начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот briana_ivanova » 09 Сеп 2008, 19:39

Здравейте,колеги!
Някой може ли да каже как минава изпита за придобиване на юридическа правоспособност?
Като слушам другите колеги напрежението е доста голямо.
На сестра ми също и предстои такъв и вече се е схванала много.
briana_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 01:07

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот Trapped » 19 Сеп 2008, 11:38

briana_ivanova написа:Здравейте,колеги!
Някой може ли да каже как минава изпита за придобиване на юридическа правоспособност?
Като слушам другите колеги напрежението е доста голямо.
На сестра ми също и предстои такъв и вече се е схванала много.


споко, не е страшно. Не може да се ползват закони, трябва да кажеш нещата, на 2-3 въпроса обикновено искат отговор, помагат, не е проблем. Комисиите през юли бяха готини типове.
http://www.lawsbg.com
Аватар
Trapped
Потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: 29 Окт 2006, 18:31

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот Sarkis_999 » 19 Окт 2008, 13:29

Aз имам въпрос ,свързан със стажа за придобиване на юридическа правоспособност ,който вече ще е 6 месеца , а не 3 месеца , както беше преди. Интересуваме този стаж реално ли ще се кара или пак ще е формален като другите 3 три стажа ,които се карат лятото по време на седването . Които е бил да каже , ако е карал стажа в пловдив ще е още по - добре .
Sarkis_999
Потребител
 
Мнения: 180
Регистриран на: 11 Май 2007, 04:27
Местоположение: Пловдив

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот invisible_ » 03 Ное 2008, 08:52

Колеги, подала съм си документите да се явя на изпита на 7 ноември, но не мога да сваря да науча, не се чувствам готова. Знаете ли ако утре съм в списъка, а не се явя, ще мога ли другият месец да отида, понеже четох, че ако не го взема, 2 месеца ще съм пак на стаж, така че по-добрият вариант е другият месец. Моля някой ако знае да пише.
invisible_
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 09 Окт 2008, 08:19

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот adriyana » 03 Ное 2008, 12:55

Към колегата Sarkis_999 - това как ще изкарате този стаж зависи от вас и от лицата, който следва да удостоверят с подписите си вашето присъствие. Обърнете внимание на факта, че ще бъдете разпределен със Заповед на министъра на правосъдието към ОС на онази област, от която е издадена личната Ви карта и ще видите сам кой ще трябва да Ви води стажа. Успех!
adriyana
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Май 2004, 15:07
Местоположение: София

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот cvetelinta » 18 Авг 2009, 12:05

Предлагам теми за изпит за придобиване на юридическа правоспособност пред МП -40бр -отлично развити и на разбираем за четене и учене стил по конспекта на МП.Темите са актуални към август 2009г и се явяват отлично помагало за подготовка за изпита-за поръчки 0896044808
*За информация-темите НЕ СА ПРЕПИС НА ЗАКОНА, а са индивидуално развити въпросите по конспекта
cvetelinta
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Май 2009, 20:34

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот punisher » 18 Авг 2009, 12:43

Колега,
това не е форум за набиране на клиентела .
Не се прави така бизнес !!!
Но ще се поучукате :!:
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот viki06 » 18 Авг 2009, 14:26

Съжалявам,че се налага да се повтарям, но предлаганите теми са преписани нормативни актове и учебника на Сталев-изпита трае 2мин. и никой не иска да слуша нещо повече или по различно от написаното в закона!Успех на всички,на които изпита предстои!
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот sansan » 18 Авг 2009, 15:01

Ей ама тоя е много нагъл бе :evil: . Стига бе, колега, всеки месец ли ще се опитвате да излъжете някой да Ви кихне малко манги-трябва да си много закъсал :roll: . Всъщност, колега ли си наистина или просто един долен мошеник :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .
п.п. за колегите, на които им предстои този изпит - многократно е повтаряно във форума, но отново и аз ще го кажа - четете си нормативните актове, това е напълно достатъчно. Изпита минава леко и никой няма да се гадняри с вас - това ще го направят после, като почнете да ходите по конкурси( по всички конкурси без изключение :lol: ). Но сега - засега не се тревожете и успех :!:
Не страдам от психично разстройство-наслаждавам му се:)
sansan
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Апр 2009, 15:40

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот i_valentinova » 24 Авг 2009, 14:50

хахаха доста нагло бих си платила за да видя тези прословути теми, които не са "ПРЕПИС НА ЗАКОНА", доста интересно ми стана например как индивидуално ще се разработят въпросите за администрациите на прокуратура, съд и т.н. съвсем примерно. Кажете си цената колежке и да се договорим нещо. За тези, на които им предстои този изпит да повторя и аз мнението на предишните колеги, четете си нормативните актове нищо друго не ви е необходимо :)) :lol: :lol:
i_valentinova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2008, 19:21

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот valdelina » 25 Авг 2009, 10:01

За invisible_
Най-добре се явете на изпита - не пропускайте дата, защото ще е загуба на време. Да ви кажа честно, досега не съм чувала някой да е скъсан на този изпит. Комисиите проявяват повече от разбиране. Аз се явявах март месец и питаха основно за новите неща, които се въвеждат с новия ГПК (ако си изтеглиш въпрос по граждански де). Изобщо минава много лесно и е глупаво да пропускате датата - имате още доста време за подготовка.
Колега Sarkis_999, стажът преминава през различните структури на съдебната власт и навсякъде е различно. Оказа се обаче доста трудно да си го изкараш реално, защото на никой не му се занимава със стажанти - особено в прокуратурата. На мен лично ми беше най-полезен в Районен съд, а и съдията, при който ме разпределиха, беше много отзивчив и ме научи на доста неща. Ако сте се ориентирали по-рано с какво ще се занимавате, най-добре е да помолите (това го прави ръководителят на съответната структура - за районен съд - председателят на съответния районен съд) да ви разпределят при съответен съдия - имам предвид съответно от наказателна или от гражданска колегия. Това е важно, защото ще придобиете опит най-вече в сферата на неговата компетентност. А колко често ще ходите, зависи предимно от вас. Успех!
valdelina
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 01 Май 2009, 11:19

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот jessi » 29 Авг 2009, 22:14

Аз съм към края на стажа си и искам да кажа, че на мен най-много ми беше полезна районна прокуратура. В РС и ОС нямах възможност да напиша нищо, а имах голямото желание. За сметка на това в прокуратурата, прокурорът при който ме разпределиха се оказа наистина добър учител и ме светна в доста неща от работата на един прокурор. Даде ми възможността да напиша и проекти на постановления, обв. актове и споразумения. Първоначално като всяко ново нещо писането на посочените актове се оказа доста трудна задача, но с неговите съвети и повече усилия от моя страна постепенно нещата взеха да се получават. Абе общо взето целият стаж изкарах при него! Благодаря му за инвестираното време в мен и се надявам да стана толкова добър професионалист като него!
jessi
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Дек 2008, 20:33

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот znama » 08 Сеп 2009, 15:08

znaete li nesto za datata na izpita i kakvi sa vi o4akvaniqta za izpita kolegi :)
znama
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Авг 2009, 22:53

Re: ИЗПИТ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ЮРИДИЧЕСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ

Мнениеот lama_andy » 10 Сеп 2009, 17:10

Изпитът минава много леко. Аз се явих на последната дата , т .е. на 10 -ти юли.При мен всичко приключи за около минута и половина.Казах си нещата набързо и ме прекъснаха.Бях доста притеснен преди изпита , но се оказа напразно.Бях чел като за семестриален изпит, но и това се оказа излишно.Мисля , че по един прочит на законите е достатъчен , никой не иска подробности . Не го мислете тоя изпит, трудното е после , реализацията е истинкият проблем на наскоро завършилите. Успех на всички , които ще се явяват утре и спокойно , всички ще минете , няма да има скъсани !
lama_andy
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Окт 2008, 13:44


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron