начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Апел към по-опитни колеги юристи за становище по казуса от и

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Апел към по-опитни колеги юристи за становище по казуса

Мнениеот karo » 19 Сеп 2003, 18:55

Достоен отговор, но все пак да бъдем поне за малко благородни и над дребните неща.:)))))) Страхотна позиция все пак! Докторчето е свястно! Виж, за мракобесния рицар тези думи най-прилягат. Съжалявам, че те намесвам, но ти си един от молкото във форума, които така рязко се съпротивляват на безпросветната надменност! Желая ти успех във всички твои начинания!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Апел към по-опитни колеги юристи за становище по казуса

Мнениеот МСМ » 19 Сеп 2003, 21:17

Dark Knight, да бяха те научили в СУ, че основание на иска са фактите, а не членовете!
Съвсем наскоро ми се случи да прочета едно решение. Някакъв иска обезщетение от болница за някакъв гаф и сочи като основание Закона за отговорността на държавата за вреди, причинени на граждани. Първата инстанция казва: искът е неоснователен, защото болницата не е административен орган или административно учреждение. По-горният съд беше обезсилил решението като НЕДОПУСТИМО: разгледан е непредявен иск, разгледан е един иск срещу държавата по ЗОДВПГ. Предявеният иск е друг: за непозволено увреждане срещу болницата, а това, че ищецът му е дал неправилна правна квалификация, е без значение. ВКС беше потвърдил решението на по-горния съд. Ако основание на иска беше член еди-кой си, а не описаните в исковата молба факти, решението на първата инстанция щеше да е допустимо и правилно.
МСМ
 

до Чичко Доктор

Мнениеот ждръц » 20 Сеп 2003, 00:18

Какво те прихваща, чичо Докторе, какви са тези думи куршуми!!! Не можеш ли да се включиш във форума с твои собствени мисли, ами само цитираш този и онзи! Това всеки подражател може да го прави! Нали си Чичко Доктор, дай малко по-така, де! А защо не кажеш ти как си се справил. Стига си задавал въпроси и цитирал преподаватели и учени! Помръдни си задника и измисли нещо свое собствено! И престани с тази неприязън! Мен има кой да ме оценява! За разлика от теб, аз ти желая само щастливи мигове и успехи! А, и да си научиш уроците, че ще изпитвам пред черната дъска!!!!
ждръц
 

Re: Всяка година всички стажанти ще стават съдии !@!

Мнениеот ждръц » 20 Сеп 2003, 00:32

Това наистина вече е смешно! Продължавай - имаш още сили да измислиш по велика глупост!
ждръц
 

Re: Апел към по-опитни колеги юристи за становище по казуса

Мнениеот Dark Knight » 21 Сеп 2003, 07:44

Az davam pravna kvalifikaciq, a v dispozitiva na re6eniqta pi6e : " Na osnovanie 4l........GPK SUDUT RE6I: Osujda edi koi si , na osnovanie 4len edim koi si, da zaplati..........":)))))))) Ta tova sum imal predvid. Sujalqvam, 4e daje i tova ne si shvanal!!!
Dark Knight
 

Do g-n dvuli4nika /karo-gega/

Мнениеот Dark Knight » 21 Сеп 2003, 09:40

I poneje si dosta nagul ti otgovorqm za posledno:
1."1. „razvalq dogovora poradi neizpulnenie po 87 ZZD i si iska 5000 lv po 55 ”- ето това е достойно за уважение! Най-сетне и Вие достигнахте до този извод! Колко пот и удари по клавиатурите хвърлиха всички участници във форума, за да Ви убедят! Мислех си, че е напразно, ала имало е смисъл! Оф, отдъхнах си, проумяхте го най-сетне, Псувателю любими!!!"
citat ot purvoto mi pisanie /11.09./ - "2. Uni6tojaemata sdelka porajda pravni posledici i ako ne se poiska uni6tojavaneto i - moje da razvali dogovora poradi neizpulnenie /izvunsudebno/ - i na tova osnovanie /ve4e v suda/ da se iska vuzstanovqvane na dadenoto po nego, kakto i da se tursqt vredi ot vinovnoto neizpulnenie - vsi4ki vredi, koito sa prqka i neposredstvena posledica ot neizpulnenieto.". Ne se nujdae ot komentar mislq!!!:)))))))) Pod vsi4ki u4astnici sebe si s razli4nite nikove li ima6 predvid? - tova e ritori4en vupros!!!:)))
2. Tuk si dostignal vurha na glupostta si i e dosta dulgi4ko:))), ta osven kvalifikaciite po moi adres, koito iskreno me veselqt, drugoto e tujni4ko, za6toto pokazva nivoto na znaniqta ti - uni6tojaemata sdelka e vid nedeistvitelna sdelka i sledva da se uni6toji, a za da se razvali edin dogovor - toi trqbva da e deistvitelen - ideqta mi be6e, 4e se kasae za razli4ni gledni to4ki - vsi4ko e subektivno - ta tuk citiranoto ot teb moe mnenie e pove4 ot pravilno i logi4no - ako Hristov e znael, 4e sdelkata e uni6tojaema poradi izmama /predi predqvqvane na iska/ - bi mogul da poiska uni6tojavaneto i s konstitutivniq isk, bi mogul da si predqvi isk na deliktno osnovanie, a su6to taka da si podade jalba /za prestuplenie izmama/ v prokuraturata i da predqvi grajdanski isk v nakazatelniq proces. A 6tom ne e znael /ne go e i tvurdql, za da go znae sudut/ - dogovorut izliza deistvitelen kum momenta na razvalqne, a v posledva6t moment se okazva, 4e e bil nedeistvitelen /no toi ve4e ne su6testvuva - razvalen e i nqma smisul da se iska uni6tojavaneto mu - to i ne moje ve4e de/.Ta vuv vruzka s purvi vupros ot kazusa - moje da se polu4i razminavane - ot dannite po kazusa se stiga do izvod, 4e e uni6tojaem poradi izmama /nedeistvitelen/, a ot realnoto razvitie na ne6tata - eventualno moje da e razvalen kato deistvitelen. Ta v takuv slu4ai kakuv 6te e otgovorut na 1 vupros - uni6tojaem/nedeistvitelen/ ili deistvitelen - izliza, 4e mogat da se obosnovat i dvata otgovora v zavisimost ot glednata to4ka!!! A za puti6tata na za6tita - mai otna4alo spored teb be6e samo edin!!! :)))Tova imah predvid - nadqvam se tozi put da si go razbral s malkoto si mozu4e!:)))
3. Ha ha ha - tova be6e veselo - tipi4na ne sum go upotrebil kato praven termin:))))))))
4. Bez komentar - kakvo sum imal predvid v t.2!!!:))))))))
5.Ami ne znam, a ne me i interesuva!!!:)))))))))
6.Poneje e mnogo dulgo - ne mi se zanimava - az 6te ti predloja da pro4ete6 za uni6tojaemi sdelki i specialno poradi izmama v u4ebnika na prof. M.Pavlova /dosta po-kratko e/ - i kakvoto si pro4ete6 ne mislq da go komentiram i obsujdam s teb!!!:)))))))
7.Ne e za men:)))
8.Ta sled kato si prizna, 4e pi6e6 i kato gega - ne znam kakvo da mislq po tozi vupros!:)
Ta ob6to vzeto s tova kato 4e li se iz4erpva velikata ti kritika!!!:))) Edinstveno v t.2 suziram pravni argumenti /mejdu mnogoto huli/ - no ob6to vzeto povtarq6 ne6ta, koito sum kazal na drugi mesta - nali ne o4akva6 vseki put da gi povtarqm, tova e prosto edna dobavka kum vsi4ko, koeto sum pisal dosega!:))))))))))))) Tvurdo stoq zad vsi4ko kazano ot men dotuk!!!
Ta sega, gospodin4o, karo, gega, jdruc, pruc.... i t.n., no neuk mai nai ti podhojda, za6toto, makar i s razli4ni imenca si pi6e6 edno i su6to - edno si baba znae - edno si bae, sled kato si prizna v edna druga tema, 4e si hem karo, hem gega i kato vidqh kak v tazi tema si se hvali6 sam 4rez tezi 2 nika, moga da si napravq obosnovan izvod, 4e ti si edin podul, nagul, licemeren i samolubiv tip. Pod dostoinstvoto i polojenieto mi e da ob6tuvam s podobna tvar dori po internet!!! Magistratut trqbva da pritejava visoki nravstveni i profesionalni ka4estva. Za nravstvenite ti - ot vzaimnite pohvali na karo i gega i ot hulite po moi adres si pravq izvoda, 4e sa s otricatelen znak, a za profesionalnite - opredleno ne sa visoki!!! Ta na bazata na tezi konstatacii, neobosnovanata ti ambiciq da stane6 sudiq se qvqva edno bolestno sustoqnie!:))) Pravoto, pi4, ne e samo nauka, a e i izkustvo, i ne e dostatu4no samo da go nazubri6, trqbva da moje6 da misli6 nad nau4enoto i da go prilaga6, trqbva da go use6ta6, da e v kruvta ti - da si tvorec, ina4e si ostava6 prosto edin zanaqt4iq /makar i perfekten/. Ei tova ako uspee6 da razbere6, 6te razbere6 i za6to nqkoi hora pe4elqt konkursite, a drugi, kato teb, se opravdavat s vruzkarite, i osven da gi objalvat - drugo ne im ostava!!!:))))))))) Ako ne go razbere6 - povredata, qvno, e v tvoq televizor!!!:))))))))) Vzeh si pouka i ve4e nqma da psuvam:))) - iskam nai-iskreno da te pozdravq s pesenta na Skid Row - "Get The @!#$ Out"!:))) Doskoro vijdane, gospodin4o!!!:))))))))
Dark Knight
 

Re: Edna malko po-razli4na gledna to4ka!!!:)))

Мнениеот Dark Knight » 21 Сеп 2003, 10:09

Ami kato 6te q karame samo na danni ot kazusa, ne vijdam za kakvo ni e nujno da obsujdame kakuv 6te e iskut :))) - nqma takuv vupros - za6toto ne moje da mu se otgovori ot dannite /nqma danni za izvunsudebno razvalqne, nqma danni i za uni6tojavane/ - ako moje6e 6tqha da go zadadat, nali?!?! Az i zatova predlojih nqkolko varianta na razvitie na procesa /4rez razli4ni iskove/ - celta mi be6e, oba4e, samo da obosnova, 4e vuv vsi4ki slu4ai 6te se dulji propusnata polza /pod formata na lihvi/ vurhu sumata ot 5000 lv. ot momenta na davaneto - bilo na dogovorno, bilo na deliktno osnovanie. V nedelq sutrinta ne mi se zanimava to4no s kazusi:))), no kakuv 6te bude predqveniqt isk izob6to ne e qsno - moje da e nai-razli4en:)))) - zavisi ot iskovata molba, a q nqma v kazusa!!!:)))
Dark Knight
 

До Karo и New one

Мнениеот Dirgh Knight - 2 » 21 Сеп 2003, 10:44

Вие двамата сте големи надувки. Като чета вашите писания и си представям как ще звучат, дано не стане, съдебните ви актове (нали сте се запътили да ставате съдий) - надменно, назидателно, самовлюбено и с привкус на безпогрешност. Трябва да ви кажа, че макар да споделям повечето от изложените от вас тези, тона, с който ги защитавате не е този, който трябва да има един съдия. Защото всеки може да сгреши и както вие сте нетърпими към чуждите грешки такова ще бъде отношението и на хората към вашите. По-лошо от глупостта на някои от участниците във форума (наистина има големи бисери) е вашето ненадминато самочувствие, а то рано или късно ще ви изяде главите. Дерзайте, във форума е лесно, но кагато дойдете при мен, тогава става страшно - има да се чудите и маете, колко малко знаете и че да възпроизведеш Кожухаров (при цалата ми почит към него) е доста малко.









Любопитен написа:
>
> Публикувам текста на казуса от изпита за младши съдии със
> апел към по-опитни колеги юристи да изразят становище по
> въпросите.
>
>
>
> Маринов и Христов са познати. При една среща между двамата
> Христов споделил, че желае да си купи автомобил от чужбина.
> Маринов обещал да купи на Маринов автомобил от чужбина в
> срок от един месец и за тази услуга получил сумата 5000 лв.
> В продължение на шест месеца под различни предлози Маринов
> отлагал изпълнението на услугата. Христов и приятеля му
> Иванов решили да нанесат побой на Маринов. При една среща
> между тримата Маринов отказал да разговарят по
> въпроса.Последвало сбиване, при което Маринов избил два
> предни зъба на Иванов.
> Христов предявил иск пред окръжния съд за връщане на сумата.
> За нанесеното телесно увреждане на Иванов окръжния прокурор
> внесъл обвинителен акт в окръжния съд.
> В хода на делото се установило, че Маринов е нямал намерение
> и възможност да купува автомобил от чужбина. Установено били
> също така, че Маринов не е търговец, който се занимава по
> занятие с внасяне на автомобили от чужбина.
> В хода на делото Христов поискал увеличение на иска със
> сумата 2000 лв., която представлява лихвите от
> предоставянето на сумата до предявяването на исковата молба.
> Маринов твърдял, че е върнал половината от сумата и поискал
> да му бъдат допуснати двама свидетели, за да докае
> твърдението си. Маринов казал също, че не е могъл да купи
> автомобил, защото му бил отнет задграничния паспорт.
>
> Въпроси:
>
> 1. Има ли сключен граждански договор между Маринов и Христов
> и ако има от какъв вид е и каква е формата на договора?
> 2. Могат ли да се претендират лихви и ако могат за кой период
> могат да се претендират?
> 3. Допустимо ли е поисканото от Христов увеличение на иска?
> Ако е допустимо защо, ако не е допустимо защо?
> 4. С какъв акт трябва да се произнесе съда и подлежи ли той
> на обжалване?
> 5. Пред кой съд е трябвало да се предяви искът и задължителна
> ли е тази подсъдност за съда?
> 6. Какво е значението на отнемането на задграничния паспорт
> за гражданкаста отговорност на Маринов?
> 7. Допустими ли са свидетелски показания за доказване
> твърдението на Маринов, че е върнал половината от сумата?
> 8. Подлежи ли административния акт, с който е отнет паспорта
> на съдебен контрол от граждансия съд?
> 9. Дайте наказателноправна квалификация на деянията ,
> извършени от Маринов?
> Ако Маринов е извършил множество от престъпления, какъв
> е реда, по който ще се определи наказанието?
> 10. Какъв е състава на съда, който трябва да разгледа
> делото?
> 11. Извършени ли са процесуални нарушения?
Dirgh Knight - 2
 

До Рицарчето

Мнениеот gega » 21 Сеп 2003, 12:29

Най-сетне да чуя нещо умно и от Вас, рицарче любимо. Радвам се, че проумяхте нещо много важно - трябва да си благ, а не надменен и че всеки прави грешки, важното е да си ги признаваш, а не да хулиш. Защото това, за което Вие приканвате едва сега, в противовес на него, Вие най-много ругаехте, обиждахте и псувахте участници във форума. При това и сега го направихте към МСМ. Щастлив съм, че успяхте да си признаете грешките, както правните, така и в отношението към хората. И ако все пак станете съдия - запомнете от мен нещо много важно. Отношението към хората в съдебната зала трябва да се определя не съобразно вашите лични извънсъдебни отношения (противопоставяне или дори лична неприязън), а от правните доводи на страните. Това отличава профисионалиста от дребната душица. Ако станете съдия, Ви пожелавам успех, но винаги имайте едно наум относно своята надменност. Трябва да се стараете да е примирявате. Това е отвратително чувство, което те лишава от много ценни житейски мигове. Вие пак държите на своята неправилна теза, че аз обжалвам. Както разбрахме, Вие сте определен за спечелил конкурса за мл. съдии за ОС - Пазарджик. Казах Ви го и преди, ако аз бях обжалвал, производството в първата съдебна инстанция щеше да се проточи необозримо във времето. Но както виждам в страницата на ВАС, обжалвали са пред касационната инстанция конкурсите в Пазарджик и Пловдив. Все още няма произнасяне за Пирдоп. Но дори и да не падне конкурса, имайте едно наум за своето назначаване, тъй като ако наистина сте определен без връзки, вижте само какво е станало със спечелелия кандидат за Тутракан. Предложен е от председателя на ОС - Силистра, както си му е редът, за назначаване в РС- Тутракан, но ВСС назначава друг кандидат. Как бихте коментирали това нещо!?
За всичко друго бих Ви простил, но за това отвратително псуване - никога. И не започвайте със заплахите, още преди да сте станал младши. Тук ми идва една мисъл, изказана от съдия-изпълнителя от разказа на Елин Пелин „Андрешко” - „Ах, да ми даде някой малко ВЛАСТ, ангели ще ви направя!!!” Лошо запачвате. Коригирайте се овреме! Въпреки всички твои псувни ти желая успех.
gega
 

Re: Рицарчето, който вече няма да псува

Мнениеот gega » 21 Сеп 2003, 12:45

Мой мрачни приятелю, Вие много добре съзнавате какво съм имал предвид. не се опитвайте да се измъквате от неудобното положение, в което така нелепо се поставихте. Естествено, че една унищожаема сделка страда от такъв порок във волята, който е основание за унижожаване и тя е по своето естество недействителна. Но, както знаете, за разлика от нищожната, тя не е начално недействителна. Това е разликата, сам си отговоряте защо, ще Ви дам жокер. Нищожност на сделката се нарича още НАЧАЛНА недействителност. Тогава как Хр. не може да развали унищожаемия договор (както сам написахте. „Думите отлитат, НАПИСАНОТО остава”!!!, нали) поради виновно неизпълнение на договорно задължение, след като сделката поражда права и задължения за страните, докато не бъде унищожена с конститутивен иск или чрез възражение в едни исков процес. Не се опитвайте да шикалкавите! Признайте си чистосърдечно и ще Ви се прости!!! Другото би било проява на лош вкус. Зная, че не сте допуснал тази грешка поради неукост, ами от прекалено самочувствие и не сте се замислял много-много, когато сте го писали. Просено да Ви е!
Не разбирах до сега защо все псувахте! Ако си мислехте, че това ще звучи пичовско, се лъжете! В днешния гаден свят не сме длъжни да слушаме повече от нормално пприемливите хули и псувни. Някак натоварващо е. радвам се, че най-сетне и това сте проумели!!! Не псувайте и повече ще бъдете уважаван!
gega
 

Re: До Гегата

Мнениеот Dirgh Knight - 2 » 21 Сеп 2003, 20:59

.Ако малко повече се беше вгледал в името щеше да видиш, че се касае за различен автор от Dirgh Knight , а именно Dirgh Knight - 2. Но, ти все пак бързаш да начешеш своето самолюбие като покажеш отново, че си непогрешим. И все пак отново сбърка - Каро, Гега или който и да си - ако не използваш и други псевдонимчета, за да може да спориш сам със себе си, а в последствие и сам да се хвалиш. Понякога детайлите са много важни, но когато такива като тебе се засилят по склона те викат "пази се" и на канарите пред тях. Ако беше толкова проницателен, колкото претендираш да си, можеше да съзреш и разликата в стила на писане межди двамата "рицари", но не би.
Що се отнася до несбъднатата ти мечта да шиканираш обжалването на предишния конкурс за мл. съдии, то няма страшно - в ролята на адвокат, в каквато най-вероятно се подвизаваш, и май все така ще бъде - ще може да правиш това наволя. Тази незадоволена страст впрочем разкрива истинската ти природа, наситена с малодушие, а не великодушие, интрестчииство, а не принципност. Важното е обаче, че ти се харесваш такъв.
Най-накрая, няма да ти благодаря за пожеланията, защото същите не са правилно адресирани (ако вече си забравил защо, виж първото изречение).
Dirgh Knight - 2
 

До каro/gega

Мнениеот Гандалф Белия » 21 Сеп 2003, 21:13

Тоя направо те разби!!! Счупи ти гегата в каро-сметанката.
Гандалф Белия
 

До Рицарчето

Мнениеот gega » 21 Сеп 2003, 21:19

Жалко, наистина е жалко, че нищо не си разбрал до този момент! Остани си със здраве! Опитах се да те предразположа да бъдеш по-учтив, но не би! Явно ти не можеш да се промениш!!!Жалко!
А дали ще стана съдия или не, на тебе няма да ти стане по-добре, драги мой. Ако това те прави щастлив, наистина те съжалявам! Защо се занимаваш с това дали ще стана съдия или не! Недоумявам! В крайна сметка това ни най-малко не зависи от теб! Или пък зависи, а:)))) ?!Няма да отговарям на твоите думи! Всеки във форума може да направи преценка кой кой е в българската култура:)))))! Все пок това е един от най-достъпните и демократични способи за общуване! Съжалявам, че с теб това е не само трудно, а и невъзможно! Явно, подозирайки ме, че обжалвам конкурса, на който ти толкоз много държиш, те е засегнало твърде много! А и защо упрекваш тези хора, които са го сторили!?Все пак разсъди и сам ще достигнеш до извода, че не можеш да кориш хората за това, че защитават своите права и законни интереси! Напротив!
Защо въобще си губя времето да ти обяснявам.... Ти не се променяш! Жалко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gega
 

Do vsichki karashti se

Мнениеот Ah » 21 Сеп 2003, 22:19

Abe vie shto shtete vuv forum za uristi?!
Potursete forum sus ime " Koi go vadi nai-goliamo (Egoto)"
Ah
 

До Ах, че език

Мнениеот Гандалф Белия » 21 Сеп 2003, 22:48

След като прочетох написаното от Ах, направо ахнах. Това на какъв език е? Нямам предвид, че е написано с латински букви, ами, че макар и много кратко разкрива слабостите му в правописа. За пример вместо защо -што, вмето "с" пред думи, които не започват с буквите "с" и "з" със. Пък и думата "щете" - тоя май е от село.
Браво на теб, Ах!!! А по-горе си посочил, че вече си съдия. Какъв съдия? Да не би футболен, там поне не трябва да пишеш. Пиши по-кратко занапред, за да допускаш по-малко грешки.
Гандалф Белия
 

Re: До Рицарчето

Мнениеот Dark Knight » 23 Сеп 2003, 07:44

Az, za razlika ot teb, ne polzvam 2 ili pove4e nika!!! Puk i ne smqtam da ob6tuvam s teb!!! / iskah da se uto4ni -qvno e, 4e ima i drug ricar!!!:)))/ - Ami taka 6te e kato se zaqjda6 s vseki!!! Tova za Pazardji6ki OS ne e vqrno - ne znam kak go izmisli - vseki, spe4elil predi6niq konkurs, e zainteresovan da ne padne celiq konkurs /a tova nqma da stane/ i predpolagam - ne samo az sledq kak se razvivat ne6tata!!!:))) Nadqvam se i na tozi konkurs da uspeqt nai -dostoinite!!!
Dark Knight
 

Re: до Чичко Доктор

Мнениеот d-r P.Popov » 23 Сеп 2003, 09:45

Ждръц,

дълбоко се трогнах че си ми отговорил точно в полунощ,
новата тема, която си отворил за 22 септември е върха. Време е да дадеш
обаче някой жокер , за бъдещето на патриаршията.
d-r P.Popov
 

Re: до Чичко Доктор

Мнениеот d-r P.Popov » 23 Сеп 2003, 10:08

Драга Ждръц,

moje bi si posledovatelka na uchenieto za karmata i ili na I. Gandi ? ? ?
d-r P.Popov
 

Re: Декларация

Мнениеот Гандалф » 23 Сеп 2003, 10:20

Гандалф, не е Гандалф Белия! Моля да не ме бъркате с него!
Гандалф
 

Re: Do D–r Popov

Мнениеот d-r P.Popov » 23 Сеп 2003, 11:25

Uvajaemi Karo,

РЕШЕНИЕ № 834 ОТ 29.XI.1991 Г. ПО ГР. Д. № 406/91 Г., IV Г. О. i
МАД № 36/91 г. rajglejdat razlichni kazusi. Priznaj tova i okonchatelno si izberi
edno ot dvete reshenija.

Inache 36/91 zvuchi smisleno.

A ti kak prie che 5000 lv sa vajnagrajdenie?
I che dogovora e vazmezden???
d-r P.Popov
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта


cron