начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 05 Юли 2003, 12:41

OЧАКВАЙТЕ ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ!!!!
МОЖЕ ДА Е ДОРИ И ДРУГИЯ ПЕТЪК ;)))))))))))))
ТАКА ЧЕ -СТЯГАЙТЕ СЕ ;))))))))))
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот viki 1 » 05 Юли 2003, 13:07

Колеги, някой от Вас има ли информация кога се очаква да бъде обнародван Закона за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт?
Ако е вярна информацията, която масмедиите отразиха, че в понеделник (7 юли) ще има извънреден брой на ДВ, в който този закон да бъде обнародван, мислите ли че практико-теоретичния изпит може да бъде насрочен до края на същата седмица?!
viki 1
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот Анастасия » 05 Юли 2003, 13:15

имам информация от сигурен източник, че са помолили ръководството на ВАС да има готовност да изпрати хора в най-скоро време...изпитите се провеждат в петък, следователно най-близката възможна дата е тогава, за това колко е вероятна всеки сам си прави изводите :))))))))
Анастасия
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот dono » 05 Юли 2003, 13:43

Abe kolegi, kak gi broite tezi dni za izpita?
DW-k izliza wuw wtornik, shto vjarwate na westnizite, deto kwo li ne pishat? Spored Zakona za izmenenie i dopulnenie na ZSW datata za izpit trjabwa da se objawi pone 3 dni predi izpita. A nezabrawjaite che Ministura na "PRAWOSUDIETO" trjabwa da izdade naredba za uslowiqta i reda na prowevdane na praktiko-teoreti4nija izpit. Kak ja wigdate taja da stane predi sledwa6ija ponedelnik- 14-ti jyli!?!?!?
Ei, ama golemi optimisti ste, ne wijdate li 4e wsi4ko e ne4estna igra na drebni politikant4eta....:(((
A i kwo kato naprawjat izpita- te ako predwaritelno sa re6ili da orejat horata, kolko i koi mislite 6e go wzemat?!
dono
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот Събудете се » 05 Юли 2003, 14:26

Промените в ЗСВ не предвиждат издаване на наредба за условията и реда на провеждане на изпита - нали точно заради това КС отмени част от чл. 163. Сега цялата процедура за изпита е включена в самия закон, така че министърът няма какво да чака!
Събудете се
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот вики » 05 Юли 2003, 14:49

Колеги, злите езици шушнат, че се изготвя нов конспект за изпита? Някой чул ли е подобно нещо?
вики
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот ДНВ » 05 Юли 2003, 16:27

Да, но не и за нас. Няма време да готвят нов конспект. То не им се занимава въобще с изпита, така че засега ще карат по стария конспект.
ДНВ
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот pipi » 05 Юли 2003, 16:50

Da se nadiavame pone, che izpit shte ima, i che sashtia shte bade proveden kakto dosega.
Niama da e chestno da ni iznenadat i s nov konspekt.
Neka ne zabraviame, predi kolko vreme izgybihme navika si da se iaviavame na izpiti (sirech da si pripomnim koga se diplomirahme). Neka si pripomnim i na kakvo ni naychi i pomnim li vse oshte neshto ot "naychenoto" prez t.nar "STAJ ZA PRIDOBOVANE NA JYRIDICHESKA PRAVOSPOSOBNOST". Neka ne zabraviame i potapkanoto ni samochyvstvie, izhabenite prez vsichki tezi mesezi nervi, i razbitite ni iljyzii za tai blenyvanoto ot nas svetlo badeshte.
Ama i az za kakva chestnost vi govoria!? Hora, koito niamat savest ne mogat da izpitvat i ygrizenia po otnoshenie na nechestnoto si otnoshenie kam drygite....
pipi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:04

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот VUZMYTEN » 05 Юли 2003, 17:57

Nqkoi obajdal li se e v kazelarijata na Ministerstvo na pravosudieto da polychi informazija za izpita?!
Tolkova sa dezinformirani tam gorkite, che napravo mi e jal za tjah. Slygitelkite se pitat edna dryga i sami ne znajat kakvo da otgovorjat... Porednata jalka kartinka. Eh, shto li veche nishto ne moje da me iznenada...
Eh, dokoga taka shte ja karame, GOSPODA YPRAVLJAVASHTI?!?!?!?
VUZMYTEN
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот Миро » 05 Юли 2003, 23:06

Преди септември едва ли ще има изпит,до преди 3 дни се чудехме дали до края на година ще има сега изведнъж...другия петък,стъпете на земята колеги.А още по другия петък ще наденем тогата на конституционни съдии....
Миро
 

конкурс

Мнениеот anwalt » 06 Юли 2003, 10:20

Дата за изпит няма, о има дата за конкурс за магистрати - 02.09.
В ДВ от 04.07 са обявени конкурси за съдии, прокурори и следователи.Срокът за подаване на документи е 14-дневен от датата на обнародване на съобщението, т.е срокът за подаване на документи изтича на 17.07. Дали в този срок ще има изпит?
anwalt
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот АБВ » 06 Юли 2003, 18:20

Колеги, радвам се, че най-после има някакво раздвижване около тъй дълго очакваната дата за изпит. Честито на всички. Дано само да не обявят изпита от днес за утре, защото ние- колегите, които ще трябва да се предвижим от по-далечните точки на провинцията до София, където ще се състои изпита, ще имаме нужда поне от 2 дни, за да се подготвим за път и да стигнем. Но важното е да има изпит!
АБВ
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот dono » 07 Юли 2003, 09:17

E, kolegi, 6e ima li dnes izwanreden broi na DW-k ili ne!?
dono
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот margaret » 07 Юли 2003, 09:42

Днес - не ! Утре ще излезе редовния бро на ДВ.
margaret
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот zavyrshila » 07 Юли 2003, 10:19

Kolegi, nqkoi moje li da mi copy-paste-ne proslovutia star konspekt za izpita ili da mi kaje kyde da go namerq online, che offline v momenta ne moga da se dobera do nego po red prichini? Merci!
zavyrshila
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот VUZMYTEN » 07 Юли 2003, 11:04

Kolegi, haide da posmjatame!
Ako dnes ne obnarodvat zakona v izvunreden broi na DV, a go obnarodvat- ytre, v redovnija my broi, pri spazvane na chl.165, al.2 ot sushtija, spored koito "...Denjat, chasut i spisukut na dopysnatite do izpit stajant- jyristi se objavajvat v tri dneven srok predi datata na provejdaneto na izpita v Ministerstvo na pravosudieto i se objavjavat na ofizialnata my straniza v Internet", mislite, che izpita moje da bude proveden v petuk?
Po moite izchislenija izpit shte ima nai-rano v ponedelnik. Molja tezi ot vas, koito tvurdjat che izpit moge da ima i v petuk, da mi objasnjat kak izchislavat tri dnevnija srok, za koito govori zakona. Blagodarja predvaritelno.
VUZMYTEN
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот margaret » 07 Юли 2003, 11:20

Мога да ти изпратя стария конспект на факс . Дай номер!
margaret
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот radev » 07 Юли 2003, 11:58

moge li da se proweriat spisycite za prowegdane na izpita i ako moge kade i kak 10x predwaritelno
radev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2003, 11:47

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот Събудете се » 07 Юли 2003, 13:44

Обадих се в редакцията на ДВ и ми казаха, че няма извънреден брой за обнародване на ЗСВ. Съответно "възмутеният" колега е прав, че ако публикуват ЗСВ утре и влезе в сила в деня на обнародване, би трябвало изпит да има най-рано в понеделник. Следете страницата в Internet.
Събудете се
 

Re: ДАТА ЗА ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧЕН ИЗПИТ

Мнениеот els » 07 Юли 2003, 14:44

Колеги, наистина ли смятате, че може да има изпит в петък и изобщо този месец?! Е, аз не съм чак такава оптимистка! Мисля си, че всъщност никой не бърза с обнародването на измененията (а и защо ли?), а и на страницата на Министерството пише, че могат да проведат изпит 10 дни след влизане на измененията в сила! Това нищо ли не ви говори? 100% съм сигурна, че ще искат да направят и нов конспект. Да не забравяме съдебната ваканция и отпускното време (как ще сформират комисии?). Така че да не се залъгваме, че някой се е притеснил за нас и се е разбързал да си свърши работата заради нас! Е, дано все пак поне веднъж ни изненадат приятно!
els
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Юни 2003, 08:23

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron