начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да се извадят преписи на документи?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот nesheva » 16 Май 2009, 11:08

Предварително се извинявам, ако темата не е в точния раздел.

Имам питане към юристи занимаващи се с подобни дела: "Договор за издръжка и гледане". Ако посочите и координати за връзка работещи в Пловдив заинтересувана съм за консултация на място.

Казуса е следния: Лице (възрастна жена) сключва "уж" договор за продажба срещу издръжка и гледане. Няма наследници. Лицето, което е поело ангажимента за гледането е прибрала абсолютно всички документи за имота, отказва да даде копие от сключения договор за издръжка и гледане. Конкретния ми въпрос - Може ли да се извади препис от агенцията по вписванията по партида ЕГН или копие на нотариалния акт на апартамента. За препис на нотариален акт АВ иска номер на акт, том и тн, а те няма как да се разберат. В данъчна служба имота още се води на името на продавачката, но може и да не е подадена декларация за прехвърлянето. Къде да насоча въпросната жена?
nesheva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2009, 10:56

Re: Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот ianeva » 16 Май 2009, 11:12

nesheva написа:Предварително се извинявам, ако темата не е в точния раздел.

Имам питане към юристи занимаващи се с подобни дела: "Договор за издръжка и гледане". Ако посочите и координати за връзка работещи в Пловдив заинтересувана съм за консултация на място.

Казуса е следния: Лице (възрастна жена) сключва "уж" договор за продажба срещу издръжка и гледане. Няма наследници. Лицето, което е поело ангажимента за гледането е прибрала абсолютно всички документи за имота, отказва да даде копие от сключения договор за издръжка и гледане. Конкретния ми въпрос - Може ли да се извади препис от агенцията по вписванията по партида ЕГН или копие на нотариалния акт на апартамента. За препис на нотариален акт АВ иска номер на акт, том и тн, а те няма как да се разберат. В данъчна служба имота още се води на името на продавачката, но може и да не е подадена декларация за прехвърлянето. Къде да насоча въпросната жена?


Здравейте!
От Агенция по вписвания по местонахождение на имота, може да направите справка по ЕГН на прехвърлителката на имота. Ще излязат наличните вписвания, като в тях и номер на нот. акт, том и прочие по отношение на н.а. за конкретният имот. С тези данни вече, може да се снабдите и с препис на н.а., пак от Агенцията.
Успех!
п.п. Още нещо - в отдел МДТ при съответната община има данни, при подаване на декларацията по чл. 14 ЗМДТ, с която се декларира придобиването, се вписва и на какво основание - в самата декларация следва да е посочен и номерът на нот. акт, последством който възрастната жена е придобила имота някога /може и да е заповед или пък подадената декларация да е по чл. 32 ЗМДТ/, но данни при всички случаи има.
Последна промяна ianeva на 16 Май 2009, 11:16, променена общо 1 път
От чалга до чалга разликата е огромна и, Слава Богу, аз нямам идея каква е
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Re: Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот nesheva » 16 Май 2009, 11:15

Благодаря за бързия отговор. С моите скромни познания и аз натам се бях насочила.
nesheva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2009, 10:56

Re: Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот nesheva » 16 Май 2009, 12:16

В общината(МДТ) имота се води още на прехвърлителката. Реално тя и приобретателката не са свързани лица. Но въпросната приобретателка е прибрала всички документи и отказва да даде копие дори на последния договор за прехвърляне на имота срещу издръжка и гледане, ако в действителност има сключен такъв. Дори не е ясно в случая какви грижи трябва да се полагат за прехвърлителката. Обяснението на приобретателката е че на прехвърлителката не и е необходим договор. Надявам се че може поне препис да се извади от него.

Затова и в предния пост попитах, ако има юристи работещи в тази област в Пловдив за консултации, може да дадат координати.
nesheva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2009, 10:56

Re: Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот ianeva » 16 Май 2009, 12:28

nesheva написа:В общината(МДТ) имота се води още на прехвърлителката. Реално тя и приобретателката не са свързани лица. Но въпросната приобретателка е прибрала всички документи и отказва да даде копие дори на последния договор за прехвърляне на имота срещу издръжка и гледане, ако в действителност има сключен такъв. Дори не е ясно в случая какви грижи трябва да се полагат за прехвърлителката. Обяснението на приобретателката е че на прехвърлителката не и е необходим договор. Надявам се че може поне препис да се извади от него.

Затова и в предния пост попитах, ако има юристи работещи в тази област в Пловдив за консултации, може да дадат координати.


Това го разбрах - затова Ви написах, че можете номер на акта да извадите от нейната декларация - тази на прехвърлителката, защото пишете, че всички документи го няма .... Говоря за стар акт за собственост, не за договора ... Изобщо има ли нотариален акт, с който имотът е прехвърлен срещу задължение за издръжка и гледане или няма, ще проверите по партида по ЕГН на жената в Агенцията ...
Надявам се, че колеги ще се свържат с Вас на лични и ще Ви помогнат да проверите нещата, както и да Ви консултират относно последващи действия, ако такива са наложителни.
Успех!
От чалга до чалга разликата е огромна и, Слава Богу, аз нямам идея каква е
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Re: Как да се извадят преписи на документи?

Мнениеот nesheva » 16 Май 2009, 12:40

Благодаря.
nesheva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2009, 10:56


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron