начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Кой уронва повече престижа на съдебната власт ?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Кой уронва повече престижа на съдебната власт ?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 17 Юли 2008, 15:42

Ето последната дума на ВАС по един случай, който е емблематичен и повдига множество въпроси около дисциплинарното наказване на магистратите за уронване на престижа на съдебната власт :

Петчленен състав на ВАС отмени решението на ВСС за освобождаването на Николай Ганчев от длъжност зам.-апелативен прокурор на Апелативна прокуратура – София

http://www.lex.bg/news.php?lang=bg&id=20903

Мотивите на съда са, че е изтекла давността от момента на деянието, уронващо престижа на съдебната власт. Пита се обаче, престижът на съдебната власт със самото деяние ли се уронва или с разгласяването на деянието (узнаването му от наказващия орган) ? И как може да тече давността за уронването на престижа, преди всъщност той да е бил уронен с даването на гласност на деянието ?

Честито на прокурора Ганчев и добре дошъл отново на работа !

За незапознатите със случая повече тук http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000402 както и тук http://dnevnik.bg/show/?storyid=527469

След едно такова решение на ВАС обаче е нормално да се запитаме, кой всъщност повече урони престижа на съдебната власт - прокурора Ганчев или петорката от ВАС, която го оставя на работа с мотиви, които са повече от изумителни, да не кажа безумни ?
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот GeorgiKERELOV » 27 Юли 2008, 06:48

Константин Пенчев: Не ми се иска да коментирам това решение, защото то е влязло в сила и каквото и да кажем за него, няма да се промени. Освен това по това дело аз съм страна, тъй като като член на ВСС съм участвал в решението за уволнението, и едва ли е редно да коментирам. Ще кажа само, че то беше отменено заради изтекла давност и не става въпрос за морална оценка или реабилитация, а за давностен срок, който може и убиец да извади от затвора.

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=530210
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот GeorgiKERELOV » 27 Юли 2008, 08:58

Мисля, че няма желание да се обсъжда тази тема, защото е неприятна. И все пак, царят е гол, както се казва в приказката, а и всякакъв коментар може би е и напълно излишен. Така баба знае, така бае.
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот zidaromazach » 29 Юли 2008, 22:46

От няколко дена се каня да почна прочутата диета със зелева супа. Била гадна, но аз й знам цаката- като се готви й слагам бульон. Телешки най- добре. Седем дена е диетата. Всеки ден освен задължителната супа има разни други неща към менюто- варени яйца, риба, пилешко и др. ... Основният ефект идва от това, че супата е много гадна и ти се отщява да ядеш.
Казват трябвало да се спира и алкохола. Ама друга пък диета твърди, че концентратите повишавали метаболизма.
Друго какво, какво... ми нищо- пиша само на г-н Керелов да не му е скучно сам в тая тема...
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Мнениеот bushmills » 30 Юли 2008, 02:43

zidaromazach написа:От няколко дена се каня да почна прочутата диета със зелева супа. Била гадна, но аз й знам цаката- като се готви й слагам бульон. Телешки най- добре. Седем дена е диетата. Всеки ден освен задължителната супа има разни други неща към менюто- варени яйца, риба, пилешко и др. ... Основният ефект идва от това, че супата е много гадна и ти се отщява да ядеш.
Казват трябвало да се спира и алкохола. Ама друга пък диета твърди, че концентратите повишавали метаболизма.
Друго какво, какво... ми нищо- пиша само на г-н Керелов да не му е скучно сам в тая тема...


За да не му е скучно на г-н Керелов в тази тема...

Престижът на съдебната власт се уронва от магистрати - съдии от Окръжен съд, които през обедната си почивка докъм 15 часа / всъщност, докогато решат / пият водка в центъра на града и хич не им пука кой ги гледа ,и кой не.
Престижът на съдебната власт се уронва от магистрати, които ядат и пият на маса като за последно /ако има кой да почерпи, още по-добре /, след което се качват на колите и ако ги срещне полицай, познайте какво става-вадят се карти, сипят се заплахи.Още по-страшно, на следващия ден, същите тези магистрати слагат тогите и съдят други хора за правонарушения, които те самите предната вечер са извършили.
Аз подкрепям Г.Керелов.
Няма защо да си заряваме главата в пясъка .
Да продължаваме ли със случаи на уронване на престижа на съдебната власт
bushmills
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2008, 01:37

Мнениеот zidaromazach » 02 Авг 2008, 12:27

Respect, Bushmils, за ника...

Я гавари конкретно- кой, къде, какво е пил,

Виждал ли си ги тия неща или дано само някой не ти е казал, че чул как един друг бил бил видял ...

Ай давайте имена или пак некакво шубе.
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Мнениеот portokal » 03 Авг 2008, 09:53

Сто на сто ги има и тия неща. Даже двеста на сто. Не вярвам и самият ти да се учудваш. 8)

Колкото до "изумителните" и "безумни" мотиви на "петорката" - за статия във вестник въпроси като тия на г-н Керелов са много на място. За интервю на политик (Татяна Дончева например) също стават. Щото публиката в основната си част не е от юристи. :wink:
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот GeorgiKERELOV » 05 Авг 2008, 10:34

Ех, бригадирски години, къде отлетяхте ?
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот bluebarovka » 08 Авг 2008, 11:56

zidaromazach написа:Respect, Bushmils, за ника...

Я гавари конкретно- кой, къде, какво е пил,

Виждал ли си ги тия неща или дано само някой не ти е казал, че чул как един друг бил бил видял ...

Ай давайте имена или пак некакво шубе.

Зид, искаш ли имена наистина :D :D :D
Относно диетата със зелевата супа - евала! Перфектна е :)
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Мнениеот donna » 08 Авг 2008, 14:16

zidaromazach написа:От няколко дена се каня да почна прочутата диета със зелева супа. Била гадна, но аз й знам цаката- като се готви й слагам бульон. Телешки най- добре. Седем дена е диетата. Всеки ден освен задължителната супа има разни други неща към менюто- варени яйца, риба, пилешко и др. ... Основният ефект идва от това, че супата е много гадна и ти се отщява да ядеш.
Казват трябвало да се спира и алкохола. Ама друга пък диета твърди, че концентратите повишавали метаболизма.
Друго какво, какво... ми нищо- пиша само на г-н Керелов да не му е скучно сам в тая тема...


Същия резултат ще имаш с печен кренвирш /пилешки задължинелно / с кашкавал на скара -вярвай ми от опит ,първо няма да си на гадната супа ,второ ефекта е същия ,калориите тоже. :wink: Така де няма да се измъчваме на зеле :!:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот portokal » 08 Авг 2008, 14:23

Та кво за зелевата супа? 8) Яжте само гадни храни, за да намразите яденето? :wink:
Алкохолът не знам дали повишава метаболизма, обаче трупа много калории.
А аз пък в едно женско списание четох на една страница, че кафето потиска апетита, а на друга страница - че го стимулира. Без майтап. 8)

Та такива работи.

Дайте сега някоя друга тема.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот donna » 08 Авг 2008, 14:42

cruel_la написа:
donna написа:
Същия резултат ще имаш с печен кренвирш /пилешки задължинелно / с кашкавал на скара -вярвай ми от опит ,първо няма да си на гадната супа ,второ ефекта е същия ,калориите тоже. :wink: Така де няма да се измъчваме на зеле :!:


Права си.Гадно е.Особено при гастрит.Но, не е ли уронващо престижа на съдебната власт, сега да тичам за кренвирши в обедната почивка, то не, че има къде... :roll: :lol:


:lol: Не уронва разбира се ,първо е обадна почивка и ВТОРО старите хора казват храната прави борбата ,което според мен е по-важното :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот GeorgiKERELOV » 10 Авг 2008, 09:02

По повод разните супи, чорби и други кулинарни изблици тук се сетих за един цветен "правник" от близкото минало, а защо не и от настоящето, който отсичаше, че не можело лелка с две тикви, една ряпа и кофичка кисело мляко в мрежата да влиза в съдебно заседание и да раздава правосъдие. Без да споделям този подчертан мизожински уклон и да визирам определени особи, бих бил склонен да приема и аз в края на краищата, че престижът на съдебната власт не може да се урони изобщо в България, защото, както е видно, такъв просто липсва.

Приятен апетит ! А ако го нямате, още по-добре - така хем ще отслабвате, хем няма да давате пари за това !
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Мнениеот donna » 10 Авг 2008, 17:39

За проблема с жените милена е права ,ето какво се има предвид под горния пост :wink:
http://www.malkiobyavi.com/pro/pic-news ... ewsid=1944



Само вече дето не е главен прокурор , а за мен лично това изказване ,което е насочено към жените в съдебния състав беше меко казано смешно/те мъжете не пазаруват ,не се разболяват и са вечно млади / и не му правеше чест.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Успешна 7 дневна диета!!!

Мнениеот zidaromazach » 10 Авг 2008, 20:03

За всички магистрати, които с външния си вид още повече уронват престижа на съдебната власт следва успешната диета със зелева супа.
От личен опит - за една седмица- пет килограма смъкнах и задържах резултата от лятото чак до декември ...

Пействам

Рецепта за зелева супа:1 средно голяма зелка, 6 стръка праз, 2 чушки, 1 бутилка доматен сок ( или настъргани домати) ,сол, черен пипер, магданоз на вкус. Начин на приготвяне:Нарежете продуктите на дребно, залейте ги с вода и варете 10 мин на силен огън, а после до сваряването им на слаб. Накрая добавете солта, червения пипер и магданоза. За да е по- вкусна и въобще за да може да се яде е добре да се сготви с 1-2 кубчета бульон но тогава не се слага сол.

Супата има минимално количество калории и колкото повече ядете от нея, толкова повече мазнини стопявате

Диетата продължава 7 дни, яжте от супата колкото искате и колкото пъти желаете. Но за да не се получи недостиг на важни хранителни вещества, следвайте препоръките!

Здравословна диета със зелева супа

Първи ден:3 броя плодове (еднакви), 3 варени яйца и зелева супа. Според мен по време на диета не може да се ядат неограничен брой плодове, защото те съдържат въглехидрати, които трябва да се намалят за да се постигне отслабване. Включвам яйца, защото белтъците съдържат протеин, а жълтъците мазнини и витамини. Зелевата супа е за пълнеж, яж колкото искаш от нея, така че никога да не оставаш гладен. Пример как да разпределиш храната:8.00 – ябълка (или друг плод, имай предвид, че ябълките предпазват от запек, който е възможно да се появи през първите дни на диетата, но после нещата се нормализират и даже ще се изненадаш колко редовни ще станат посещенията в тоалетната) ;10.00 – отново ябълка;12.00 – 1 сварено яйце и колкото искаш зелева супа; 14.00 – ябълка и ако искаш зелева супа ;16.00 – 1 сварено яйце и колкото искаш зелева супа ; 18.00 - 1 сварено яйце и колкото искаш зелева супа; След 18 часа може да ядеш колкото пъти искаш само от зелевата супа.

Втори ден

Салати, печена риба и зелева супа. За прочистване са много добри доматите, така че свежа салата от домати с малко зехтин и сол ще свърши прекрасна работа. Аз лично не обичам вкуса на комбинацията домати и риба и бих сменила доматите със зеле или маруля. Но ако харесваш печена риба и домати, тогава препоръчвам да ги комбинираш през този ден. 8.00 – 300 гр. салата от домати ;10.00 – зелева супа ;12.00 – 250 грама филе от риба (тон, сьомга, пъстърва, хек) на скара със салата от домати (може двойна – 600 грама). ;14.00 – зелева супа ;16.00 – салата от домати ;18.00 - 250 грама филе от риба (тон, сьомга, пъстърва, хек) на скара със салата от домати (може двойна – 600 грама). ;След 18.00 часа е позволено само зелева супа.

Трети ден

Пилешки гърди, салата от моркови и зелева супа. Храненията са като при втория ден, само рибата е сменена с пиле и салатите са различни.

Четвърти ден

Обезмаслено кисело мляко, (обезмаслено) тофу и зелева супа.

8.00 – 1 обезмаслено кисело мляко ;10.00 – зелева супа ;12.00 – тофу с маруля, да се подправи на вкус със сол, малко соев сос ;14.00 – зелева супа ;16.00 – 1 обезмаслено кисело мляко ;18.00 – тофу и зелева супа ;След 18 часа само зелева супа.

Пети ден

Телешко, салата от домати и зелева супа. 8.00 – салата от домати ;10.00 – зелева супа ;12.00 – 250 грама телешко със салата от домати ;
14.00 – зелева супа ;16.00 – салата от домати ;18.00 – 250 грама телешко със салата от домати ;След 18.00 часа само зелева супа.

Шести ден

Пилешки гърди, краставици, печен картоф и зелева супа. 8.00 – 1 печен картоф (около 200 грама) с мъъничко масло и сол ;10.00 – зелева супа ;12.00 – 250 грама пилешки гърди на скара със салата от краставици с малко зехтин, оцет и сол ;14.00 – зелева супа ;16.00 – зелева супа ;18.00 - 250 грама пилешки гърди на скара със салата от краставици с малко зехтин, оцет и сол ;След 18.00 само зелева супа

Седми ден

Риба, кафяв ориз, домати и зелева супа 8.00 – 200 грама сварен кафяв ориз (ако предварително не е накиснат, кафявият ориз се вари 1.5 часа) подправен с 1 лъжица зехтин, 2 лъжици соев сос и сол. ;10.00 – зелева супа ;12.00 – 250 грама филе от риба на скара със салата от домати ;14.00 – зелева супа ;16.00 – 100 грама сварен кафяв ориз ;18.00 – 250 грама филе от рина на скара със салата от домати. След 18 часа само зелева супа.

Ефективността на диетата със зелева супа се увеличава, ако се добави движение.

Препоръчва се също 13-тата или 14-тата заплата да се дари на този, който Ви е дал рецептата (подробности за банковата сметка- на лични)

Е го линка:

http://fitnesinstruktor.com/%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%B0/ :D
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Мнениеот zidaromazach » 10 Авг 2008, 20:46

Пробайте, пробайте- само там клаузата за 13-тата или 14-тата да не забравите :D ...

Аз не се придържах стриктно- ядях я без хляб, но със 1-2 сухарчета, не съм спирал алкохола и грам, само дето вместо мезета поръчвах я зелева салата я някоя друга.

Гаранция минус 5 кила!!! (ако имате откъде да ги смъквате де)
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Мнениеот bushmills » 17 Авг 2008, 00:52

poli_g написа::roll: Мале-е-е, тук какъв купон се вихри... :lol: с правно- кулинарна тематика... :lol:

п.п. Съзнавам, че постинга ми е спам, имам знание и за последиците. :oops:



Майко мила, какво става тука ... Да не би да има среща на магистрати със статут на несменяемост и чувство на недосегаемост, които намериха нов начин да си изразят цинизма.

Тю...ами не се морете толкова , момичета , с тая зелева супа. Намерете си един здрав български мъж.Отслабването е хем сигурно , хем приятно.
bushmills
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2008, 01:37

Re: Кой уронва повече престижа на съдебната власт ?

Мнениеот policai » 21 Авг 2008, 21:58

GeorgiKERELOV написа:Петчленен състав на ВАС отмени решението на ВСС за освобождаването на Николай Ганчев от длъжност зам.-апелативен прокурор на Апелативна прокуратура – София


Само в акта за раждане лицето е Николай Ганчев, а иначе през съзнателното му битие за магистратите и престъпния свят на Русе, той е Коко Ганчев - а за Коко Ганчев - затвор би било, нещо, като пробация за троен убиец. Ако в тази страна /милата ни България/ няма страх, неистов страх, то колегите на Коко от Русе биха били така добри да споделят неща, от които ФБР, ЦРУ, МОСАД, КГБ, световната конспирация и ДА"НС" ще изпаднат в амок! Доказателства за твърденията ми... - ....решението на ВСС по въпросният случай !!! Да живей нашенската демокрация!
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Re: Кой уронва повече престижа на съдебната власт ?

Мнениеот GeorgiKERELOV » 08 Дек 2008, 11:49

Софийски градски съд/СГС/ днес оправда бившия зам. районен прокурор на София Петър Чалъмов. Чалъмов бе подсъдим за престъпления срещу правосъдието, за оказан натиск върху колега да наруши служебните си задължения и за осуетяване на наказателното преследване срещу трима души.
http://www.dnesplus.bg/Criminally.aspx?f=101&d=257631
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Кой уронва повече престижа на съдебната власт ?

Мнениеот kostadin.iordanov » 12 Дек 2008, 16:43

GeorgiKERELOV написа:... за уронване на престижа на съдебната власт : ...
... уронващо престижа на съдебната власт. Пита се обаче, престижът на съдебната власт ... ... за уронването на престижа ...
... кой всъщност повече урони престижа на съдебната власт ...?


Тъй като става въпрос за чуждици бих искал отново да обърна внимание на произхода на понятието 'престиж', което не значи 'авторитет':
прес⋅тиж
...
Произход:
1650-60 за по-ранен смисъл; < F (ориг. мн.ч.): измами, заблуди, делюзии, трикове на фокусник <L praestīgiae трикове на фокусник, разн. на praestrīgiae, произ. от основа на praestringere за притъпяване (зрение или съзнание), заслепяване, лит., да се връзва, така че да се стегне, свие, притисне, еквивал. на prae- ПРЕ- + stringere да се върже бързо, виж. STRINGENT
...
[Френски, илюзия, от Латински praestīgiae, трикове, вероятно изменение на *praestrīgiae, от praestringere, да докосна, тъп, сляп: prae-, пре- + stringere, да обтегна плътно, виж streig- в Индо-европейски корени.]
...
Pres"tige \ (?; 277), същ. [F., Фр. Л. praestigum заблуда, илюзия, praestigae измами, трикове на фокусници, вер. Фр. Prae преди + коренът на stinguere да гася, първоначално, to prick. Виж Stick, v.]
...
http://dictionary.reference.com/browse/prestige

pres⋅tige
...
Origin:
1650–60 for an earlier sense; < F (orig. pl.): deceits, delusions, juggler's tricks < L praestīgiae juggler's tricks, var. of praestrīgiae, deriv. from base of praestringere to blunt (sight or mind), lit., to tie up so as to constrict, equiv. to prae- PRE- + stringere to bind fast; see STRINGENT
...
[French, illusion, from Latin praestīgiae, tricks, probably alteration of *praestrīgiae, from praestringere, to touch, blunt, blind : prae-, pre- + stringere, to draw tight; see streig- in Indo-European roots.]
...
Pres"tige\ (?; 277), n. [F., fr. L. praestigum delusion, illusion, praestigae deceptions, jugglers' tricks, prob. fr. prae before + the root of stinguere to extinguish, originally, to prick. See Stick, v.]
...


______________________________________________

ав⋅тор⋅и⋅тет
...
Произход:
1200-50; по-рано auct(h)oritie <L auctōritās; r. МЕ autorite <ЗА <Л. Виж AUTHOR,-ITY
...
[Средноанглийски auctorite, от старофренски autorite, от латински auctōritās, auctōritāt, от auctor, създател, виж author.]
...
http://dictionary.reference.com/browse/Authority

au⋅thor⋅i⋅ty
...
Origin:
1200–50; earlier auct(h)oritie < L auctōritās; r. ME autorite < OF < L. See AUTHOR, -ITY
...
[Middle English auctorite, from Old French autorite, from Latin auctōritās, auctōritāt-, from auctor, creator; see author.]
...
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron