начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

ДГИ-СИО-прекратяване на брака- продажба

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


ДГИ-СИО-прекратяване на брака- продажба

Мнениеот evelin_sf » 26 Авг 2008, 16:36

През 1991 год.родителите ми прехвърлиха имот чрез покупко-продажба с условие за гледане и издръжка.Повреме на изготвяне на договорабях омъжена и през 1996 год. се разведох. Родителите ми починаха пред2006 и 2007 год. Сега искам да продам имота трябва ли да се търси съгласието на бившият ми съпруг?
evelin_sf
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Авг 2008, 16:30

Мнениеот ch3oh » 26 Авг 2008, 16:41

Какво ти съгласие? Той си е собственик на половинат имот. За по-подробни консултации се обърнете към адвокат. Във форума въпросът Ви няма как да бъде решен.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Мнениеот chosen_23 » 26 Авг 2008, 16:54

За какъв развод става въпрос - по взаимно съгласие или по исков ред? В самото решение на съда трябва да пише кой е собственика на имота и как следователно да действате във вашия случай въз основа на това!
chosen_23
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 25 Юни 2008, 11:27

Мнениеот evelin_sf » 26 Авг 2008, 18:37

Защо да е собственик на половината имот? Той не е полагал никакви грижи за тях.А съм разведена вече повече от 10 години.....
evelin_sf
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Авг 2008, 16:30

Мнениеот evelin_sf » 26 Авг 2008, 18:50

evelin_sf написа:Защо да е собственик на половината имот? Той не е полагал никакви грижи за тях.А съм разведена вече повече от 10 години.....
Давностен срок родителите ми починаха миналата година . Развода е по взаимно съгласие и в решението пише че има споразумение по всички лични и имуществени отнощения
evelin_sf
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Авг 2008, 16:30

Мнениеот inspectora » 26 Авг 2008, 21:23

evelin_sf написа:Защо да е собственик на половината имот? Той не е полагал никакви грижи за тях.А съм разведена вече повече от 10 години.....Давностен срок родителите ми починаха миналата година . Развода е по взаимно съгласие и в решението пише че има споразумение по всички лични и имуществени отнощения

Ами принципно би бил собственик ;) (защо? - сега няма да Ви обясняваме ;) ) ... НО ако със споразумението за развода сте си уредили имуществените отношения - то там пише кой е собственик на апартамента ;)
За повече информация - вземате: договора за продажба с/у гледане, решението за развода (със споразумението), акта за брак и бягате при адвокат ;)

... а за давност не говорете изобщо, че ако се стигне до това .... дълга и широка ;)

П.П.: може да вземете и една данъчна оценка и скица (все пак са допълнителна, но не задължително вярна информация относно собствеността ;) ... а и ще Ви трябват така, или иначе по някое време ;) )
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот evelin_sf » 27 Авг 2008, 11:37

Мисля че просто можеше да отговорите, че мога да го придобия по давност :lol:
evelin_sf
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Авг 2008, 16:30

Мнениеот inspectora » 27 Авг 2008, 11:41

evelin_sf написа:Мисля че просто можеше да отговорите, че мога да го придобия по давност :lol:


Не съм убеден ;)
... както и не съм убеден дали все пак имотът не си е лично Ваш ;)
... няма начин да се отговори точно без да се погледнат документите ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот blossom » 27 Авг 2008, 14:37

Абе не може "просто" да го придобиете по давност. Това си е "сложно" и не става само с изтичането на някакъв срок, да не говорим при съсобственост. Не роптайте, а се вслушайте в отговорите и като съберете документите се консултирайте с адвокат.
blossom
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 20 Сеп 2007, 12:24

Мнениеот sunrise » 27 Авг 2008, 14:50

inspectora написа:
evelin_sf написа:Мисля че просто можеше да отговорите, че мога да го придобия по давност :lol:



Можете да придобието по давност. Ето, казахме Ви го. Ама от тая работа единствен собственик няма да станете! И е по-вероятно да не станете. Щото давността е проста за казване , ама не и за доказване!
Още повече при съсобственост!
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Мнениеот Гост. » 27 Авг 2008, 18:21

evelin_sf написа:Мисля че просто можеше да отговорите, че мога да го придобия по давност :lol:

Не ги слушайте госпожо- вие сте си единствен собственик на имота- това да ви е ясно!
Щом като съпруга ви не е престирал нищо за прехвърлителите, какъв ли приобретател е той?Казвате, че нито е гледал родителите ви, нито им е плащал нещо... ако искате дори не сте задължена и да му казвате за продажбата- смело напред, и при нотариуса.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Мнениеот inspectora » 27 Авг 2008, 18:56

poli_g написа:Щом като съпруга ви не е престирал нищо за прехвърлителите, какъв ли приобретател е той?Казвате, че нито е гледал родителите ви, нито им е плащал нещо... ако искате дори не сте задължена и да му казвате за продажбата- смело напред, и при нотариуса.


Не мога да разбера това с ироничен привкус ли е, или е на сериозно ?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот Гост. » 27 Авг 2008, 20:45

:roll: Ирония, но Вие добре го знаете.
Еvelin_sf - извинения, но следва да идете при адвокат- писмените доказателства са важни! А във форума няма как да ги прочета, освен да гадая...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Мнениеот evelin_sf » 02 Сеп 2008, 13:56

При положение, че няма претенции към имота и е съглсен, какъв документ трябва да ми изготви, за да мога аз да продам имота.
evelin_sf
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Авг 2008, 16:30

Re: ДГИ-СИО-прекратяване на брака- продажба

Мнениеот donna » 04 Окт 2008, 11:23

Ако ДГИ или продажбата /така сте го написали ,че иди го хвани ,но ефекта е същия / е сключен по време на брака е СИО.Ако е преди брака не е /и това така сте го написали .../
Ако е ДГИ що не го развалихте тоя договор докато бяха живи родителите ви?
В споразумението пишело че вс . са уредени ...ами уредени са на по 1/2 ид. част ,от написаното така излиза.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ДГИ-СИО-прекратяване на брака- продажба

Мнениеот donna » 04 Окт 2008, 11:36

За да е ваш в споразумението по развода трябва да пише ,че имота остава лично ваш и решението да е вписано ,такова ,чудо да пише не сте споделили.
Ако сте написали общо ...както и го написахте " пише че има споразумение по всички лични и имуществени отнощения" имота е СИО :twisted:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron