начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Казуси за недвижими имоти


Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот ДИ » 21 Юни 2004, 19:28

Колеги, моля за помощ! Случаят е следния:
Има допуснато обезпечение на иск чрез налагане на възбрана на недвижим имот, собственост на ответника.
След като е наложена възбраната, ответника продава имота на трето лице. В последствие е осъден да заплати на ищеца с влязло в сила решение и е изаден изпълнителен лист.
Въпросът ми е следния: Мога ли да насоча изпълнението върху възбранения и продаден недвижим имот? Трябва ли да предявя иск за недействителност спрямо взискателя на извършената продажба? Ще бъда благодарна и за насоки относно защитата на третото задължено лице в изпълнителния процес - какво мога да очаквам от него.
Предварително благодаря на всички!!!
ДИ
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот донна2 » 21 Юни 2004, 19:47

Разбира се ,че можете , никой не му е виновен на третото лице ,че е купил възбранен имот

предполагам , че сте поискали обезпечение на иска възоснова на обезпечетелната заповед е образувано и изп.дело , след като исковото производство е приключило и решението е влязло в сила сте си извадили изпълнителен лист , този изпълнителен лист следва да приложите към делото образувано по обезпечителната заповед и да искате продажба на възбранениия имот ,а за третото лице да е мислило какво е купувало
донна2
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот ДИ » 21 Юни 2004, 21:24

Благодаря за съвета.
Има вписана обезпечителна заповед в Службата по вписванията, а изпълнително дело доколкото знам няма. Мисля, че следва да образувам такова и да приложа изпълнителния лист като укажа на съдия-изпълнител, че има наложена възбрана върху имота за вземането. Нали така?
ДИ
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот донна2 » 21 Юни 2004, 22:14

а вие имате само възбрана , по принцип искам възбрана и запор на движими вещи и тогава обезп. заповед я вписва съдия изпълнителя /възбранява имота и запорира вещите образува дело по обез. заповед подведох се /, когато е искана само възбрана като обезпечение на иск , обезп. заповед е в два екземпляра и молба от ицеца до съдията по вписванията за вписването и , на вашият екземпляр от обезп. заповед следва да е отбелязана възбраната

предполагам ,че имате ппрепис от обезпечителната заповед , на която е отбелязано вписването , пишете си молбата до съдия изпълнителя прилагате изпълнителният лист и вашият екземпляр от обезп. заповед с която е наложена възбраната и искате опис оценка и продажба на имота , внасяте държавната такса , ще получите съобщение от съдия изпълнителя да внесете депозит за вещо лице което ще оцени имота

ако нямате /или не пазите /препис от обезпечителната заповед поискайте един заверен препис от службата по вписванията
донна2
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот ДИ » 22 Юни 2004, 08:16

Благодаря ти за съветите! Софийски градски съд ми изаде Обезпечителната заповед не само в един екземляр, но и с допуснати грешки в нея и при моя молба да бъдат поправени, отказа.
ДИ
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот донна2 » 22 Юни 2004, 08:23

не би следвало да има проблем с поправката , поне при нас , с молба връщаш документа в цялост и искаш поправка , но предполагам ,че е минало много време
от както е издадена заповедта

съществена ли е грешката
донна2
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот донна2 » 22 Юни 2004, 08:28

е разбира се поправката се иска преди вписването на възбраната , както написах по -горе
донна2
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот ДИ » 06 Юли 2004, 18:52

Поправката се иска в същия ден, в който е издадена заповедта. Не знам кое е при Вас, но в Софийски градски съд понякога стават и странни неща.
ДИ
 

Re: Помощ изпълнение върху възбранен имот.

Мнениеот донна2 » 06 Юли 2004, 19:23

в СГС и дело ми губиха и го възобновяваха ...................
донна2
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron