начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Виртуално деловодство

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Виртуално деловодство

Мнениеот gudio » 12 Юни 2007, 23:06

Не знам дали нова ще стане тема - но е хубаво да се направи такъв "подфорум" - виртуално деловодство, да се поставят за решаване казуси, но облечени със съответните актове "от... до..." вкл. с всичките реквизити - нека пусналият темата да се погрижи да посочи какво прилага към исковата молба, молбата, тъжбата и т.н. и другите участници да го "оставят без движение" с "указания" и прочие. Накрая всеки може да напише "проекто-решение" или "проекто-...постановление...определение... присъда... разпореждане и т.н." Това ще позволи на някои тук участващи студенти да видят на живо за какво иде реч, а за практикуващите - да се "изгъбаркат" и да обменят мнения в този ("официален") вид. Мисля, че ще бъде забавно.
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот oho_boho » 13 Юни 2007, 13:48

То, ако така я подхванем - защо да не учредим и електронен арбитражен съд, като страните да могат да го сезират, като полагат електронен подпис :D :wink:
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот oho_boho » 13 Юни 2007, 13:51

А това е съвсем сериозно, има доста добри юристи сред форумците! :D :wink:
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Re: Виртуално деловодство

Мнениеот eliana » 16 Юни 2007, 22:32

gudio написа:Не знам дали нова ще стане тема - но е хубаво да се направи такъв "подфорум" - виртуално деловодство, да се поставят за решаване казуси, но облечени със съответните актове "от... до..." вкл. с всичките реквизити - нека пусналият темата да се погрижи да посочи какво прилага към исковата молба, молбата, тъжбата и т.н. и другите участници да го "оставят без движение" с "указания" и прочие. Накрая всеки може да напише "проекто-решение" или "проекто-...постановление...определение... присъда... разпореждане и т.н." Това ще позволи на някои тук участващи студенти да видят на живо за какво иде реч, а за практикуващите - да се "изгъбаркат" и да обменят мнения в този ("официален") вид. Мисля, че ще бъде забавно.


Страхотна идея.Поздравления!!!
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Мнениеот kursant_amvr » 18 Юни 2007, 21:18

Ами и аз да се присъединя към хвалбите... :D Много добра идея Гъдьо ! Все такива да ги раждаш ! :D :D :D
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот gudio » 18 Юни 2007, 21:41

Аз трябва да споделя очарованието си от администратора или модератора (така и не ги разбрих тези длъжности :lol: ). Такова чудо - споделям си, видиш ли, свойта идея... а той - веднага нова тема във форума, мойта "просба" пренесена там... беше много изненадващо, но хората, виждате "захапаха" :lol: Засега тематга не е много популярна, но мисля, че бъдещето е точно там... правиш "дела" иш получаваш (най-вероятният очакван) резултат.. :lol: :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот karanedeff » 18 Юни 2007, 22:44

Колега Балуев, да бяхте си прочели ЛС.
Пък и си струва да отговорите. Поне от куртоазия.

Изпратено :: Съобщение
От: karanedeff
До: gudio
Пуснато на: 12 Юни 2007 09:33 pm
Заглавие: Моите адмирации!
Браво колега, или си на едно питие разстояние от Модератора или самият ти си такъв!
Изобщо не ми е минавало през ума да има нова рубика!
Но от доста време ме се щеше в нашия форум да вдигнем нивото и буквално днес ми се роди идеята за поднасяне на казусите по този начин.
Развам се че стана!
Тенкс!
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот gudio » 20 Юни 2007, 17:27

karanedeff написа:Колега Балуев, да бяхте си прочели ЛС.
Пък и си струва да отговорите. Поне от куртоазия.

Изпратено :: Съобщение
От: karanedeff
До: gudio
Пуснато на: 12 Юни 2007 09:33 pm
Заглавие: Моите адмирации!
Браво колега, или си на едно питие разстояние от Модератора или самият ти си такъв!
Изобщо не ми е минавало през ума да има нова рубика!
Но от доста време ме се щеше в нашия форум да вдигнем нивото и буквално днес ми се роди идеята за поднасяне на казусите по този начин.
Развам се че стана!
Тенкс!

:oops: Да, от много вършеене и преследване на длъжници, напоследък не отварям често "ЛС". Макар и късно, отговарям и то с "открито писмо" :wink: Мерси за поздравленията, но заслугата всъщност си е на Каранедев, защото той въведе казуса по този начин, както и на "админ./модер." респ. съответния "отговорен фактор", който бързо откликна на идеята, с последния, уви :wink: не сме на "едно питие разстояние".
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron