начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

продължително пребиваване на чужденци в Р България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот pjd » 02 Фев 2005, 18:33

Колеги, в закона за чужденците се казва, че : Разрешение за продължително пребиваване могат да получат чужденци, които осъществяват търговска дейност в страната и са разкрили най-малко 10 работни места, освен когато е уговорено друго в международен договор. Може ли някой да ми каже изискването за 10 българи, служители важи ли за собственици на фирми от Гърция и САЩ, и ако не , къде е оредена липсата на такова изискване за тях?
pjd
 

Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот Гери » 02 Фев 2005, 23:31

за Гърция мисля не важи, тъй като за страните от ЕС това изискване отпадна - по инфо от ДНСП :")
По страшното е владеенето на български език - обаче не съм се задълбочила по новите текстове, че 5 дни направо ми се разказа играта от зъбобол!
Гери
 

Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот monteskio. » 02 Фев 2005, 23:57

бързо оздравяване
monteskio.
 

Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот Гери » 03 Фев 2005, 00:08

Мерсаж, аз тука ще умра от щастие, че спря да боли! Представяш ли си убеждаваха ме, че не е зъб а синусите са възпалени. Днес зарязах работа и си снимах и синуси и каквото се сетиш... Познай, нищо ми няма! А ми пускаха едни тоци през зъбите, едни лазеротерапии и чудесии... номера било да се свали пломбата да се почисти, лекарство да се сложи... ама ха де!
Гери
 

Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот monteskio. » 03 Фев 2005, 00:10

Аман от пишман лекари - специалисти...те так аобъркаха и майка ми преди повече от 10 г...........Лека вечер))))))
monteskio.
 


Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот РСР » 06 Фев 2005, 04:04

Ако още се говори за чужденци в тази дискусия, мисля, че ограничинието се отнася само за лица, които са регистрирани по нацналното им законодателство като търговци и с тази си регистрация искат да извършват търговската си дейност у нас. Ако обаче регистрират у нас търговско дружесто, те ще извършват дейност по закона за насърчаване на инвестициите, а в този случай чл.24(1)т.11 от ЗЧРБ им дава право на продължително пребиваване, без да е неободимо разкриването на работни места. Други мнения?
РСР
 

Re: продължително пребиваване на чужденци в Р България

Мнениеот Гери » 06 Фев 2005, 04:27

Мне, дирекция "Миграция" имат друго виждане.
10 раб. места се разкриват само ако говорим за гражданин на държава не членка на ЕС, не се изискват и когато има пряка инвестиция в размер на 500000 долара.
Гери
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron