начало

25 години е продължило дело на болен работник срещу шефа му 25 години е продължило дело на болен работник срещу шефа му

унищожаване на договор за покупко-продажба срещу гледане

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


унищожаване на договор за покупко-продажба срещу гледане

Мнениеот net » 03 Авг 2004, 23:38

Как може да се унищожи договор за прехвърляне на собственост срещу гледане и издръжка ? В момента лицето, прехвърлило 1/2 от апартамент е недееспособсно /пълно запрещение/. Приобретателят по договора, негова сестра, е собственик на другата половина, т.е. вече на целия апартамент. Но тя не полага грижи за него, дори не го допуска в жилището. Сестрата е член на настойническия съвет. Какво може да направи настойника - да поиска от съда анулиране на договора поради неизпълнение на задължението за издръжка и гледане и делба , да се обърне към органа по настойничеството, т.е. секретаря на общината или друго ? Къде да отиде този човек, след като няма право /освен срещу заплащане на пълната издръжка/ да бъде настанен в Дом за социални грижи, тъй като е прехвърлил собственост срещу гледане?
net
 

Re: унищожаване на договор за покупко-продажба срещу гледане

Мнениеот shveda » 04 Авг 2004, 07:44

Договорът трябва да се развали по съдебен ред. Подробности малко по-късно, защото отивам в съда.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: унищожаване на договор за покупко-продажба срещу гледане

Мнениеот donna » 04 Авг 2004, 12:42

Настойника да поиска развалянето на договора ,а и органа по настойничество и попечителство може по всяко време да направи промяна в настойническия съвет виж чл.113 от СК ,а как ще я настаните в соц.дом ,документите трябва до оформи настойника , вярно е че в наредба №4/99 г. пише че не могат да се настаняват в домове за стари хора хора и домове за лица с физически увреждания такива който са сключили договор за издръжка и гледане , но във вашия случай има заобикаляне на зокона ,лицето е било здраво като е скл. договора /предполагам /,а сега .......не може да полагат грижи и не го допускат до дома му и айде в дом ......
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: унищожаване на договор за покупко-продажба срещу гледане

Мнениеот donna » 04 Авг 2004, 12:44

след като се развали договора за издръжка и гледане ,тогава не виждам пречки настойника да настани лицето в дом за психично болни жени
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron