начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

при отказ за виза с аргумент проблеми на работодателя

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


при отказ за виза с аргумент проблеми на работодателя

Мнениеот Виза » 24 Ное 2003, 15:23

При отказ за виза с аргумент на съответното посолство: проблем на работодателя със властите на страната, която трябва да посетя, къде да си търся правата и бихте ли препоръчали адвокат по международно право и защита на човешките права.
Виза
 

Re: при отказ за виза с аргумент проблеми на работодателя

Мнениеот :-) » 24 Ное 2003, 16:39

Имам опит само за кандидатстване за неимигрантска виза за САЩ-причините поради които могат да ви откажат са много, уредени са в техен закон, който дава голям избор и право на дискреционна преценка от страна на посолствата им да отказват визи под всякакви аргументи, вкл. посочената от Вас хипотеза-що се отнася до адвокати по международно право и Защита правата на човека-звучи героично, но по-добре недейте, със СИГУРНОСТ няма да доведе до нищо положително,няма да Ви реши проблема, само дето въпросният адвокат ще Ви отръска джоба яката..
но Вие си го решавате това-дали да ползвате адвокатски услуги или не
:-)
:-)
 

Re: при отказ за виза с аргумент проблеми на работодателя

Мнениеот чичо сам » 25 Ное 2003, 00:39

Нищо не може да направите. Получаването на виза не е дефинирано като човешко право и посолството може да каже не, без да ви дава каквито и да е обяснения. Нещо такова като все едно, ако някой иска да влезе у вас, може да го изгоните, независимо колко е добър и примерен.
Самият работодател има повече права като гражданин там и ако иска той може да вземе адвокат. Ако е имало явно проявена дискриминация от служителя на посолството, примерно обидна дума, това е вече нещо друго, но май не се е случило според описанието.
И допълнителен безплатен съвет - не мислете че там тревата е по-зелена.
чичо сам
 

Re: при отказ за виза с аргумент проблеми на работодателя

Мнениеот vassiliy » 25 Ное 2003, 08:23

Otkaza ot izdavaneto na rabotna visa ne e slu4aino.Mnogo veroiatno/basiram se na praktikata v US /va6ia 4u6destranen rabotodatel si e spestil parite za advokat koito e spesialist po immigration Law i vsi4ko e pravil sam.Kakto i v BG praviat vsi4ki/zatui sme na toz hal/ ot koeto potarpev6 se okazvate priako vie.
Samo va6ia rabotodatel mo6e da napravi zapitvane do konsulskia otdel,poradi kakvi obstoiatelstva konkretno sa otkazali rabotna visa na kandidata.
Ako presenkata na slu6itelia e bila samo subektivna i vsi4ki neobxodimi dok.sa bili prediaveni mo6e ot negova strana da se isiskva povtorno iaviavane na kandidata na intervu /obiknovenno sled 1,2 mesesa/
Za pove4e informasia otnosno vasmo6nost za rabota v US: http://www.lex.bg/vassiliy/members
New-York
vassiliy
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Ное 2001, 21:24


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron