начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот tedizh » 17 Ное 2008, 19:26

Здравейте .Проблемът ми е следният :
Приятелят ми е канадски гражданин . Има виза за Дания , но иска да остане да работи тук . 90-те дни престой в България без виза , изтичат скоро и той трябва да вземе виза за по-дълго пребиваване , но проблемът е в това , че всички опции са -задължително да се върне в Канада и там да си чака визата . Звънях на всички възможни институции , знаете колко арогантни са повечето служители .Изтърпях всичко , но получих много различна информация относно кандидатстването за виза .Като краен извод направих това , че трябва при всички случай да се върне в Канада ; да кандидатства в българското посолство там , и да чака 35-40 дни за виза и тогава да се върне тук.
От гранична полиция ми казаха , че ако той остане нелегално тук или си тръгне дори и 1 седмица след позволения му 90-дневен престой има санкция - акт и глоба от максимум 5000 лева , които той трябва да изплати при следващо идване в България .
Интересува ме има ли някакви други опции той да вземе виза без да се връща в Канада ?? Може ли по някакъв начин да кандидатства за виза и да я изчака примерно в Дания ? Разбрах , че е възможно кандидатстване за българска виза чрез интернет , но мисля , че е възможно само за руски граждани засега.
От някоя инстутуция ми казаха , че от юли 2008 , той дори не може да остане в съседна на България държава , за да си изчака визата -задължително трябва да е в Канада (???)
За пореден път се разочаровам от системата в България .
Ще съм истински благодарна , ако някой се отзове на молбата ми да ми помогне с някакъв съвети информация.
Теди , Варна
tedizh
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:00

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот vikolina » 18 Ное 2008, 11:51

za vizata moge da otide i da kandidatstva ot druga durgava naprimer makedoniq. i tuk moge no iskat pari zashtoto i az sum v sushtata situaciq .tazi durgava nqma da se opravi vsi4ki sa korumpirani i nqma da vi oburnat vnimanie
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот tedizh » 19 Ное 2008, 00:54

vikolina , тъй като само ти се отзова на молбата ми , може ли по някакъв начин да се свържа с теб ?
tedizh
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:00

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот vikolina » 20 Ное 2008, 13:29

da no ne moga da si dam telefona tuk
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот tedizh » 20 Ное 2008, 13:35

vikolina , namerihme reshenie na problema , vupreki , 4e nqmame nikakvo ostavashto vreme v Bulgariq , nadqvam se da se spravim . Ako ti se nujdaesh ot pomosht , moga da ti spodelq kakvo se opitvame da napravim nie v momenta , napulno zakonno e :)
Blagodarq ti oshte vednuj , 4e se otzova na molbata mi.
tedizh
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:00

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот vikolina » 20 Ное 2008, 13:41

naprotiv givotospasqvashto e mai ne ste se sbluskvali s podobni neshta
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот vikolina » 20 Ное 2008, 13:43

da iskam da se svurgem po nqkakuv na4in
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот vikolina » 20 Ное 2008, 13:50

ako ne vi zatrudnqvam pishete s nqkolko dumi za kakvo stava vupros zashtoto ima strashno mnogo hora koito sa v bezishodica i se lutat v tumnina
vikolina
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Ное 2008, 16:16

Re: Спешна помощ --- виза за чужденец тип D

Мнениеот tedizh » 20 Ное 2008, 13:55

ok vikolina pishi mi pismo v write_@abv.bg
tedizh
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:00


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron