начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Разваляне на дарение???

Казуси за недвижими имоти


Разваляне на дарение???

Мнениеот elivangeli » 03 Мар 2004, 16:03

Възможно ли е да се развали едно дарение на недв. имот от сестра на брат и ако да, как може да се осуети това т.е. каква правна сделка ще е най-сигурна за надарения за да няма проблеми в бъдеще.
elivangeli
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Фев 2004, 23:25

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna » 03 Мар 2004, 16:08

Това дарение нарушава ли запазената част ,има ли други наследници които евентуално след нейната смърт да го атакуват?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот elivangeli » 03 Мар 2004, 16:10

ДА сестрата има две деца и там е притеснението, един ден да не се атакува, но по точно каква е запазена част имат нейните деца те още са непълнолетни
elivangeli
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Фев 2004, 23:25

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот Гери » 03 Мар 2004, 16:30

Най-добре е чрез "покупко-продажба" да се прикрие "дарението"... тъй като последното винаги може да бъде атакувано от роднините със запазена част (в рамките на общата 5 год. давност от откриване на наследството)

http://www.consult-bg.com
Гери
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna2 » 03 Мар 2004, 16:44

запазената част при 2 и по-вече деца когато наследодателя не е оставил съпруг е 2/3 от имушеството на наследодателя.
Котато наследодателя е оставил съпруг и нисходящи/деца /запазената част на съпруга е равна на часта на всяко дете,в тоя случай разполагаемата част е при 2 деца е 1/4 от наследството./тоест наследодателя може да се разпорежда само с 1/4 от наследството/
Дарението може да бъде отменено ако дареният умишлено убие или се опита да убие дарителя ,негов съпруг или негово дете или е съучастник в престъплението ,набеди дарителя в престъпление което се наказва с лишаване от свобода не по малко от 3г.,освен ако набедяването се преследва по тъжба на пострадалия и такава не е подадена
отказва да даде на дарителя издръжка от която той се нуждае .
във вашият случай това явно не може да стане

така че ако се стигне да иск за намаляване на да дарението по чл.30 ЗН от наследник със запазена част ,той може да иска допълване на запазената част и намаляване на дарението да допълването и .
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот elivangeli » 03 Мар 2004, 21:20

Много ти благодаря Дона!! А може ли братът да се разпореди с имота и с това да осуети евентуален иск в бъдеще от децата на сестра му за намаляване на дарението до размера на запазената им част след като тя почине. Например ако направи дарение на неговото дете или покупка-продажба като навърши пълнолетие. Или пък ако дареното имущество смени няколко собственика какво става тогава.
elivangeli
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 24 Фев 2004, 23:25

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna » 03 Мар 2004, 21:53

нищо не пречи на брата да се разпореди с имота както намери за добре ,но 1.отчуждаването на подарените недвижими имоти ,както и учредяването на вещни права върху тях извършени от надарените , срещу които е постановено намалението извършени преди да е изтекла 1г. от откриване на наследството или
след като е вписана исковата молба за намалението могат зда бъдат отменени по иск на наследниците ,ако не може да се допълни запазената им част
2.В противен случай все пак това намаление трябва да се определи и то да стане в пари -реда е следния от намалението ще се ползва само наследника който е предевил иска ,този иск се предевява в 5г. срок от откриване на наследството , ще бъде оценено цялото наследство и отделно дареният имот ,това че надареното лице вече се е разпоредило с имота не е от значение наследника все пак трябва да уравни запазената част това би станало с пари
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот gega » 04 Мар 2004, 00:18

Поредното разпиляване на думи - колеги, все ми се струва, че тези форуми са публични места за обмяна на идеи и мнения, а не хортувания от типа преразказваен на правни норми от закони, които всеки може да си ги прочете. А пък това се учи в университета - кой учил, учил. Егати и скуката!!!!!!!!!!!
gega
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот рени » 04 Мар 2004, 00:28

напълно си прав за жалост,човек пита за нещо конкректно,а то........думи.....думички....хиляди(((:тъпотия ,а?
рени
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 01:46

че като си много компетента за което съм сигурна че не си да беше отговорила ,а на тоя дето му е скучно да си търси компания а не да се мотае тука
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 01:48

между другото за теле се отнася същото което написах на рени вие да не сте си плюли в устата
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот gega » 04 Мар 2004, 22:09

Дона, скъпа, по-спокойно! Млада си, не се нервирай, но с тези бла-бла историйки нищо ново не се научава! съжалявам за откровенноста ми! Ако искаш да бъда неискрен, ти си най-добрият юрист, с когото съм общувал!
gega
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna2 » 04 Мар 2004, 22:30

да и аз ще бъда неискрена ти си най-милото същество което съм срещала
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот gega » 04 Мар 2004, 22:50

Дона, любов моя, благодаря ти за топлите думи:))))))))))) И за твоята искренност! Твоята проникновенност ме изумява, ти си толкоз нежна и добра! Обичам те, Дона! Гълъбице моя...:))))))))))
gega
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот рени » 07 Мар 2004, 20:13

Прав е gega,скъпа моя,косите ще ти побелеят твърде бързо с тая разклатена нервна система,а това би било твърде ужасно за прелестната ти осанка(((:о,мила ,не погубвай тази хубост,че и Гегата ще се откаже от теб,сал той сега ти е останал(((:::
рени
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna » 07 Мар 2004, 20:19

колежке ако въобще си такава по голяма простащина не бях чувала вместо да даваш мнения съвети където хич те няма иди в някой ъгъл и се срамувай ,такива като тебе съм среща много с голямо самочувствие без покритие и всички им се смеят зад гърба
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот рени » 08 Мар 2004, 20:24

милаааа,та ти цялата трепериш,вземи го Гегата,какво се дърпаш,поне за веднъж-и ще ти олекне,човешко е((((((::
рени
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот donna » 08 Мар 2004, 20:30

За втори път ти правя забалежка да престанеш с простотиите ,ако ти се занимава с право пиши във форума ,ако не иди във форум попържни на дир бг там може да си изявиш простотията
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот сьдия » 09 Мар 2004, 13:51

много сте зле всички. хората искат минимална консултация, а вие като в детската градина ................
сьдия
 

Re: Разваляне на дарение???

Мнениеот рени » 09 Мар 2004, 21:14

о гневна моя,като знаеш къде да идеш защо си тук още скъпа(((:явно на Гегата се надаш,последен шанс,а?ама той да не е глупак с теб да се занимава бе мила,не бъди толкова наивна,клета ми душичке((((:::::::(((((((::::::((((((:::::
рени
 

Следваща

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron