начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съвет

Казуси за недвижими имоти


Съвет

Мнениеот Вики » 14 Май 2004, 07:59

Закупих имот чрез ипотечен кредит същия месец в който подадох молба за развод, той не е дал никакви пари.Той всъщност е безработен.След което съда отсъди той да живее в това жилище.Трябва ли да го съдя и какви са шансовете.
На практика аз изплащам а той си живее там.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот donna 2 » 14 Май 2004, 08:37

кой живее там съпругата с детето ли
donna 2
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 14 Май 2004, 10:35

Не там живее съпругът, а съпруга с пълнолетното дете изплащат жилището.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот лунатик » 14 Май 2004, 20:02

А какви са мотивите на съда за да присъди жилището ви на съпруга?
лунатик
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 15 Май 2004, 12:36

Ами беше по взаимно съгласие докато приключи делбата.Но се оказа че в решението не пише до приключване на делбата.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот donna2 » 15 Май 2004, 18:40

от кога е решението и какво е записано в протокола
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 18 Май 2004, 09:28

Какво значение има от кога е решението.Важното е че пише че на него му се присъжда това жилище което аз изплащам от няколко месеца. А на мен моето жилище което ми е наследство то не е придобито по време на брака.
Аз мога да спра да не изплащам вече това жилище и банката да си го вземе но не искам да го загубя,искам да си го спечеля.
Какви са шансовете?
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот Иван » 18 Май 2004, 10:20

Нещо не става ясно. Ако е по взаимно съгласие, как така съда "отсъди"? При развод по взаимно съгласие със споразумението се уреждат всички въпроси по прекратяването на брака, включително и този с ползването на семейното жилище, И този със собствеността на семейното жилище. Така че не ни заблуждавайте със взаимното съгласие и с приключването на делбата! Отговорете на това което ви питат колегите, а не питайте кое какво значение има! Щом ви питат, значи има. Ако не искате да дадете пълна информация, отидете при адвокат, където ще си платите, и всичко ще си кажете!
Иван
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 19 Май 2004, 12:09

Не сме имали съгласие до третото дело.На третото дело съдията каза да се разберем по взаимно съгласие.И ние се разбрахме той да живее в жилището което аз изплащам до приключване на делбата, следователно и той се подписа, че е съгласен на развод.Но когато излезе решението след 30 дена в него не пише до приключване на делбата. В решението пише че недвижимия имот който аз изплащам се предоставя за ползване на съпруга и това ме притеснява. Защото сега той не желае въобще да напусне жилището и казва " ами съди ме".А жилището в което аз живея не трябва да се дели защото то ми е наследство и не е придобито по време на брака.Т.е може да ме съди за подобрения които сме правили през тези 8 год. през които сме живели в това жилище.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот donna 2 » 19 Май 2004, 13:14

вие сте постигнали споразумение пред съда и той го е одобрил , идете и изчетете първо протокола по делото в който е записана спогодбата
разбирам че вие живеете в наследствено жилище и имате още едо придобито по време на брак което изплащате и ще се дели и точно в това той живее ами добре и да е станало грешка със спогодбата , след като той живее там и май няма намерение да излиза за да не се тормозите с ходене по мъките да водите дела за да напусне жилището ,предлагам ви следното апределете му наем ,уведомете го за определения наем с нотариална покана или с телеграма с обратна разписка , наема определете така че да е равен на сумата която изплащате за жилището + някаква печалба за вас ,като не ви го плати няколко месеца ще го съдите за този наем /това дело по мое мнение ще е много по лесно / и накрая ще не ще сам ще се принуди да напусне .
donna 2
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 19 Май 2004, 13:54

Незнаех, че има и такъв вариант.Но мен ме притеснява, че той може да прехвърли неговия дял на някой друг (срещу гледане например).Защото според закона 50% е негово.Нищо че аз го изплащам от около 6 месеца и в близките 15 год. докато не го изплатя то е и на банката.Затова искам навреме да оправя този въпрос за да не си блъскам главата след 5 год. например.
Но според ващия съвет за който съм Ви благодарна, ще ида да се посъветвам с адвокат.Вие от София ли сте?Няма проблем ако не желаете не ми отговаряйте.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот donna 2 » 19 Май 2004, 14:04

НЕ СЪМ АДВОКАТ юрисконсулт съм и не съм от София
donna 2
 

Re: Съвет

Мнениеот jiji22 » 19 Май 2004, 21:13

Освен да го поканите да ви плаща наема за половината жилище от датата на влизане в сила на решението на съда, можете да заведете и дело за делба на имата и да доказвате, че имате изключителен принос за придобиването му.
И още - ако сте изтеглили кредита по време на брака , задължението за изплащане е също общо на двамата - можете да го съдите за половината от кредита, който вие изцяло изплащате.
И кой ви посъветва да подписвате такава "спогодба"? Защо не си взехте един адвокат по развода - щеше да ви излезе по-евтино, отколкото сега ще похарчите, зя да оправяте кашата, която сте забъркали.
jiji22
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 19 Май 2004, 21:29

За целия развод смених двама адвокати и пак нищо.Всичко ми излезе около 1000 лв. Първият дори не ми направи запор на имуществото та съпругът ми изнесе всичко, абсолютно всичко повярвайте ми.А за придобиването на новото жилище мога да докажа че изцяло аз съм го платила сама+ ипотечен кредит. Защото той от 13 г. е безработен и няма никакви доходи. А кредита го изтеглих същия месец в който подадох молба за развод. Абе кофти работа всеки гледа само как да ти вземе парите.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот donna2 » 19 Май 2004, 21:55

1000лв за развод с такъв летален имуществен край ле ле.........
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 20 Май 2004, 07:41

Да толкова.И сега се посъветвах с адвокат за делбата и ми каза че варианта с наема не е изгоден.А да заведа дело за цялото жилище.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот младежа » 20 Май 2004, 08:48

Браво Иване, жената "Вики" иска съвет от чата, дава пари-1000лв. за бракоразводно дело, в което сама си подписва " присъдата "- накрая адвокатите и виновни, абе............нещо гнило мирише в ........
Правото е за ЗРЯЩИТЕ,а не за СПЯЩИТЕ !!!
Теглила кредит за жилище , тя го издържала -13 г. ; а той безработен - абе , коя е тази банка и аз да си взема такъв кредит ????
И къде има такива жени/ будали/ искам и аз такава!!!!!!!!!

Това ,което сам си направиш и дявола не може да ти го направи.......

Който плаща зле на адвокат-ПЛАЩА ДВА ПЪТИ !!!
младежа
 

Re: Съвет

Мнениеот jiji2 » 20 Май 2004, 20:58

И на мен нещо не ми се връзват нещата! 1000 лв. за развод при това адвокатът не се явява в съдебна зала и съдът сам кани страните да сключат спогодба в залата?!? Е, за какво са взети тези пари?
jiji2
Потребител
 
Мнения: 378
Регистриран на: 11 Фев 2004, 21:38
Местоположение: Варна

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 20 Май 2004, 22:06

Какво да ти кажа, много тъпо се изказа моли се да не те стига.Това че искам съвет от чата не значи че нямам адвокат в момента по делбата.Просто не съм в час със законите, а и не съм длъжна нали затова си плащам. Но вече нямам вяра на никого затова съм в чата за общо мнение.А м/у другото адвоката по развода присъства в съдебната зала и той ме посъветва че споразумението е най доброто решение и аз се доверих.
Вики
 

Re: Съвет

Мнениеот Вики » 20 Май 2004, 22:09

Както вече казах втория адвокат по развода присъства в залата когато съдията ни прикани към споразумение.И той ме посъветва че това е най добрия вариант.ОК.
Вики
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron