Юли 2009, 16:43

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот marto_danielov » 14 Окт 2009, 15:44

Няма смисъл от този изпит. Какво да кажем като преди се вписваш като адвокат и без него, и колко хора станаха адвокати :evil:
marto_danielov
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 09 Окт 2009, 13:14

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот adv_stefanova » 21 Окт 2009, 06:47

добре де, ама отговорете ми що за дискриминация би било- като кандидатстваш за разследващ, мл.прокурор или мл. съдия- държиш изпит, а за адвокат- не?
Ха, погледнете в сайта на ВСС, колко двойки има на изпитите за магистрати....
adv_stefanova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Сеп 2009, 06:18

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот ko4o4 » 21 Окт 2009, 09:14

Е да де, ама изпита не е за всички нали :roll: . Няма лошо да ни препитат, ама нека и всички , които не са държали такъв изпит , а са адвокати, да минат и те с нас, пък после да разправят колко е лесно... :evil: .
п.п. друг е въпроса , че много от тях ще се оправят по втория начин(с приятели).
п.п.п. пък и драга ми adv_stefanova магистратите се издържат от държавата, а адвоката каквото сам си изкара това е - така че не ги сравнявайте моля Ви се :roll:
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот mladej » 21 Окт 2009, 09:55

:D НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСЕН ,че изпита ограничава конституционните права на гражданите да упражняват определена професия, така както е и при НОТАРИУСИТЕ и "проектантите в инвестиционното проектиране". Време е всяка гилдия да се капсулова до безкрайност....да мрат младите или да се отвори демократично за всички. Вие кое избирате????????? :?
mladej
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 07 Авг 2009, 13:01

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот voltron » 25 Окт 2009, 22:37

mladej написа:да мрат младите или да се отвори демократично за всички. Вие кое избирате????????? :?


Казано е: the newer generation pushes the old to their graves...
С изпит и без изпит който е решил ще стане.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот maiki2008 » 20 Май 2010, 10:38

Интересува ме vagabond каккво има разработено точно до момента и може ли да ми прати нещо на имейла да видя?Моят имейл е -maiki2008@abv.bg.
maiki2008
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 11 Ное 2009, 00:20

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот street » 23 Май 2010, 00:09

Според мен , нужда от изпит няма , ама това е лично мнение.
Така или иначе дори да станеш адвокат без изпит, като си некадърен тя системата сама ще те изхвърли. Като поосереш някое друго дело, те хората сами ще спрат да идват при теб.А ти все пак имаш разходи, дори да нямаш работа ;) А друг е въпроса , колко знаещи и умни юристи не могат да станат адвокати - точно заради наредения "изпит" и оправянето на "наши" хора.
А на всичко отгоре се дават такива казуси ,които съм сигурен че 50% от действащите адвокати със стаж , надали ще решат, без консултация с колега имащ по-голям опит ;). А какво остава за юристи , без никакъв стаж?!
Отдавна съм си избил идеята да ходя на "изпит" за адвокат ;). Може би , без да се явявам на изпит, когато си направя 5 годишния стаж - да , но на такъв нареден "изпит" , няма да отида никога. Да се боря с вятръни мелници и да си правя илюзии ,че видиш ли сега ще взема да реша казусите и хоп адвокат ;). Тея казуси са направени за определени личности според мен.
Има и колеги, които наситина са адвокати , защото са си взели изпита без връзчици, но това са единици.
И като знам ,че имах колеги, от ВУЗ-а които бяха под всякаква критика с ученето и едвам си изкарваха оценките - 3,4 с общ успех около 4,30 , а след това взеха изпитите за адвокати, без проблем от първия път;) - няма какво да говорим.Имам 5,50 от следването , но съм сигурен ,че аз няма да се "класирам" като тях ;)
Блажени са вярващите :), ама аз не съм от тях :)
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати и смисъла от него

Мнениеот velikova_ » 23 Май 2010, 12:45

Колега, не е така.Аз си взех от първия път изпита, без да имам някакви връзки.Просто реших казусите.Докато се оправдавате по този начин нищо няма да постигнете.Сядате, учите и отивате - като не стане има следващ път.А това какви оценки сте имали от следването има значение за тогава.Сега имат значение знанията ви към момента.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron