начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Правна информатика

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Мнениеот portokal » 12 Фев 2008, 22:20

...че се опитваше да ни убеди, че след около 20 години книги няма да има.

Да, бе. Знае ли той как болят очите от тия компютри? За 20 години дали ще се променят нещата? :lol:
Виж, че ще можеш да си полегнеш с компютъра като с книжка, съм сигурна (то и сега вече може). 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот prof.Kiskinov » 14 Фев 2008, 12:45

I. Отново за преподаването и изучаването на правна информатика - http://kiskinov.com/v/?p=36

II. По повод обществения интерес към преподаваната от мен материя, обявявам провеждането на

еднократен дистанционен курс по учебната дисциплина "Правна информатика".

Курсът започва на 5 март и завършва на 4 юни 2008 г. Срок за включване - 4 март 2008 г.
Подробности и включване на адрес: http://kiskinov.com/v/?p=35 или на vkiskinov@abv.bg

проф. д.ю.н. В. Кискинов
prof.Kiskinov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Фев 2008, 10:25

Мнениеот Karakochev » 14 Фев 2008, 13:17

След като си взех изпита при г-н Кискинов, ИЗГОРИХ учебника му публично в стаята си в Студ.град.

По-безумен предмет и учебник надали има. Искрено съчувствам да студентите.
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Мнениеот prof.Kiskinov » 21 Фев 2008, 14:05

Как се преподава и изучава право в други страни:

http://dotank.nyls.edu/projects/ITGallery/sys_index.pl?pid=0&iid=8&action=path_start
http://dotank.nyls.edu/projects/ITGallery/sys_index.pl?pid=0&iid=8

За преподаването и изучаването на правна информатика:
http://www.kiskinov.com/v/wp-content/uploads/Articles/OPIPI-2008.pdf

Лекции по информационно право: вторник, 13-15 ч., 272 ауд.
prof.Kiskinov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Фев 2008, 10:25

Мнениеот prnedev » 21 Фев 2008, 15:21

Професоре, не се ядосвайте.
Пожелавам ви някой от вашите бивши студенти да ви подари такава играчка
http://www.youtube.com/watch?v=0W3RoA6HBT0
С най-добри пожелания!
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Za krainite mnenia

Мнениеот milisto.jur » 21 Фев 2008, 19:35

Az susto bjah studentka na dozent (po moe vreme) Kiskinov. Disziplinata mu ne beshe ot nai-atraktivnite, no puk ne zabeliazah lipsa na prepodavatelski kachestva. Kolkoto do chisto choveshkoto mu otnoshenie kum studentite, schitam che e na mnogo po-goliama visota ot tova na Stoinov, naprmer.

I izobsto ne odobriavam takiva kraini mnenia otnosno akademichnia prinos na koito i da bilo. Kogato nastoiastite ili toku sto zavurshili studenti si napraviat truda da napishat i nai-malka statia v akademichen stil, togava da sudiat za truda na drugite, napisali uchebnizi!!!

Dali e nujna pravna informatika? Ami da, inache njakoi kolegi ste produljat da tunat v nevedenie kak se vkliuchva komputur i ima li pochva sred juristite.
milisto.jur
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Окт 2007, 16:53

Мнениеот Karakochev » 21 Фев 2008, 22:15

Без този предмет може спокойно да се мине.
Учебникът е сухота и отврат.

Така че , отбивайте номера студенти и учете наистина важното;))

Иначе персонално от Кискинов нямам оплаквания , петица ми писа човека. Държеше се нормално и коректно.
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Re: Za krainite mnenia

Мнениеот senex » 22 Фев 2008, 14:47

milisto.jur написа:
inache njakoi kolegi ste produljat da tunat v nevedenie kak se vkliuchva komputur...
Това би трябвало да го знаят още от гимназията. :D
Последна промяна senex на 22 Фев 2008, 15:12, променена общо 1 път
senex
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 12:52

Мнениеот fixxxer » 22 Фев 2008, 15:03

Майко мила! И това доживяхме!
Жив-живеничък професор, при това д.ю.н. да се логва във форума, че да защитава дисциплината си и да обявява "еднократно" курс по информационно право поради "големия обществен интерес" към дисциплината!!! :lol:
Много благодаря, но имам прекалено много други ангажименти /подчертавам - служебни, юридически, а не някакви други/и главоболия, за да ходя на "кискинов точка ком" :lol:
Направих си труда да видя какво се учат сегашните възпитаници на почитаемия професор Почти не се говори за това как се ползва най-добре и удобно някоя или някои от най-разпространените правно-информационни системи, но за сметка на това се зубрят ЗЗКИ, ЗДОИ, ЗЕДЕП и др.такива които категорично би следвало да се учат по Административно право-специална /особена/ част. Или поне навремето, така беше :wink:
Изобщо, прави впечатление, че тук всичко е "поливалентно", както е модерно да се казва, а по моему "тюрюлю гювеч". Подобно на правна социология и други такива :lol:
fixxxer
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 04 Апр 2007, 16:34

Мнениеот Karakochev » 23 Фев 2008, 16:00

kalahan2008 написа:
Karakochev написа:Без този предмет може спокойно да се мине.
Учебникът е сухота и отврат.

Точно така си е, но иди убеждавай професора :D (кога пък стана и професор :shock: )
Правната информатика няма нищо общо нито с правото, нито с информатиката :D Един дол дренки е като Философия на правото (нищо общо ни с философията, ни с правото), Правна психология (пак така), Криминология (как му беше името на онзи преподавател с щръкналата коса и кървясалия поглед :roll: ), Международни отношения (доц. Пламен Пантев още ли плаши студентите със Студената война и ядрените бомби :D ) и тям подобни простотии, задължителни за всеки многоуважаващ себе си университет :D

п.п. Направих си труда да попрочета до какви прозрения е достигнал професорът в линка, посочен по-горе.
"Всичко това, казват, няма нищо общо с твърденията, че правната информатика няма място в юридическото обучение. Това е така, защото е така. Тази раздвоеност на мисълта граничи със съответната медицинска диагноза."
:shock: :shock:
Айде, поредният юрист-"психолог" :roll: Аман :?


Не можем да се сърдим на професора , че си защитава БИЗНЕСА. Да , уважаеми студенти и нас юридическото образование ОТДАВНА Е САМО БИЗНЕС. Продажба на дипломи-ментета , независимо дали са от СУ или Аграрния университет. Както отбелязва Kalahan,пълнят главите на нещастните младежи с ГЛУПОСТИ, а не им преподават важни неща.

И после , който се дообразова - дообразова. Оттук и вездесъщата простотия , която цари в практиката.

Пак казвам - нямам нищо лично против Кискинов. Народът го е казал много точно онова за зелника:))
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Мнениеот alumno » 12 Мар 2008, 13:20

Продължавам да се изумявам от манталитета на една немалка част от хората, които пишат по темата... Вярно, това е просто форум и се обсъжда една от многото учебни дисциплини в ЮФ... Но всеки път, когато прочета как някой изказва "авторитетното" си мнение кой предмет бил смислен, кой- смешен, излишен и т.н. !?!?!? От каква позиция и с какви претенции ги решавате тези неща? Че много хора просто нямат умствената възможност да разберат къде може да е ценността от Правната информатика и Информационното право, това е очевидно. Но тук не става дума само за тази конкретна материя или този конкретен професор... Много хора, за съжаление, така си разсъждават... "Не виждам смисъла, значи смисъл няма". Успех им желая :) Така далеч се стига!
alumno
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:52

Мнениеот Karakochev » 12 Мар 2008, 21:53

Нищо лошо няма в това всеки да си каже мнението.
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Мнениеот kalahan2008 » 12 Мар 2008, 22:11

......
Последна промяна kalahan2008 на 12 Юни 2008, 22:14, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот arabela » 12 Мар 2008, 22:27

Колеги, Вихър Кискинов е автор на правно- информационна система "Дигеста"./Тя вече не е на пазара- Кискинов предпочете да се занимава с работа със студенти./
Системата "Дигеста" беше доста добра.
Днес ако искате да видите негов продукт- това е "Конструкции"-един доста добър продукт за практикуващите юристи.
arabela
Потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: 21 Мар 2006, 00:47
Местоположение: Sofia

Мнениеот sapient » 13 Мар 2008, 13:18

arabela явно е или дилър или сътрудник на апис :lol: Из целия форум енергично рекламира скрито и явно продуктите на АПИС. На всяка манджа мерудия!

"...Системата "Дигеста" беше доста добра" :lol: :lol: :lol:

Недей, че ще се разплача - за това ли вече не се продава щото е много добра?

Я питай юристите в Апис, които се занимват с "Конструкции" какво мислят за нея 8) и колко се продават "Конструкции" :roll:

Иначе съм съгласен, че в съвремения свят без правно-информационни системи не можеш да се справиш - освен ако не се занимаваш само с осиновяване, разводи и др. такива. Вижте само портала "Еуролекс" на ЕС - европейското законодателство и съдебна практика какво предсталява!

Но за студентите е трудно да проумеят това на базата на недостатъчния опит, който имат и прекалено теоретично насочената подготовка, която им се дава. Кискинов да помисли в посока практическа насоченост ма предмета си може би.
sapient
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2008, 12:41

Re: Правна информатика

Мнениеот atanasov_a » 28 Сеп 2009, 22:22

Много ми е весело да чета този форум....ахааахаха....и не мога да се въздържа да не напиша мнението си. Дисциплината е най-глупавото нещо което се преподава в СУ. Един семестър (освен ако не е станало два) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изучава как да работим с ПИС, и то по един безумен начин. Наистина, ползването на АПИС, СИЕЛА и подобни е неизбежно за един юрист, но дайте по тази логика да се изучава задължително Гугъл Информатика или Информатика на Търговския Регистър. Мисля, че и без юрист няма да оцелее в днешния живот. Ако все пак приемем, че има студенти не ползвали компютър (в което се съмнявам), да има факултативна дисциплина, но императивния характер на предмета е пълна глупост.
По мое мнение, причината тази глупост да съществува в учебния мир на ЮФ е, че продължават да се играят вътрешни игри от които страдат студентите и постфактум обществото – вместо сериозни дисциплини като банково право (което чувам, че дори вече не е избираема дисциплина), застрахователно право или ПИС, задължително се изучава ПИ. После да не се учудваме, че идиоти отиват в съдебната система.
atanasov_a
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Ное 2001, 15:50

Re: Правна информатика

Мнениеот bastard » 28 Сеп 2009, 23:33

Правната информатика има също толкова голямо значение за правото колкото и правната космонавтика. Че и задължителен предмет го направили, това е по-голямата глупост според мен. За избираем предмет, хайде, иди дойди, ама чак пък задължителен..
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: Правна информатика

Мнениеот lanfear » 29 Сеп 2009, 10:03

Така...аз пък ще уча тепърва правна информатика тази година. Миналата бях на информационно. 2 пъти. :oops: Е, вторият път го взех, с много нерви, доволна обаче от себе си. На поправката проф.Киксинов ми показа една програма, която виждах за пръв път и ме заразпитва какво мисля че е. Номера на разпоредби със съответно името на закона, като кликнеш на някоя ти излизат връзки с други разпоредби. Връзки, ама...стотина. Ооогромна database. Ходи ги научи наизуст, аз не мога.
Чували ли сте за междупредметни връзки?
...информационното битие на правото, дето го вижда само проф.Кискинов...

Ми така си е. Защото другите я караме като коне с капаци.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Правна информатика

Мнениеот jjf » 29 Сеп 2009, 11:48

Даже не знаех, че има такава тема. А би трябвало :)
Този предмет наистина е най-безсмисленият, който е заложен в програмата за цялото ни следване. Ако някой твърди обратното- или си мисли, че ПИ има нещо общо с уидоус или е някаква "читанка", поглъщащ информацията безцелно.
Прав е колегата, който някъде по-горе беше написал, че дисциплини като банково право не се изучават и дори ги няма като избираеми???
Аз съм убеден, че и факултетният съвет си няма представа какво представлява ПИ или пък да е отварял учебника.
Единственото, което не мога да отричам и адмирирам е ентусиазмът на проф. Кискинов. Може би само проф. Чинова се вживява толкова много по време на лекциите си :lol:
А нека професорът щом пише в тази тема да отговори защо като е такъв специалист и е най-близо до материята не направи нещо за сайта на юридическия факултет, който е меко казано едно голямо недоразумение???
jjf
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 15 Май 2006, 16:31

Re:

Мнениеот billybobby » 05 Ное 2009, 20:33

hrpopov написа:Браво, професоре!
достоен отговор, макар че тези тук и това не заслужават

dianach написа:На Вихър Кискинов определено му липсват преподавателки качества, защото когато токът спря за 20 мин по време на лекциите и му изгасна лаптопа той едва продължи лекцията и ни пусна в почивка. Да не говорим за пренебрежителното му държане лъм студентите.


чудя се дали тоя лаптоп е нямал батерии?



Браво, знаете, че лаптопите имат батерии. А мултимедиите имат ли ?
billybobby
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2009, 20:29

ПредишнаСледваща

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron