начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДДС върху лихви

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДДС върху лихви

Мнениеот гала » 05 Ное 2004, 14:00

Колеги , къде пише че се дължи ДДС върху лихвите , когато има претенция за парично задължение и лихви за забава върху него .
гала
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот jdardova » 05 Ное 2004, 14:33

Мисля, че не се начислява ДДС върху лихвите!
jdardova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 12:37

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот jdardova » 05 Ное 2004, 14:49

Виж Закона за ДДС, чл. 36.
jdardova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Сеп 2002, 12:37

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот sashuratora » 05 Ное 2004, 14:49

Парите не могат да бъдат предмет на доставка - чл. 7 и чл. 9 от ЗДДС. Не може да начислите ДДС върху лихвите.
sashuratora
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот sashuratora » 05 Ное 2004, 15:01

Да, чл. 36 говори за лихви, но като освободена доставка на финансова услуга (мисля, че случая не е такъв). Пак няма ДДС.
sashuratora
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот Анон » 05 Ное 2004, 15:22

При условията на финансов лизинг-може.Както и при наказателна лихва.
Анон
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот ste » 05 Ное 2004, 15:23

Не знам какъв е конкретният казус, но може и да се начислява, ако попада в хипотезата на чл. 29 (1) от ЗДДС.
ste
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот гала » 05 Ное 2004, 15:27

Става дума за парично задължение по Договор . Колегата представяващ ищеца си е написал една потресаваща искова молба . Та там е написал
- главницата ,
- ДДС върху главницата ,
- лихви ,
-ДДС върху лихвите .
Искам съвет , защото друг път не съм се сблъсквала с такова нещо .
гала
 

Re: ДДС върху лихви

Мнениеот Анон » 05 Ное 2004, 15:38

Именно. Съгласно закона ДДС върху лихва може да се начислява, но може и да не се начислява.Сега ще погледна точно къде в закона беше упоменато
Анон
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron