начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Студентът има ли защита от закон

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Студентът има ли защита от закон

Мнениеот racemozas » 07 Мар 2008, 08:58

Уважаеми колеги,
Казусът е следният.Не подавам молба за държавен изпит в установеното време.Отивам на изпита ,за да попитам дали мога да бъда включен.След проверка от страна на секретарката в катедра Политология тя ме добавя към Протокола за Държавен изпит юни 2006г.След Държавният изпит аз не подавам документи за диплома до февруари 2008,когато ми съобщават ,че имам една невнесена оценка по Свободноизбираем предмет,който нито мога да си спомня,а дори и да си го спомня не мога да накарам преподавателят да си спомни и да ми нанесе оценката.Искат ми 20 лева за индивидуален протокол,а последния ден за подаване на документи за дипломи,които ще се връчат май месе е 29.02 т.е аз вече го пропснах.Консултирах се с Националния омбудсман,който ми каза ,ч буквално нищо не може да се направи.Надявам се да получа удачен съвет от някой от вас тъй като съм крайно разочарован т отношението на Софийския университет и смятам ,че съм ощетен от тяхна страна и трябва да си потърся правата,ако изобщо имам такива.
racemozas
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2008, 08:46

????????

Мнениеот racemozas » 07 Мар 2008, 10:59

Първо, аз съм колега студент,което за многоуважаваните колеги адвокати явно не е от значение.Второ,включването в държавния изпит става на базата на легален документ-протокол за държавен изпит.Тогава как ще докажат,че имам невзет изпит след като са ме включили към изпит ,на който нямам законно право да присъствам,ако не съм завършил семестриално.Ако форумът е създаден за дискутиране на казуси,то моят случай е точно такъв и предварително моля хора,които не искат или не могат да вземат отношение да не отговарят с безмислни и напълно безполезни мнения ,от които имам цяла колекция.Благодаря!
racemozas
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Мар 2008, 08:46

Мнениеот sex » 07 Мар 2008, 17:23

Колега,защо не разкажеш своя случай на http://www.priziv.org ?
Вярно е,че донякъде сам си си виновен,но и действията на администрацията изглеждат малко странни.
sex
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2002, 19:33

Мнениеот rts » 10 Мар 2008, 17:47

Май не Ви остава друго, освен да подготвите документите си за следващото раздаване на дипломи. Прави са колегите - след като по своя вина сте пропуснали сроковете, не се сърдете, а хванете следващия влак.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron