начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

за изпита

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 05 Сеп 2003, 23:58

Ако се съглася с вас и приема , че има както договор, така и измама, тоест, че измамата не изключва договорното правоотношение, това означава, че всеки кредитор, ,който не е получил изпълнение в срок ще може да развали договора, да получи даденото по него, да получи отгоре на това и лихви, неустойки и т.н, а горкият длъжник ще лежи и до 6 години за измама. Така ли да разбирам твърдението, че измамата не изключва договорното правоотношение?
Значи за всеки договор - граждански и наказателен съд! Супер, вече се сещам за няколко мои длъжника, за които мога да напрвя необходимото и да лежат до 6 години ,за това, че са ме измамили като не са си изпълнили задълженията по договора. Само потвърдете, че наистина е възможно - да вкарам някой неизправн длъжник зад решетките за измама!
VGS
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:02

Сори, ама не става. Това пък кой от нас го е казал?
При всеки договор няма да го има въвеждането в заблуждение, което да е довело до вредата.
МСМ
 

Re: за изпита

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:02

ei toia VGS li e, V ..... li e da se skrie i da ne drazni auditoriata 4e se sumniavam i na kandidatstudenski da go pusnat.A Mir4eto da znae 4e i az sum pisal dogovor za poru4ka i na naguzenia VGS da mu...........
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:03

Ето ти един от моята практика!
Една мацка се регистрира като ЕТ с предмет на дейност - посредничество при сключване на трудови договори с чуждестранни работодатели в чужбина. Ппри това има разрешение от МТСГ да извършва такава дейност за Гърция. Обаче какво прави нашата мила дама, дето ни полицай, ни прокурор я лови. Започва наляво ли, надясно ли да разгласява, че посредничи за издаване на работни визи за Република Ирландия, като убеждава наивниците, че е много печена в тез работи. Дори показва и подправена работна виза за Ирландия с нейното име. Абе, печена труженичка. Прибира им кинтите (28 оплаквания има в един областен градец в икономическа полиция и до прокурор В., ама ядец - нямало достатъчно данни за извършване на престъпление и не образуват наказателно производство!!!) и въобще не си е помръднала пръста да отиде в Посолството, за да им издадат визи. Междувременно на измамените им представя съставени от нея фотокопия на трудови визи за Ирландия с имената на измамените. Дори им определя и полет за пътуване, ама йок - такъв полет няма, както и през този ден за Ирландия. При това отказва да възстанови дадените парички по договора за поръчка, (договор за поръчка е, нали, а!!!!). Е, какво е това, измама или договор!?:))) Ами измама, като за осъществяване на изпълнителното деяние е необходимо про необходимост да бъде сключен договор за поръчка, по силата на който да поеме задължение да посредничи по издаването на трудовата виза. Инак не би ги въвела в заблуждение. Те измамените са си наивнички и малко (ами, малко) тъпички, та за да се разпоредят със своите парички, е трябвало тя по необходимост да сключи договор за поръчка!!! Анадънгму, аркадаш!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Мойто умно момче,...

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:07

...много се радвам, че така си писал, ама пак не ми отговори на въпроса. И изобщо не си казал досега нищо, което да съдържа малко разум и да заслужава да се чуе.
МСМ
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:08

Evala na Karo-razbi toia idiot naguzenia VGS
PI4
 

До МСМ

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:08

Все повече взимаш д ами харесваш!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: До МСМ

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:10

Благодаря. Това е, защото по принцип съм си за харесване. ;-) Ама ти как разбра2
МСМ
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:12

Samo brato4ka Karo ne mi zaka4ai Mir4eto 4e ti takovah.......Ti si gotin nedei s lo6o
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:13

Пича взе да се държи като пич харабия!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:14

Един от длъжниците ми ме е въведе в заблуждение - обеща да ми продаде изгодно въглища и аз му платих авансово - за въглищата и за транспорта. Сега съм без въглища, и без пари. Какво да направя?
VGS
 

Re: До МСМ

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:15

По страстните ти правни разсъждения. Обичам страстни правнички
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

До пича

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:17

Абе, ревнивец, тя си избра мен. И аз не я закачам, а я гъделичкам платоническата!!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:20

При всеки договор няма да го има въвеждането в заблуждение, но при тези , които го има, какво ще стане?

Всъщност вие още не сте изяснили какъв е договора - нищожен, унищожаем или неизпълнен? Дали накрая няма да започнете да се съмнявате дали въобще ама договор? А пък аз току-виж започна да твърдя, че има и измама и договор.Е, тогава, съвсем ще я оплескаме.
VGS
 

Re: До пича

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:21

Malko neudoben vupros ama brato4ka ima6 iaki problemi,ti da ne si seksualno nezadovolen be mujki?Bii 1 4ikiika da mu se nevidi
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:22

Абе, приятелче, ако признаците от субективна страна на измамата са възникнали в самото сключване на договора, скапаната ни държавица в лицето на най-големите пазители на реда и законността - прокурорите, ще могат да внесат ОА в съда за измама. А неизпълнението на договорното задължение може да се дължи и на хиляди други причини. Ти явно не желаеш да приемеш необратимото - на този конкурс си се ппредставил под нашите очаквания:))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: До пича

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:25

Ех, пич - пробвах, ама нищо не става! Ами с тези конкурси до там я докарахме! Не ни остана време за най-елементарните чавешки удоволствия:))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:29

Предлагам решение!!!
Дай си банковата сметка - и всички от форума да вземат, че да дадат свойта благородна лепта - по левче за несретника. Ай, че каква люта зима се е задала! А, ти знаеш стихчето: „Вънка вие вук, нека вие, вътре маат пръшки с лук! Нека маат! Зиме е!”
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Вземи пример от Христов

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:31

Иди да го набиеш. Само да не ти счупи нещо! ;-)
А сериозно - принудително изпълнение. Ти и без мен го знаеш. Колкото до измамата, няма данни, че още отначало е смятал само да ти вземе парите. Ако това може да се докаже, ще е друго.
МСМ
 

Няма значение

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:40

За съжаление новото във форума при обсъждането на казуса е много ниско. Тонът стана много неприятен.Няма наистина юридическа дискусия. Съжалявам, че си изгубих времето. Ще се разбере след няколко седмици кой къде ще отиде и кой в кой курс трябва да се върне.
VGS
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron