начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ЗАЛОВИХА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА АДМ СЪД ВЪВ ВАРНА С ПОДКУП!СРАМ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот system » 18 Юли 2008, 15:40

Добре, riyva_evro, нека задоволя люпобитството Ви с един разказ за себе си.
Правя признание: преди 10 години - през м. юни 1998 г., ми дадоха подкуп и аз го взех.
Подкупът беше в размер на 30 долара, което по тогавашния курс беше около 54 000 стари лева или 54 деноминирани лева.
А ето как стана това:
Пътува автобус от Силистра към Бурса (Турция). В автобуса се вози 83 годишният дядо Исмаил, кротко заспал. В близост до града, където работех, дядо Исмаил кротко в съня си се пренася при Аллаха, в райските градини - т. е. умира. Аз съм дежурен, отивам на произшествие, правя оглед, с поемните лица, описание на трупа, вещите и въобще с всичките му салтанати. Изземвам му вещите, трупът се озовава в моргата, констатираха инфаркт. Уведомих близките и те поискаха трупът да се балсамира и да се изпрати в Турция за погребение. Викам аз балсаматори (познавах такива от предишната си работа), свършват работата, обаждам се на преводач, превеждаме и легализираме документите за транспортиране. След това викам роднините, връщам вещите на дядо Исмаил. В портмонето му имаше 300 долара, бях ги иззел с опис, показах им описа и им броих доларите.
И тук дойде сюблимният момент ! На излизане единият от мъжете се обръща, оставя 30 долара на бюрото ми и казва "Моля Ви, това е да се почерпите". Аз почвам "Ама моля Ви се, не може така, не е позволено, не е морално..." А той: "Не, така е прието, почетете дядото, а и Вие много помогнахте" и излезе, като ме остави втрещен с 30 долара на бюрото.
Нищо, прибрах аз подкупа. Доскоро държах тия пари "за спомен".
После разбрах, че в Турция и въобще в Ориента било "прието" в такива случаи да се оставя "подарък". Все пак, драги riyva_evro, ако искате името ми, мога да Ви го пратя на лични. Можете да ме посочите като заподозрян.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот donna » 18 Юли 2008, 15:46

И не си почерпил старите приятели от лекса ........аааааааааа ще бъдеш глобен . Отивам да издам АУАН , ще ти го връча по електронен път и НП после и не ми говори за давност :lol: :lol: :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот riyva_evro » 18 Юли 2008, 15:47

Сто процента те разбирам братко от досъдебното производство. Четири години съм бил следовател и доста неща са минавали през главата ми. Това дето ми го разказа колега не е подкуп. Така, че можеш сега сам да се привлечеш като обвиняем. Ама ти си бил много хитър бе - десет годишната давност изтекла.
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот system » 18 Юли 2008, 16:06

Ами аз затова си мълчах досега. Даже преди да го кажа, за всеки случай надникнах в НК-то, че то - знае ли човек.
Donna, тогава нямаше достъп до Интернет, пишех на танк (пишеща машина) "Марица", и си нямах понятои за това що е "Lex" - освен като термин от римското право и "Лекс Киров" от 1934-38 г.
Но вашето не се губи. Мога да почерпя за изтичането на давността.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот riyva_evro » 18 Юли 2008, 16:08

И аз колега на "тракачката" работех. Даже сега си имам един таралясник тук за всеки случай, ако вземе ток да спре или нещо екстремално.
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот portokal » 18 Юли 2008, 16:34

Аз пък... :oops: се надявам да е виновна. Защото ако си невинен, а ти спретнат нещо подобно, звучи малко страшно. :oops: Първо, за самия "обект", и второ, заради това че е възможно въобще да се спрятат такива неща.
Естествено, ако е невинна, и пожелавам това да се установи по-бързо.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот satir » 18 Юли 2008, 16:41

и аз съм гадно продажно и подкупно ко... опс... парче де.... миналата седмица ме подкупиха с виски, кафе, банбони и гадна кока-кола....
и като почна една съвест да ме гризе..... аз такава нямам ама тая от къде се появи.... апе като гладна буа.... нейната таквозинка..........
и като се прибрах дома..... опуах вискито, банбоните дадох на жената и чавето..... кОлата разделих с колегите /нека им е гадно на гадините/...
и от тогаз си спим като къпан...
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Мнениеот riyva_evro » 18 Юли 2008, 16:52

Аз пък седмицата дето идва ще ме подкупят два пъти. Но ще се напъна да ме подкупят още едни, та ако станат четири пъти - бива бих казал накрая.
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот kpavlova » 18 Юли 2008, 17:04

Добре, че по друг начин ги пише нещата в НК :D
Някога в Отоманския НЗ, чл.67 "За злодеяния и престъпления от обществена вреда" е писало "взятка или подкупванье значи... под каквото и да било наименование даваньето или вземаньето на некое нещо за постигане на некоя цель".
Няма невинни :D
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот kolman » 18 Юли 2008, 17:08

mi_lena написа:=====
Искрено се надявам колежката да е невинна. Защото както вече писах, резилът не е само неин, а рефлектира върху всички ни.

Ако е невинна, резила на системата ще е пълен и много хора ще трябва да си ходят с гръм и трясък.
Последна промяна kolman на 18 Юли 2008, 17:09, променена общо 1 път
kolman
Потребител
 
Мнения: 348
Регистриран на: 07 Апр 2007, 22:38

Мнениеот donna » 18 Юли 2008, 17:09

kpavlova написа:Добре, че по друг начин ги пише нещата в НК :D
Някога в Отоманския НЗ, чл.67 "За злодеяния и престъпления от обществена вреда" е писало "взятка или подкупванье значи... под каквото и да било наименование даваньето или вземаньето на некое нещо за постигане на некоя цель".
Няма невинни :D


Мда.....значи ако се нахрани с бонбоните и напие с колата е постигнал целта хмммммм наяждане ,нахранване ,прехранване ,утоляване на жажда и незнам още кво...да няма невинни :D :D :D :D
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

запознат

Мнениеот djimi » 18 Юли 2008, 20:58

Всеки от колегите във Варна знае, че Председателката на Адм.съд търгува всички дела и то от години. Като зам. председател на Окръжния съд тя разпределяше административните дела и още от самото начало определяше мизата и " удобното" разпределение при съответния послушен съдия. Няма нито един бизнесмен в града, който да не и е давал подкуп и всички сами го признават и добре знаят колко е продажна. Разбрах, че само преди месец тя е назначила на работа като деловодител съпругата на Окръжния прокурор на Варна. Ясно е защо, а и това обяснява пълната секретност на операцията спрямо местните структури. Г - жа Цветкова е и близка дружка с председателката на Окржния съд Ванухи Аракулян, която дейно лобираше за избирането и за Предедател. Още от откриването на Административния съд във Варна съдиите пропищяха от нея, а цялата адвокатска гилдия коментираше пълното безхаберие и липса на организция в съда. В комбината са и двете й заместнички- Тинка Косева и Мария Йотова, назначени на поста по нейно предложение. Спомням си, че преди избирането й за председател имаше публикации в пресата и коментари по форумите колко е корумпирана, но никой не обърна внимание на това. Може би точно за това е била назначена на поста...
djimi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юли 2008, 20:27

Мнениеот sarbijanac » 18 Юли 2008, 22:17

Чудна работа....няма ли да има изявление по медиите на Правосъдния министър,на Председателя на ВАС ?
Поне от хорски срам да кажат по две-три приказки.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот dinev » 18 Юли 2008, 22:32

Версията, която някои тук се опитват да прокарат, че видите ли, госпожата била натопена от влиятелни хора вав Варна, ми изглежда доста нелепа. Как така във разчистването на лични сметка могат да бъдат намесени такива важни и отговорни институции, като ДАНС, и Софийска градска прокуратура? Тинтири - минтири!!! Май наистина работата е дебела, и се надявам органите на досъдебното производство и прокуратурата да си свършат наистина добре работата, въпреки натискът, който със сигурност ще им бъде оказан. Успех! И нека всички корумпирани мишки бъдат натикани по дупките им, където в същнст им е мястото!
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот glagol » 18 Юли 2008, 22:43

!!!
Последна промяна glagol на 11 Май 2012, 20:53, променена общо 1 път
glagol
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Юни 2008, 21:33

Re: запознат

Мнениеот system » 18 Юли 2008, 22:54

djimi написа:Всеки от колегите във Варна знае, че Председателката на Адм.съд търгува всички дела и то от години. Като зам. председател на Окръжния съд тя разпределяше административните дела и още от самото начало определяше мизата и " удобното" разпределение при съответния послушен съдия. Няма нито един бизнесмен в града, който да не и е давал подкуп и всички сами го признават и добре знаят колко е продажна. Разбрах, че само преди месец тя е назначила на работа като деловодител съпругата на Окръжния прокурор на Варна. Ясно е защо, а и това обяснява пълната секретност на операцията спрямо местните структури. Г - жа Цветкова е и близка дружка с председателката на Окржния съд Ванухи Аракулян, която дейно лобираше за избирането и за Предедател. Още от откриването на Административния съд във Варна съдиите пропищяха от нея, а цялата адвокатска гилдия коментираше пълното безхаберие и липса на организция в съда. В комбината са и двете й заместнички- Тинка Косева и Мария Йотова, назначени на поста по нейно предложение. Спомням си, че преди избирането й за председател имаше публикации в пресата и коментари по форумите колко е корумпирана, но никой не обърна внимание на това. Може би точно за това е била назначена на поста...

Браво, браво. Хайде сега да представим и доказателствата. Що не излязат тези, по чиито дела Цветкова уж е "търгувала" да го кажат ?
Между другото, фамилията на председателката на ВОС е АРАКЕЛЯН, а не Аракулян. И е напълно естествено да са близки с Цветкова, след като са работили дълго време заедно.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: ЗАЛОВИХА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА АДМ СЪД ВЪВ ВАРНА С ПОДКУП!С

Мнениеот glagol » 18 Юли 2008, 23:25

[quote="fixxxer"]Заловиха висш съдия с подкуп от 10 000 лева
17 Юли 2008
Последна промяна glagol на 11 Май 2012, 20:54, променена общо 1 път
glagol
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Юни 2008, 21:33

Мнениеот dinev » 18 Юли 2008, 23:36

Не, обаче са установили, че софтуерът, разпределящ делата между съдиите, е моднат.
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот glagol » 18 Юли 2008, 23:37

poli_g написа::roll: Да не са открили индикатор или друга машинария за удостоверяване на вътрешното убеждение пост фактум?
IMUNITETA PRE4I.
glagol
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Юни 2008, 21:33

Мнениеот glagol » 19 Юли 2008, 00:21

[quote="poli_g"]
Последна промяна glagol на 11 Май 2012, 20:54, променена общо 1 път
glagol
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Юни 2008, 21:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron