начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Йорданова » 26 Ное 2003, 19:35

Искам да разкажа за абсурдните изисквания на Министерство на здравеопазването. В новата наредба № 19 от 29.09.2003г за санитарно-хигиенни изисквания към компютърните и интернет зали за обществено ползване
(обн.,ДВ,бр.88 от 7 октомври 2003 г.). Най- вече съм възмутена от Чл.7, в които има изискване в компютърните и интернет зали до 100 места, оборудвани с монитор, се осигурява санитарен възел с преддверие с отделни клетки за мъже и жени. На всеки следващи 100 места се осигурява по още един санитарен възел. На мен лично ми беше отхвърлен проект от ХЕИ, в които искам да сложа 5 компю-
търа. Как може да ме сравняват със залите, които имат 100 машини??? Това дали е насърчаване на малкия бизнес или е унищожаване на малките зали с помощта на държавата?! Моля за вашите коментари и юридическо мнение по въпроса! Благодаря Ви!
Йорданова
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот manioka » 26 Ное 2003, 22:57

Napravete proekta za magazin za promishleni stoki,a kompjutrite slozhete kato eksponati za proba i demonstratzija,no toaletna vse pak trjabva da si ima1Ne mislite li?
manioka
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Йорданова » 27 Ное 2003, 00:06

manioka, blagodarq za ideqta, no...mislq, 4e nqma da mine..:((..i oshte neshto...toaletna ima, samo 4e e edna, a ne dve i s predverie, no...ne go odobriha ot HEI.
Йорданова
 

Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Ginka Nedqlkova » 27 Ное 2003, 15:41

Saglasna sam s g-ja Iordanova 4e naistina Darjavat ni gleda po vsqkakav na4in da uni6toji malkite komputarni zali.Mislq 4e ne trqbva da ni sravnqvat s golemite zali .
I trqbva da ima nqkakvo oblek4enie za malkite .Za6toto te nemoga da pe4elqt tolkova kolkoto golemi .Az sa6to molq za mneniq i pravna pomo6t .Blagodarq Vi.
Ginka Nedqlkova
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот St. Anger » 27 Ное 2003, 15:59

Е, дайте тогава да има (по вашата логика) Наредба за "малките" Интернет зали и Наредба за "големите" Интернет зали!!
Абе вие само ламтите за пари, а думи като "хигиена", "санитарни правила" и др. явно са ви съвсем чужди, а не би трябвало да е така!
Ползвам услугите на няколко Интернет-зали и трябва да ви кажа, че условията в тях са кошмарни (особено по крайните квартали)-много от тях дори нямат НИКАКВА тоалетна-да не говорим за мивка и сапун-като се има предвид, че по-голямата част от клиентите са деца - какво им предлагате вие-търговците?!
Само им взимате парите и нищо насреща-ник`ви подобаващи условия, дори компютрите ви са скапани, а Интернета е бавен.
Като трябва да взимате равни нямате, ама като изискват нещо от вас или трябва да дадете-само хленчите и се оплаквате.
St. Anger
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Йорданова » 27 Ное 2003, 17:49

Г-н Ст. Ангер, искам да Ви кажа, че:1. Хигиената в даден обект зависи от работещите в него. 2. В посоченото оплакване от мен, става въпрос за това, че имам тоалетна оборудвана с необходимите хигиенни изисквания/ сапуни, кърпи за ръце...дезинфектанти/. Питам: защо трябва да имам тоалетна с предверие и отделни клетки за мъже и жени?, като имам 5 компютъра и 99% от клиентите са деца...3. Нямате никакво основание да казвате че сме обирджии, защото съм 100% сигурна, че не не сте запознат с данъците, таксите, патентите, лицензионните договори и таксите за НОИ, за интернет, отопление и да не казвам още колко....4. За интернета- това не зависи от собствениците, а от доставчиците/ запомнете го/!!!
P. S. Наи- големият обирджия е държавата, не ние! Аз роптая срещу това, че ме сравняват с огромните зали. Защо границата е 100, а не 20 компютъра? Защо да няма категоризация като при хотелите и заведенията? За 25 квадратни метра зала, ХЕИ искат 10 квадратни метра тоалетни....това е поредния абсурд на здравното министерство. Хвала на такъви български, мислещи глави, които създават условия за корупция!!! Благодаря за изказаното мнение все пак!
Йорданова
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот milanova » 27 Ное 2003, 18:08

Mnenieto na ST.Angelo e qvno mnenie na 4ovek,koito ne se e sblyskval s biurokraciqta.Vijda se samo lyskvata strana na tozi biznes,a za drugoto si zatvarqme o4ite.Kom.zali sa nai visoki danaci i taksi.Za vsi4ko se pla6ta ne s jylti stotinki,a v zeleno.No tova ne se vijda.Samo se vijda,4e sa skapani komputerite i e bavna vrazkata.A ne moje da stava nikakvo sravnenie na malkite zali s po 10 komputera i tazi zala s 100 mashini.Za tova poddarjam mnenieto na G-ja Nikolova i mislq ,4e trqbva da ima nqkakvo oblek4enie za malkite zali i da se pomisli seriozno po vaprosa,za6toto ne 4akat nagotovo sobstvenicite na malki zali,a vlagat sobstveniqt si trud i sredstva....:
milanova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:45

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Йорданова » 27 Ное 2003, 19:35

Blagodarq na g-ja Milanova za istiski izrechenite dumi. Napylno podkrepqm mnenieto Vi.
Йорданова
 

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот milanova » 27 Ное 2003, 21:01

G-jo Iordanova loshoto ,e 4e samo nie si se podkrepiame,a ne sme hora na niakogo,togava edva li bihme imali takava sadba.Dano pone ima tuk nqkoi da pro4ete ne6to i da razbere bolkata na malkite zali.!!!
milanova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:45

Re: Държавата унищожава малките компютърни и интернет зали!

Мнениеот Йорданова » 27 Ное 2003, 22:00

G-jo Milanova, az smqtam, che e kraino vreme i nie da se obedinim i da napravim podpiska za tova, che sme machkani ot suma instancii. Neka sami da si pomognem! Dyrjavnite institucii vse shte ni machkat, dokato ne si izkajem nedovolstvoto. Blagodarq Vi!
Йорданова
 

moje da smenqte i tuk

Мнениеот Weazel » 27 Ное 2003, 22:49

o6te prou4vam kakvi sa razhodite za da otvorq edna zala
no se dose6tam 4e smetkata 6te izleze debela
prisyedinqvam se kam nedovolnite
no ima i o6te ne6to
kato gledam tuk 95% ot zalite nqmat toaletni
ne pla6tat licenzi za igrite koito polzvat, a moje i ot drugite danyci da skatavat
misylta mi e 4e ako az sam redoven i pla6tam vsi4ko
kak moga da se konkuriram s tezi zali koito sa si napravo nezakonni
ne vqrvam skoro da sa minavali dany4ni ili da pravqt proverka za nelegalen softuer
a pyk tova za 2te toaletni ako se spazva nqma da ostane nito edna zala v grada
Weazel
 

Re: moje da smenqte i tuk

Мнениеот Йорданова » 27 Ное 2003, 23:04

Weazel, absoliutno si prav.
Йорданова
 

Re: moje da smenqte i tuk

Мнениеот Weazel » 27 Ное 2003, 23:22

ok
4akam da mi prati6 mail
moje bi ne si si proverila po6tata na mail.bg
Weazel
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron