начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Регистрация на клон

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на клон

Мнениеот Теодора » 04 Дек 2003, 14:08

Много ще съм благодарна, ако някой от вас който е регистрирал клон на дружество ми помогне за процедурата.
Седалището на дружеството е в София, а искам да регистрирам клон в страната. Документите се подават в СГС, а кой се произнася с решение,,,,,СГС или Окръжния съд по седалището на клона?
Благодаря предварително за помощта!!
Теодора
 

Re: Регистрация на клон

Мнениеот St. » 04 Дек 2003, 15:04

Po novata uredba purvo s reshenie za registracia na klon se proiznasia sudut po sedalishteto na druzhestvoto, t.e. SGS. Posle SGS na osnovanie chl. 17, al. 4 izprashta na suda po sedalishteto na klona prepis ot tova reshenie i Okruzhniat sud vpisva klona po sedalishteto na poslednia.
St.
 

Re: Регистрация на клон

Мнениеот Теодора » 04 Дек 2003, 17:18

И аз го разтълкувах по този начин, но не бях сигурна кой ще се произнесе с решение....
Много благодаря!
Теодора
 

Re: Регистрация на клон

Мнениеот Теодора » 04 Дек 2003, 17:20

,,,, А Окръжния съд следва ли да издаде някакъв документ за извършеното вписване, или просто го извършва служебно,,,,
Теодора
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron