начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

изпит за адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот tino76 » 30 Мар 2008, 11:34

НАПРАВО СЪМ МНОГО, АМА МНОГО ИЗУМЕН. ЧОВЕК КОЙТО Е УЧИЛ 5,5 ГОДИНИ ПРАВО, МИСЛИ ДА СТАВА АДВОКАТ Т.Е. ДА ЗАЩИТАВА ПРАВАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ :evil: НЕ ЗНАЕ КОГА МУ Е ИЗПИТЪТ И КАКЪВ МУ Е КОНСПЕКТА. ПАЗИ БОЖЕ ОТ ТАКИВА АДВОКАТИ. САМО НЕ КАЗВАЙ, ЧЕ СИ ЗАВЪРШИЛ СОФИЙСКИЯ. УЖАС И БЕЗУМИЕ. :shock: :twisted: :evil: :?: :?: :?: :?: :idea:

П.С. БЪЛГАРСКОТО СЕЛСКО СТОПАНСТВО ИМА ВАПИЮЩА НУЖДА ОТ КАДРИ, ЩО СЕ МЪЧИТЕ С ТОВА ПРАВО.......
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Мнениеот bobka » 31 Мар 2008, 01:14

tino76 написа:НАПРАВО СЪМ МНОГО, АМА МНОГО ИЗУМЕН. ЧОВЕК, КОЙТО Е УЧИЛ 5,5 ГОДИНИ ПРАВО, МИСЛИ ДА СТАВА АДВОКАТ, Т.Е. ДА ЗАЩИТАВА ПРАВАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ :evil: НЕ ЗНАЕ КОГА МУ Е ИЗПИТЪТ И КАКЪВ МУ Е КОНСПЕКТА. ПАЗИ БОЖЕ ОТ ТАКИВА АДВОКАТИ. САМО НЕ КАЗВАЙ, ЧЕ СИ ЗАВЪРШИЛ СОФИЙСКИЯ. УЖАС И БЕЗУМИЕ. :shock: :twisted: :evil: :?: :?: :?: :?: :idea:

П.С. БЪЛГАРСКОТО СЕЛСКО СТОПАНСТВО ИМА ВАПИЮЩА НУЖДА ОТ КАДРИ, ЩО СЕ МЪЧИТЕ С ТОВА ПРАВО.......

Ах, извинявай, да не би да имаш нещо общо с форумната фаворитка izymena, че си толкова изумен и ти самият?! И какъв ти е проблемът със Софийския университет? Нима тези, които са завършили други ВУЗ-ове имат повече основания да задават въпроси, от онези, които са завършили СУ?
П.С. Аз пък недоумявам, как е възможно човек, който има толкова високи претенции най-вече спрямо другите, да се изразява толкова неграмотно, пък било то и в Интернет пространството?! :?
bobka
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Яну 2007, 04:22

Мнениеот missy » 31 Мар 2008, 16:58

oooo,pazi Boje ot kakvi advokati???? datite na izpitite se promenqt,kakto i konspektite - i horata obmenqt informaciq za tova......o4evadno vie ne ste zapoznat s tazi podrobnost!6tom nqmate informaciq otnosno dadeniq vapros,za6to izob6to se namesvate????? ne se zanimaviate s "gorkite"advokati togava, a prodyljavaite da se interesuvate ot kakvi kadri ima nujda bylgarskoto selkso stopanstvo!
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

Мнениеот zamzak82 » 31 Мар 2008, 17:13

Благодаря pdimitrov за изчерпателния отговор. Не съм се явявала досега и съм много притеснена, защото както знаеш неизвестността плаши /е поне мен ме плаши/. Ползотворно четене на всички
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

Мнениеот cenedra » 11 Апр 2008, 00:09

k.kamenova написа:konspekta go ima na stranicata na vishija adv. savet - ot tam moje da si go izteglite. Konkursat e centraliziran i se provejda v Sofia v sgradata na Sof. universitet. Kolkoto do izpita spored men testa e po - vajen i po - truden, zastoto ako ne 4etesh vnimatelno zadadenite otgovori moje da poso4ish greshen otgovor. Taka 4e, klega, za testa i posle za kazusite si trjabva zdravo 4etene i malko kasmet. A ustnija izpit ne e nisto strashno - teglish tri vaprosa i govorish po malko i po trite. Az se javih v kraja na min. godina i otnosno eti4nija kodex i zakona za advokaturata izobsto ne iskaha da im govorja. Uspeh

А дали ще може да ни дадете линк, понеже аз специално търсих там и не успях да намеря конспекта? :shock:
cenedra
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Апр 2004, 23:46

Мнениеот pdimitrow » 11 Апр 2008, 07:59

cenedra написа:
k.kamenova написа:konspekta go ima na stranicata na vishija adv. savet - ot tam moje da si go izteglite. Konkursat e centraliziran i se provejda v Sofia v sgradata na Sof. universitet. Kolkoto do izpita spored men testa e po - vajen i po - truden, zastoto ako ne 4etesh vnimatelno zadadenite otgovori moje da poso4ish greshen otgovor. Taka 4e, klega, za testa i posle za kazusite si trjabva zdravo 4etene i malko kasmet. A ustnija izpit ne e nisto strashno - teglish tri vaprosa i govorish po malko i po trite. Az se javih v kraja na min. godina i otnosno eti4nija kodex i zakona za advokaturata izobsto ne iskaha da im govorja. Uspeh

А дали ще може да ни дадете линк, понеже аз специално търсих там и не успях да намеря конспекта? :shock:


http://vas.lex.bg/news.html&pn=25 не е толкова трудно да се намери.
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот hr.stoyanoff » 11 Апр 2008, 09:06

tino76 написа:НАПРАВО СЪМ МНОГО, АМА МНОГО ИЗУМЕН. ЧОВЕК КОЙТО Е УЧИЛ 5,5 ГОДИНИ ПРАВО, МИСЛИ ДА СТАВА АДВОКАТ Т.Е. ДА ЗАЩИТАВА ПРАВАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ :evil: НЕ ЗНАЕ КОГА МУ Е ИЗПИТЪТ И КАКЪВ МУ Е КОНСПЕКТА. ПАЗИ БОЖЕ ОТ ТАКИВА АДВОКАТИ. САМО НЕ КАЗВАЙ, ЧЕ СИ ЗАВЪРШИЛ СОФИЙСКИЯ. УЖАС И БЕЗУМИЕ. :shock: :twisted: :evil: :?: :?: :?: :?: :idea:

П.С. БЪЛГАРСКОТО СЕЛСКО СТОПАНСТВО ИМА ВАПИЮЩА НУЖДА ОТ КАДРИ, ЩО СЕ МЪЧИТЕ С ТОВА ПРАВО.......


някои от нас не сме зубрачи и това е причината да се явяваме винаги без конспект. четем, каквото си пожелаем, и се явяваме, ... и успяваме. Затова сме и от СУ. По леко го давай :P :P :P
hr.stoyanoff
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2006, 12:57

Мнениеот buba » 11 Апр 2008, 09:33

ОХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!С ТАЗИ ВАША ПРОСТОТИЯ,ЧЕ СТЕ ОТ СУ МИ СЕ СТРУВА ,ЧЕ НЯКОИ ХОРА ИЗБИВАТ МНОГО СЕРИОЗНИ КОМПЛЕКСИ.УСПОКОЙТЕ СЕ МАЛКО,ЧЕ В БЛИЗКИТЕ ГОДИНИ САМИТЕ ВИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ КАЗВАТ,ЧЕ ИЗЛИЗАТ МНОГО НЕКАДЪРНИЦИ ОТТАМ /ЕСТЕСТВЕНО НЕ ВСИЧКИ/.АЗ НАПРИМЕР СИ КАНДИДАТСТВАХ САМО ВЪВ ВАРНА,ЗАЩОТО ПРОСТО НЕ МИ СЕ ХОДЕШЕ ДА ЖИВЕЯ В СОФИЯ.КОЙТО ВЗЕМА ПРОФЕСИЯТА НАСЕРИОЗНО И МУ СЕ ОТДАВА И НЕ ГО МЪРЗИ ДА ЧЕТЕ,АКО ЩЕ В ДОЛЕН ЧИФЛИК ДА Е ЗАВЪРШИЛ УСПЯВА.ТАКА ЧЕ ХАЙДЕ МАЛКО ПО-СПОКОЙНО С ТОЗИ СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ
buba
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Май 2006, 21:57

Мнениеот hr.stoyanoff » 11 Апр 2008, 09:44

buba написа:ОХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!С ТАЗИ ВАША ПРОСТОТИЯ,ЧЕ СТЕ ОТ СУ МИ СЕ СТРУВА ,ЧЕ НЯКОИ ХОРА ИЗБИВАТ МНОГО СЕРИОЗНИ КОМПЛЕКСИ.УСПОКОЙТЕ СЕ МАЛКО,ЧЕ В БЛИЗКИТЕ ГОДИНИ САМИТЕ ВИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ КАЗВАТ,ЧЕ ИЗЛИЗАТ МНОГО НЕКАДЪРНИЦИ ОТТАМ /ЕСТЕСТВЕНО НЕ ВСИЧКИ/.АЗ НАПРИМЕР СИ КАНДИДАТСТВАХ САМО ВЪВ ВАРНА,ЗАЩОТО ПРОСТО НЕ МИ СЕ ХОДЕШЕ ДА ЖИВЕЯ В СОФИЯ.КОЙТО ВЗЕМА ПРОФЕСИЯТА НАСЕРИОЗНО И МУ СЕ ОТДАВА И НЕ ГО МЪРЗИ ДА ЧЕТЕ,АКО ЩЕ В ДОЛЕН ЧИФЛИК ДА Е ЗАВЪРШИЛ УСПЯВА.ТАКА ЧЕ ХАЙДЕ МАЛКО ПО-СПОКОЙНО С ТОЗИ СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ


да, да. много кадърни колеги познавам от правния факултет на УНСС. те са достойни юристи и по нищо не отстъпват на СУ. Вие "юристите във варна" не бяхте ли там в някакъв техническия университет на това иначе китно градче :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hr.stoyanoff
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2006, 12:57

Мнениеот missy » 11 Апр 2008, 09:55

темата е "изпит за адвокати", а не кой от къде е....за всеки влак си има пътници....няма значение кой къде е завършил-важно е после какво е постигнал....във варна идват преподаватели от софия, така че-важно е какво и колко си научил...обсъждайте темата не се дръжте като деца от детската градина!!!
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

Мнениеот buba » 11 Апр 2008, 15:15

СЪЖАЛЯВАМ ,ЧЕ ЗАНИМАВАМ ЦЕЛИЯ ФОРУМ С ПРОСТОТИЯТА НА ТОЗИ КОЛЕГА /ДАЖЕ НЕ СЪМ МНОГО СИГУРНА ,ЧЕ Е КОЛЕГА,НО МНОГО МЕ ВБЕСЯВАТ "КАПАЦИТЕТИ "КАТО НЕГО.
АКО НЕ Е ТАЙНА МОЖЕ ЛИ ДА СПОДЕЛИТЕ КЪДЕ И КАКВО РАБОТИТЕ,ГОСПОДИН "ЗАВЪРШИЛ СЪМ СУ",ЗА ДА РАЗБЕРЕМ ДАЛИ И НЯКОЙ ДРУГ ВИ ОЦЕНЯВА ТАКА ВИСОКО ,КАКТО ГО ПРАВИТЕ ВИЕ??????????
buba
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Май 2006, 21:57

банкови сметки на САК

Мнениеот mileva06 » 23 Апр 2008, 21:47

някой може ли да ми даде банковите сметки на САК или да посочи източник, където могат да открити. става въпрос за внасяне на такса за изпитите през юни.
mileva06
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2008, 21:43

Re: банкови сметки на САК

Мнениеот kalahan2008 » 23 Апр 2008, 21:54

mileva06 написа:някой може ли да ми даде банковите сметки на САК или да посочи източник, където могат да открити. става въпрос за внасяне на такса за изпитите през юни.

Когато си подавате документите в САК, те ще Ви дадат картонче с актуалната банкова сметка, по която следва да внесете таксата за изпита.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот evievgenieva » 23 Апр 2008, 22:26

IBAN BG85UNCR 7630 1000 0298 13
BIC код UNCRBGSF
ВИСШ АДВОКАТСКИ СЪВЕТ
ПРИ БАНКА УНИКРЕДИТ БУЛБАНК, с основание за плащането-такса за участие в изпит пред ВАС 14.06.08г. - писмен и 28.06.2008г.-устен.
УСПЕХ! 8)
evievgenieva
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Юли 2007, 10:48
Местоположение: София

Мнениеот missy » 24 Апр 2008, 08:09

evievgenieva написа:IBAN BG85UNCR 7630 1000 0298 13
BIC код UNCRBGSF
ВИСШ АДВОКАТСКИ СЪВЕТ
ПРИ БАНКА УНИКРЕДИТ БУЛБАНК, с основание за плащането-такса за участие в изпит пред ВАС 14.06.08г. - писмен и 28.06.2008г.-устен.
УСПЕХ! 8)


тъкмо това щях да кажа :lol: ....успех и от мен!
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

Мнениеот zamzak82 » 25 Апр 2008, 13:01

nqkoi znae li koga 6te publikuvat spisatcite s dopusnatite do izpita
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

Мнениеот zamzak82 » 25 Апр 2008, 13:02

i me iznvinete 4e pi6a na latinitca no imam problem s pc-to si
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

1

Мнениеот TEREZADESKOVA » 07 Май 2008, 11:49

Колеги, някой записал ли се е за семинара (за изпита) в СЮБ? Дали ще има смисъл от него?
Пръв сред равни - за правата и правилата в един по-добър свят!
TEREZADESKOVA
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Яну 2008, 10:10

Мнениеот pdimitrow » 08 Май 2008, 08:29

zamzak82 написа:nqkoi znae li koga 6te publikuvat spisatcite s dopusnatite do izpita

Не се притеснявай ще те допуснат до изпита. Иначе списъците доколкото си спомням от наредбата беше, че се публикуват не по - късно от 3 дни преди датата на изпита. Но си учи здраво, защото не е много шега работа.
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron