начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

за изпита

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 05 Сеп 2003, 23:58

Ако се съглася с вас и приема , че има както договор, така и измама, тоест, че измамата не изключва договорното правоотношение, това означава, че всеки кредитор, ,който не е получил изпълнение в срок ще може да развали договора, да получи даденото по него, да получи отгоре на това и лихви, неустойки и т.н, а горкият длъжник ще лежи и до 6 години за измама. Така ли да разбирам твърдението, че измамата не изключва договорното правоотношение?
Значи за всеки договор - граждански и наказателен съд! Супер, вече се сещам за няколко мои длъжника, за които мога да напрвя необходимото и да лежат до 6 години ,за това, че са ме измамили като не са си изпълнили задълженията по договора. Само потвърдете, че наистина е възможно - да вкарам някой неизправн длъжник зад решетките за измама!
VGS
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:02

Сори, ама не става. Това пък кой от нас го е казал?
При всеки договор няма да го има въвеждането в заблуждение, което да е довело до вредата.
МСМ
 

Re: за изпита

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:02

ei toia VGS li e, V ..... li e da se skrie i da ne drazni auditoriata 4e se sumniavam i na kandidatstudenski da go pusnat.A Mir4eto da znae 4e i az sum pisal dogovor za poru4ka i na naguzenia VGS da mu...........
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:03

Ето ти един от моята практика!
Една мацка се регистрира като ЕТ с предмет на дейност - посредничество при сключване на трудови договори с чуждестранни работодатели в чужбина. Ппри това има разрешение от МТСГ да извършва такава дейност за Гърция. Обаче какво прави нашата мила дама, дето ни полицай, ни прокурор я лови. Започва наляво ли, надясно ли да разгласява, че посредничи за издаване на работни визи за Република Ирландия, като убеждава наивниците, че е много печена в тез работи. Дори показва и подправена работна виза за Ирландия с нейното име. Абе, печена труженичка. Прибира им кинтите (28 оплаквания има в един областен градец в икономическа полиция и до прокурор В., ама ядец - нямало достатъчно данни за извършване на престъпление и не образуват наказателно производство!!!) и въобще не си е помръднала пръста да отиде в Посолството, за да им издадат визи. Междувременно на измамените им представя съставени от нея фотокопия на трудови визи за Ирландия с имената на измамените. Дори им определя и полет за пътуване, ама йок - такъв полет няма, както и през този ден за Ирландия. При това отказва да възстанови дадените парички по договора за поръчка, (договор за поръчка е, нали, а!!!!). Е, какво е това, измама или договор!?:))) Ами измама, като за осъществяване на изпълнителното деяние е необходимо про необходимост да бъде сключен договор за поръчка, по силата на който да поеме задължение да посредничи по издаването на трудовата виза. Инак не би ги въвела в заблуждение. Те измамените са си наивнички и малко (ами, малко) тъпички, та за да се разпоредят със своите парички, е трябвало тя по необходимост да сключи договор за поръчка!!! Анадънгму, аркадаш!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Мойто умно момче,...

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:07

...много се радвам, че така си писал, ама пак не ми отговори на въпроса. И изобщо не си казал досега нищо, което да съдържа малко разум и да заслужава да се чуе.
МСМ
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:08

Evala na Karo-razbi toia idiot naguzenia VGS
PI4
 

До МСМ

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:08

Все повече взимаш д ами харесваш!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: До МСМ

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:10

Благодаря. Това е, защото по принцип съм си за харесване. ;-) Ама ти как разбра2
МСМ
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:12

Samo brato4ka Karo ne mi zaka4ai Mir4eto 4e ti takovah.......Ti si gotin nedei s lo6o
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:13

Пича взе да се държи като пич харабия!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:14

Един от длъжниците ми ме е въведе в заблуждение - обеща да ми продаде изгодно въглища и аз му платих авансово - за въглищата и за транспорта. Сега съм без въглища, и без пари. Какво да направя?
VGS
 

Re: До МСМ

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:15

По страстните ти правни разсъждения. Обичам страстни правнички
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

До пича

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:17

Абе, ревнивец, тя си избра мен. И аз не я закачам, а я гъделичкам платоническата!!!
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:20

При всеки договор няма да го има въвеждането в заблуждение, но при тези , които го има, какво ще стане?

Всъщност вие още не сте изяснили какъв е договора - нищожен, унищожаем или неизпълнен? Дали накрая няма да започнете да се съмнявате дали въобще ама договор? А пък аз току-виж започна да твърдя, че има и измама и договор.Е, тогава, съвсем ще я оплескаме.
VGS
 

Re: До пича

Мнениеот PI4 » 06 Сеп 2003, 00:21

Malko neudoben vupros ama brato4ka ima6 iaki problemi,ti da ne si seksualno nezadovolen be mujki?Bii 1 4ikiika da mu se nevidi
PI4
 

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:22

Абе, приятелче, ако признаците от субективна страна на измамата са възникнали в самото сключване на договора, скапаната ни държавица в лицето на най-големите пазители на реда и законността - прокурорите, ще могат да внесат ОА в съда за измама. А неизпълнението на договорното задължение може да се дължи и на хиляди други причини. Ти явно не желаеш да приемеш необратимото - на този конкурс си се ппредставил под нашите очаквания:))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: До пича

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:25

Ех, пич - пробвах, ама нищо не става! Ами с тези конкурси до там я докарахме! Не ни остана време за най-елементарните чавешки удоволствия:))))
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Измамата изключва ли договорно правоотношение?!

Мнениеот karo » 06 Сеп 2003, 00:29

Предлагам решение!!!
Дай си банковата сметка - и всички от форума да вземат, че да дадат свойта благородна лепта - по левче за несретника. Ай, че каква люта зима се е задала! А, ти знаеш стихчето: „Вънка вие вук, нека вие, вътре маат пръшки с лук! Нека маат! Зиме е!”
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Вземи пример от Христов

Мнениеот МСМ » 06 Сеп 2003, 00:31

Иди да го набиеш. Само да не ти счупи нещо! ;-)
А сериозно - принудително изпълнение. Ти и без мен го знаеш. Колкото до измамата, няма данни, че още отначало е смятал само да ти вземе парите. Ако това може да се докаже, ще е друго.
МСМ
 

Няма значение

Мнениеот VGS » 06 Сеп 2003, 00:40

За съжаление новото във форума при обсъждането на казуса е много ниско. Тонът стана много неприятен.Няма наистина юридическа дискусия. Съжалявам, че си изгубих времето. Ще се разбере след няколко седмици кой къде ще отиде и кой в кой курс трябва да се върне.
VGS
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron