начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ЗА БЕЗРАБОТНИТЕ ЮРИСТИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ЗА БЕЗРАБОТНИТЕ ЮРИСТИ

Мнениеот TEREZADESKOVA » 04 Юни 2008, 09:10

Колеги, за тези от Вас, които си търсят работа давам следната информация:
[url]Място[/url]- София, ул. "Париж", № 5, Столичен инспекторат към Столична община;
[url]Дейност[/url]: предимно юридическа, а именно: административноправна, контролна, процесуално представителство, отговаряне на жалби, преглед за правомерността на наказателни постановления, актове за установяване на административни нарушения, окомплектоване на преписки до съда, АДВ и др.;
[url]Длъжност[/url]: инспектор или юрисконсулт (предстои преструктуриране и евентуално :roll: увеличаване на бройките за юристи в щатното разписание);
Трудов договор;
[url]Възнаграждение[/url]: между 320 и 455лв. :oops:
Изисквания:юридическа правоспособност; компютърна грамотност; желание за много работа; отговорност и находчивост.
Пръв сред равни - за правата и правилата в един по-добър свят!
TEREZADESKOVA
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Яну 2008, 10:10

Re: ЗА БЕЗРАБОТНИТЕ ЮРИСТИ

Мнениеот pepelanka » 04 Юни 2008, 09:38

TEREZADESKOVA написа:Колеги, за тези от Вас, които си търсят работа давам следната информация:
[url]Място[/url]- София, ул. "Париж", № 5, Столичен инспекторат към Столична община;
[url]Дейност[/url]: предимно юридическа, а именно: административноправна, контролна, процесуално представителство, отговаряне на жалби, преглед за правомерността на наказателни постановления, актове за установяване на административни нарушения, окомплектоване на преписки до съда, АДВ и др.;
[url]Длъжност[/url]: инспектор или юрисконсулт (предстои преструктуриране и евентуално :roll: увеличаване на бройките за юристи в щатното разписание);
Трудов договор;
[url]Възнаграждение[/url]: между 320 и 455лв. :oops:
Изисквания:юридическа правоспособност; компютърна грамотност; желание за много работа; отговорност и находчивост.



Задълженията са ясни , но заплащането не е ли многооооо ниско?То всеки новоизлюпен сервитьор взема повече и работи по -малко! :roll: :lol:
Изображение
pepelanka
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 10 Май 2008, 17:07

Мнениеот barri » 04 Юни 2008, 09:45

Сред изискванията трябваше да посочат и следното: да живее чрез фотосинтеза, защото при тази "солидна заплата" друго не трябва да очаква :)))))
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот Gabi1 » 04 Юни 2008, 22:31

Я по-добре ставайте сервитьри! Още 2004г. взимах повече като сервитьор и бакшиш отколкото сега като юрист.... А онзи ден гледах случайно обявите в "Труд" и съжалих, че не си пазя тапията за стругар - заплатата е като за магистрат.... Абе ш...на държава....
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот pepelanka » 04 Юни 2008, 22:37

Gabi1 написа:Я по-добре ставайте сервитьри! Още 2004г. взимах повече като сервитьор и бакшиш отколкото сега като юрист.... А онзи ден гледах случайно обявите в "Труд" и съжалих, че не си пазя тапията за стругар - заплатата е като за магистрат.... Абе ш...на държава....

Aма те и сервитьорите едни.....Днес ми разля водата за чая...Обаче им плащат поне да се мотаят!А юриста който дава съвет не заслужава плащане ,"щото кво толкова само си отворил устата" нали?
Изображение
pepelanka
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 10 Май 2008, 17:07

Мнениеот kalahan2008 » 04 Юни 2008, 22:47

...........
Последна промяна kalahan2008 на 10 Юни 2008, 23:37, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот pepelanka » 04 Юни 2008, 23:08

Ами да си сменяме квалификацията тогава............ :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
pepelanka
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 10 Май 2008, 17:07

Мнениеот pdimitrow » 05 Юни 2008, 07:19

Мдааа започвам да си мисля дали да не се върна в хотела в който бачках докато учех. Сега колегите, които са останали взимат по 800 лв. заплата и поне още толкова бакшиши за 15-на дена работа на месец :(
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот Kalina8 » 05 Юни 2008, 20:27

Я кажи хотела да ходим да бачкаме там :D Заплатите за юристи просто са толкова мижави на общия фон, че да го хване яд човек за какво е учил.
Kalina8
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2008, 11:52

Мнениеот donna » 05 Юни 2008, 20:39

pdimitrow написа:Мдааа започвам да си мисля дали да не се върна в хотела в който бачках докато учех. Сега колегите, които са останали взимат по 800 лв. заплата и поне още толкова бакшиши за 15-на дена работа на месец :(


Колега от ден на ден се убеждавам ,че юридическите професи търпят някакв спад ,не зная на какво се дължи това ,тъй като е масово явление.

Като си спомням оняденшната случка която е за темата смях в залата -съпругата на доверителя ми в залата обвини мен ,че не и защитавам интересите ,щото не явно подскачам като по американските филми /е тя зае тая позиция /, съдията не знам за ко и беше крива при все ,че изслуша вс. глупости които те лично наговориха и че се караха с ищеца и обиждаха /не можахме да ги укротим/ и вещото лице ,че било корумпирано ,че ...абе истината е притеснявали жената/от едно село са/ и тя ..така да се каже едва се отървала от тях :D Спора беше за една царевица :lol: :lol: :lol:
И за капак като излязохме като я попитах и накарах кви са тия изцепки заяви ,че ще се държи както си ще ,кво било това съд :?:
И аз е трябвало да прекратя веднага делото и да напиша протокола :twisted: :twisted: ...признавам ,че не предполагах ,че е толкова луда :D :D :D инъче въобще нямаше да ги поема тия хора...
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот alissa » 05 Юни 2008, 22:04

И що не и написахте протокола.... :lol: :lol: :lol: :lol: на горката жена.
Преди да стана адвокат един месец съм работила като барман и сервитьор. Беше ми много полезна дейност.
Но като юрист печеля повече.
Според мен в нашият занаят има място за знаещите и можещите. Аз уча всеки ден и това е от години. И влагам много хъс в работата си.
Винаги съм работила сама, като вълк, никой не стои зад гърба ми.
Харесва ми и много учи.
alissa
Потребител
 
Мнения: 257
Регистриран на: 07 Фев 2007, 22:50
Местоположение: София

Мнениеот donna » 05 Юни 2008, 22:10

alissa написа:И що не и написахте протокола.... :lol: :lol: :lol: :lol: на горката жена.
Преди да стана адвокат един месец съм работила като барман и сервитьор. Беше ми много полезна дейност.
Но като юрист печеля повече.
Според мен в нашият занаят има място за знаещите и можещите. Аз уча всеки ден и това е от години. И влагам много хъс в работата си.
Винаги съм работила сама, като вълк, никой не стои зад гърба ми.
Харесва ми и много учи.


:D Айди де ,що не го написах протокола ,абе да се оплаква в колегията ,че не искам да го пиша нали така :lol: :lol: :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот plamena26 » 06 Юни 2008, 13:23

Също се присъединявам към мнението на Дона за тотален срив и на престижа и на стандарта,който човек може да има с юридическото си образование.Аз мога твърдо да коментирам само заплатите в съдебната система.Незнам защо някой си мисли че 1004лв заплата(брутна) за младши магистрат е нещо страхотно.В София един секретарка на строителна фирма взема повече.Разбира се че цитираните горе цифри пък са просто подигравка с личноста.Колкото и да не ви се иска обаче бъдете сигурни че за тези места ще има поне по 10-на кандидата.Точно за това навсякъде заплатата на юриста е най-ниска.Огромно,дори свръхпредлагане на работна ръка има.В София за юрисконсулт 1 500лв се счита за страхотна заплата.Но в същата фирма счетоводителя получава 3 000!В адвокатските кантори,мечта за всички студенти се работи от 8 до 8 в най-добрия случай отново за не повече от 1 000лв.Пак казвам това са цифри от София,представям си как е в провинцията.Но в същата тази София,общия работник на строежа взема 1 500,майстора 2 000,готвач в заведение среден клас 1 500 и разбира се шофьорите от градски транспорт 1 000лв.
Но аз мисля че най-ощетени сме юристите от това че не можем да работим в страни от ЕС.Търсят се под дърво и камък лекари и инженери!!!Започва се веднага,без никакво разтакаване за признаване на дипломи и т.н.Средните доходи са около 4500-8000Евро на месец.
Няма да коментирам берачите на ягоди,който спокойно си вадят 2 000евро в Англия ,като им е осигурено всичко.Така че наистина правото девалвира и то страшно много.Най-лошото е че фирмите в частния сектор,дават най-ниската заплата на юриста от всичките си служители с висше обраязование,в много случаи много по-ниска и от тези който са със средно или основно.
plamena26
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 19 Ное 2006, 12:28
Местоположение: София

Мнениеот elenkovai » 08 Юни 2008, 21:55

Незнам защо някой си мисли че 1004лв заплата(брутна) за младши магистрат е нещо страхотно.

plamena26??? "Чудесен коментар"! :!: :?: :!: Имайки пред вид стандарта, още повече законовите разпоредби относно работната заплата... напълно естествено е да се стигне до извода, че 1004 лв.(бруто) е една страхотна заплата за младши магистрат!!! Вие, правейки такова сравнение с неквалифицираната работна ръка, бихте ли могла да заявите, че познавате дори и малка част от длъжностната характеристика на всяка една от изброените професии(берачи на ягоди, сервитьори и т.н.)?!?
Много малко са колегите юристи, които в началото на кариерата си като такива, вземат достойна за "а ла Гришъм" заплата.
Работете усилено, учете се непрекъснато, приемайте всеки "провал" като успех, защото действително, винаги има какво да научите... и тогава си позволявайте да се сравнявате с другите професии по достоен начин, а не така, че да уронвате престижа на юриста!
Всеки човек сам избира какво да работи. И след като веднъж е направил избора, трябва да си носи и последствията... Не се принизявайте, сравнявайки се с професии, за които не се изисква кой знае какъв умствен труд. :lol:
elenkovai
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2008, 12:13
Местоположение: Варна

Мнениеот s.penchev » 08 Юни 2008, 22:55

"Огромно,дори свръхпредлагане на работна ръка има." казва Пламена26. Ами как няма да има, като юридическите факултети са 10, а до скоро бяха 13 или някъде там. Кому бяха нужни толкова много печатници за дипломи?
s.penchev
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Май 2007, 10:01

Мнениеот Logan » 09 Юни 2008, 01:30

Интересно колко от тези около 1500 т.н.р. новоизлюпени юристи всяка година си намират работа веднага и колко от тях бършат прахта с дипломата си .Едва ли съотношението е такова като при лекарите или счетитата :roll:
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron