начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

изпит за адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


изпит за адвокати

Мнениеот eli100 » 26 Мар 2008, 14:27

някой има ли информация кога ще бъде изпита за адвокати
eli100
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Мар 2008, 15:39

Мнениеот naska » 26 Мар 2008, 14:33

Да, на 14 юни - писмен, а на 28 юни - устен.
А срока за подаване на документи нали си го знаете - до края на април.
naska
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 07 Фев 2007, 18:14

Мнениеот t.gr_today » 26 Мар 2008, 15:15

Здравейте! Искам да попитам за конспекта, по който ще се готвите за адвокатски изпит-от къде мога да си го изтегля! А също така искам да попитам може ли ако си вписан в една колегия да практикуваш в друг град.О, това сигурно го пише в закона но не ми остава време да го прочета...Е, малко между капките искам да мина, но ще се радвам някой да ми каже.Аз даже още не съм сигурна, че искам да се явявам на този изпит...но за сега работя в държавната администрация и трупам опит тук и евентуално бих могла и да ползвам отпуск , за да уча и т.н.
Мерси предварително!
t.gr_today
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2008, 01:58

Мнениеот naska » 26 Мар 2008, 15:24

За конспекта трябва да следите сайта на Висшия адв. съвет и на колегията, за която ще кандидатствате. Спомням си, че когато се явявах имаше някакви разминавания в конспектите, ...... сега не зная дали има промяна.
Можете да сте вписан/а в една колегия и да практикувате на цялата територия на РБ, но между капките трудно ще минете, защото на устния единият от въпросите, по който се говори е по закона за адвокатурата, етичния кодекс на адвоката и др. релевантни на адвокатурата законови/подзаконови актове.
naska
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 07 Фев 2007, 18:14

Мнениеот k.kamenova » 26 Мар 2008, 15:49

konspekta go ima na stranicata na vishija adv. savet - ot tam moje da si go izteglite. Konkursat e centraliziran i se provejda v Sofia v sgradata na Sof. universitet. Kolkoto do izpita spored men testa e po - vajen i po - truden, zastoto ako ne 4etesh vnimatelno zadadenite otgovori moje da poso4ish greshen otgovor. Taka 4e, klega, za testa i posle za kazusite si trjabva zdravo 4etene i malko kasmet. A ustnija izpit ne e nisto strashno - teglish tri vaprosa i govorish po malko i po trite. Az se javih v kraja na min. godina i otnosno eti4nija kodex i zakona za advokaturata izobsto ne iskaha da im govorja. Uspeh
k.kamenova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:32

Мнениеот pdimitrow » 27 Мар 2008, 08:54

http://www.lex.bg/phorum/viewtopic.php? ... &start=270 Вижте в тази тема колко е коментирано.
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот kreia » 27 Мар 2008, 10:32

откъде ви е информацията за датите и доколко е сигурно - не се ли провеждат все в събота и неделя - 10 юни е вторник
много ми е важно да разбера дали това наистина са датите
kreia
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 03 Ное 2006, 17:05

Мнениеот missy » 27 Мар 2008, 17:59

po gore e zapisano 14-ti,a ne 10.06- a 14-ti si e sabota. :? samo 4e i az se prisyedinqvam kym molbata da potvardite dali datata e realna-tai kato v saita na VAS nqma o6te data/ponq az ne q namiram/, a konspekta ne bi li trqbvalo da e nov,sled vlizaneto na novoto GPK????? :roll: nakoi ako ima nqkakva predstava na parvo vreme,molq da spodeli-ako ne- qvno 6te se razhodim do advokatskite kolegii da pitame :)
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

Мнениеот pdimitrow » 28 Мар 2008, 09:30

missy Отидете в съответната адвокатска колегия в града от който сте. Там ще ви кажат кога точно са датите (ако и те знаят де). А относно конспекта би трябвало да е нов въпреки, че според мен той е по - скоро ориентировъчен като знам за какво иде реч на теста и на казусите. Успех :).
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот t.gr_today » 28 Мар 2008, 10:58

Много благодаря за инфото!!! Може ли да попитам какви материали използвате за подготовка за изпита.Аз по принцип като уча ми е по-лесно да си развивам темите, а не да чета просто от учебник.Имам по-силна зрителна памет и като ги "преписвам" сбито на лист ми е по-лесно да ги запомна нещата. Не казвам, че написаното в учебниците е разтягане на локуми...не и в правото, но за подготовка за изпит ми е по-лисно да се готвя от теми, които са струтурирани по-сбитичко, а учебника да се чете просто за разяснаванен. Така съм се готвила и за държавните изпити.
Някой знае ли да се разменят по интернет такива теми за изпита за адвокати...?
Предварително благодаря ..........
Имам намерение да се готвя от началото на април...смятате ли че ще е достатъчно времето...а съсм и на работа
t.gr_today
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2008, 01:58

Мнениеот missy » 28 Мар 2008, 12:44

t.gr_today, аз също предпочитам сама да си оформяма темите,и се подготвям с материалите които съм си събрала по държавните изпити.големият проблем е ,че все още няма достатъчно материали/да не кажа въобще/по новото ГПК.[i]В тази връзка всеки който би могъл да ми предостави нещо по новото ГПК бих била мноооого благодарна!![/i]засега чета закона само.мисълта ми беше ,че коварното при този изпит е ,че първата част е тест - т.е може да се падне абсолютно всичко.аз се явявах есента-но без успех-въпреки ,че бях сигурна в по голяма част от отговорите си...но така и не можах да разбера къде са ми грешките,тъй като няма възможност да си видим работите. както и да е - и аз започвам да чета до 1-2 дни-само че няма да ходя на работа-2 месеца са достатъчни по принцип,но пак за всеки е индивидуално.хубаво е да се четат повече законите за теста-като не се пренебрегват и лекции и др.материали- а за устния-дай Боже да стигнем дотам :) -аз ще следвам конспекта....който аз лично още не съм си изяснила дали ще е нов :roll: .в сайта на висш адвокатски съвет,както и във форума на lex.bg/по горе един колега беше посочил линк/има трите теста които са се паднали последно- за упражнение. :D Успех!
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

изпит за адвокати

Мнениеот zamzak82 » 28 Мар 2008, 14:45

колеги и аз смятам да сядам да 4ета от април. дали ще е ад? някой знае ли как е протекъл изпита на последната сесия
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

Мнениеот zdravkoshopov » 28 Мар 2008, 15:33

Вчера бях в адвокатската колегия и там видях на таблото за съобщения същите дати- 14.06 и 28.06. Така че датите са верни.
zdravkoshopov
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 28 Фев 2006, 21:29

Мнениеот zdravkoshopov » 28 Мар 2008, 15:48

А заявлението има ли накякъв образец или е свеободен текст?
zdravkoshopov
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 28 Фев 2006, 21:29

Мнениеот pdimitrow » 29 Мар 2008, 08:37

zdravkoshopov заявлението е свободен текст ето и един пример


До председателя на
Висш съдебен съвет

ЗАЯВЛЕНИЕ


от
...............................................................





Моля да бъда допуснат до изпит за придобиване на адвокатска правоспособност, провеждащ се както следва: писмен – на 10.11.2007г. и устен – на 24.11.2007г.



Гр. Варна с уважение:...............
26.04.2007г. /........................../


zamzak82 изпита протича като всеки изпит дават се едни тестове в последния имаше много неприятни въпроси от уводните части на законите и от предходните и заключителните разпоредби на законите. А относно казуса трябва да е оформен много прегледно и да се цитират точните членове като трябва да има и мотив с едно изречение защо се позоваваш точно на този член. Иначе за теста съм малко на мнение, че първото което ти дойде на ум като верен отговор трябва той да се дава иначе като започнеш да мислиш много по даден въпрос се объркваш. в една друга тема май съм дал линк има решените тестове с много коментари по тях защо р точно този отговор. А и още нещо, аз като се явявах последния път някой от квесторите бяха добронамерени и помагаха в решаването на теста, но все пак е добре да не прекаляваш. Това е от мен ако имате конкретни въпроси питайте ако мога ще отговоря. Тя и missy може да каже много неща сещам се, че беше много ядосана от предния път. Конкретно на нея и пожелавам само успех и този път да се пребори с този изпит.
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Мнениеот REVOLUTION » 29 Мар 2008, 09:35

pdimitrow написа: До председателя на
Висш съдебен съвет



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Това го променете , че иначе ще падне смях.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Мнениеот naska » 29 Мар 2008, 19:19

Открих си моето заявление, което съм подавала. Може да го ползвате, а може и на късмет да ви е.

Рег. . № ……………………. ДО АДВОКАТСКИ СЪВЕТ НА
Дата: …………………….. АДВОКАТСКА КОЛЕГИЯ
Гр. ……….




З А Я В Л Е Н И Е

от
……………………….., с ЕГН ……………………….

с постоянен адрес: гр. ………….., п.к. …………., ул. „……….” № …., ет. ….
телефон за връзка /GSM ………………….


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ПРЕДСЕДАТЕЛ,


Желая да участвам в изпита за вписване като адвокат в Адвокатска колегия – гр. …….., който ще се проведе в град София на ………….. г. /писмен/ и на ………… г. /устен/.


Съгласно чл.9, ал. 2 от Наредба № 2 за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати към заявлението прилагам:

1. Нотариално заверен препис на диплома за завършено висше юридическо образование;
2. Нотариално заверен препис на удостоверение за юридическа правоспособност;
3. Документ за платена такса;


Заявявам, че съм запознат/а с Наредба № 2/09.11.2004 г. на Висш адвокатски съвет за условията и реда за провеждане на изпита за адвокати и младши адвокати, обнародвана в ДВ,
бр.99/2004 г., доп. бр. 39 от 10.05.2005 г., поправка бр. 41 от 13.05.2005 г.







………………. С уважение: _____________________
Гр. ………….. /……………………/


УСПЕХ НА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ СЕ ЯВЯВАТ
naska
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 07 Фев 2007, 18:14

Мнениеот naska » 29 Мар 2008, 19:21

Малко ми са се разместили редовете от копирането, но ще си ги форматирате
naska
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 07 Фев 2007, 18:14

Мнениеот missy » 30 Мар 2008, 08:20

pdimitrow,Благодаря! :D и аз много се надявам този път да успея! най-много се притеснявам това ново ГПК да не стане препъни камък....но ще видим :roll: успех на всички!
missy
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Окт 2007, 17:37

Мнениеот pdimitrow » 30 Мар 2008, 10:19

REVOLUTION написа:
pdimitrow написа: До председателя на
Висш съдебен съвет



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Това го променете , че иначе ще падне смях.



Мдаааа приемам упрека голяма глупост съм драснал :)
pdimitrow
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 16 Май 2002, 20:00
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron