начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

имигрант в българия

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


имигрант в българия

Мнениеот maryel » 21 Фев 2008, 22:34

Моля за помощ всеки който може да ми даде някаква информация по следния въпрос:имам приятел,който е руснак и вече 4год живее незаконно в България.Има ли начин от това си положение да придобие българско гражданство?Миналата година е бил задържан и е издадена заповед да напусне страната не по-късно от март 2007.Според мен ако сега подаде молба за гражданство ще го арестуват.Брак с българка не може да сключи поради липса на нужните документи,а и не може да напусне страната.Моля ако някои има някакви предложения за изход от тази ситуация да даде съвет.Предварително Ви благодаря!
Последна промяна maryel на 22 Фев 2008, 12:52, променена общо 1 път
maryel
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Фев 2008, 22:18

Re: имигрант в българия

Мнениеот m_jivkova » 22 Фев 2008, 01:05

maryel написа:Моля за помощ всеки който може да ми даде някаква информация по следния въпрос:имам приятел,който е руснак и вече 4год живее незаконно в България.Има ли начин от това си положение да придобие българско гражданство?Миналата година е бил задържан и е издадена заповед да напусне страната не по-късно от март 2006.Според мен ако сега подаде молба за гражданство ще го арестуват.Брак с българка не може да сключи поради липса на нужните документи,а и не може да напусне страната.Моля ако някои има някакви предложения за изход от тази ситуация да даде съвет.Предварително Ви благодаря!


Съжалявам, аз не виждам изход, особено след задържането му. Естествено, че ще бъде арестуван, ако подаде документи за гражданство, а и няма основание, на което да ги подаде. Чувала съм, че някой хора в подобна ситуация стават доносници на колегите от "кошарите" и така закрепват положението тук, но руснаците държат на честта малко повече от Бай Ганьо и балканските му събратя от шиптерски и друг произход и предполагам, че и това не е алтернатива за него. Съжалявам, не знам какво да Ви кажа...
m_jivkova
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 26 Май 2007, 14:56

Мнениеот Karakochev » 22 Фев 2008, 16:40

Само не разбрах защо да не може да сключи брак с българка...

Според мен МОЖЕ. Дори в затвора хората се женят.

Иначе интересно е дали и колко забрани има - експулсиране , забрана за влизане , настаняване в общежитие и т.н.

Получаването на гражданство е много дълга и бавна процедура , пък като има и наложена мярка....може да продължи с години.
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Re: имигрант в българия

Мнениеот popo45 » 23 Мар 2009, 10:47

Брак с българка не може да сключи поради липса на нужните документи,а и не може да напусне страната.

Не може ли някой негов роднина да му изпрати документите по пощата?
После отивате да сключите брак.
Може и да стане.

За да се заличът донякъде следите да отиде в руското посолство и да каже че, си е загубил паспорта - ще му извадят нов. Ако не документ за пътуване. И с чистия паспорт сключвате брака. Границата пак минава с него, какви визи е имало в "загубения" паспорт едва ли някой може да каже и си минава навсякъде.

Това е мое мнение, допитайте се до някой ако има по добра идея. Все пак тук става въпрос за измама но в неговото положение........
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: имигрант в българия

Мнениеот nikiboy » 08 Апр 2009, 20:27

Абе вие хубави съвети давате, ама ми е интересно този руски гражданин от какво се издържа? Може би с поръчкови сделки?

Ако желаете някакъв истински реален съвет - пишете ми на ЛС. Ще ви помогна.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron