начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Местене в БГ

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Местене в БГ

Мнениеот Пътникова » 02 Юни 2002, 18:35

Искам да се връщам в БГ с все багажа си. Какви документи са ми необходими от чужбина, за да не се наложи да подарявам хладилник, перална и т.н. на митнимарите... Благодаря!
Пътникова
 

RE: Местене в БГ

Мнениеот remo » 03 Юни 2002, 22:50

Мадам Пътникова! Според мен, най-необходима Ви е правилно и пълно попълнена митническа декларация при влизане в РБългария! Бихте могли да използувате и товарен контейнер, който се проверява и запечатва от митническите власти в страната от която тръгвате, а разпечатването става в България в града получател, който посочите. Не мисля, че за домашна покъщнина ще Ви искат документи за произход, но не е лошо да имате такъв за по-ценните вещи - видеостена, скъпа аудио и видеотехника! Обаче - гаранция - Франция! Все пак това е българска митница, и "Краунт ейджънтс" все още нямат прерогативи! ;-))))
remo
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron