начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Мнениеот rabotnik » 08 Окт 2003, 17:57

Imam zavedeno delo za neizplateeni sumi po prekraten trudovo dogovor.
Sada e prekratil deloto otnosno pretendirani ot mene lihvi do momenta na zavejdaneto na deloto, bez da razglejda iskaneto za ekspertza, kojato da gi iz4isli.
Sada prav li e? Kak e sledvalo da postapja?
Blagodarja predvaritelno na vsi4ki, koito biha mogli da me nasochat kam pravilnoto razreshavane na deloto!
rabotnik
 

Re: Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Мнениеот monteskio » 08 Окт 2003, 22:52

По принцип лихва се дължи от момента на забавата, те.е падежа на плащането.
Според мен ,Съдът неправилно е отхвърлил искът Ви в частта, касаеща лихвите върху неизплатените суми по трудовият договор.
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Мнениеот martareny » 09 Окт 2003, 00:31

Vazmojno e sadat da e prekratil deloto po otnoshenie na lihvite do zavejdane na iskovata molba, zashtoto ne e utochnen razmera im. Bi triabvalo ,v tozi sluchai, da e imalo ukazania za utochniavane na razmera.Iskaneto za ekspertiza ne e dostatachno, za da se razgleda isk. Neobhodimo e bilo da se posochi razmer izchislen "na oko" - sredno po 12 - 13 % godishno. Iska se ekspertiza i kato se vidiat izchisleniata na veshtoto lice se pravi izmenenie na iska ako sa poveche.
Nezavisimo ot tova che sadat ne e razgledal iskaneto za lihvi za tozi period, moje da se zavede samostoiatelno delo, samo za tezi lihvi ili po-tochno, tova e obezshtetenie za zabaveno plashtane.
Triabva da se posochi i perioda, za koito se daljat- ot padeja na parvoto vaznagrajdenie do datata na iskovata molba za neizplatenoto vaznagrajdenie.
Dobre e da se izchaka prikluchvane na deloto za vaznagrajdenieto, no ne triabva da sa iztekli tri godini ot padeja na parvoto neizplateno vaznagrajdenie. Za da se izbegne opasnostta ot pogasiavane po davnost na iska za lihvite, dokato teche deloto za neizplatenite vaznagrajdenia, moje da se podade iskova molba za lihvite i da se napravi iskane za spirane na deloto na osnovanie chl.182, al.1, bukva "g" ot GPK - kato se posochi nomera na deloto za neizplatenite vaznagrajdenia i da se posochi che reshavaneto na vaprosa otnosno razmera i daljimostta na vaznagrajdeniata e ot znachenie za pravilnoto reshavane na deloto za lihvite.
Tova e moiata versia :))) Moje kolegite da sa na drugo mnenie.
martareny
 

Re: Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Мнениеот rabotnik » 10 Окт 2003, 17:53

Blagodarja
rabotnik
 

Re: Lihva varhu trudovo vaznagrajdenie

Мнениеот plamenagadjonova » 11 Окт 2003, 12:25

Ne znam tochno kakvo e stanalo po deloto, no e tribvalo v sroka da objalvate prekratiavaneto
plamenagadjonova
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Дек 2002, 13:23


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron