начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Обратно писмо?!?

Казуси за недвижими имоти


Обратно писмо?!?

Мнениеот djugelady » 27 Фев 2004, 20:15

Що е то? Каква е юридическата му стойност и къде мога да прочета повече за това? Предварително благодаря за помощта!
djugelady
 

Re: Обратно писмо?!?

Мнениеот donna2 » 28 Фев 2004, 16:56

Това се използва при симулацията на сделките/привидни сделки / тоест при съзнавано несъответствие между волята и изявлението ,необходими са 2 волеизявления едното което се обективира външно ,а другото с което страните заявяват че не желаят действието на първото волеизевление ,това е известно само на страните и се садържа в разменените между тях обратни документи тоест това е обратното писмо .

Симулацията е основание за нищожност на сделките
Може да прочетеш за това в учебника на Георги Стефанов "Гражданско право обща част"
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Обратно писмо?!?

Мнениеот SDP227 » 28 Фев 2004, 23:09

Iskam samo da zapitam neshto - lice sas sashtoto ime e dalo mnogo iteresno i .... kritichno stanovishe v diskusiata otnosno harakterana pravoto na polzvane. Ta vaprosat mi e - Vie sashtoto lice li ste?
Pitam, ne za drugo, a zashtoto mi se struva neobichaino edno i sashto lice da ima takova dobro vigdane za pravoto na polzvane i da zadava takav vapros za abratnoto pismo. djugelady написа:
SDP227
 

Re: Обратно писмо?!?

Мнениеот Иван » 01 Мар 2004, 10:29

Можете да прочетете за обратното писмо в който и да било учебник по гражданско право-обща част. Също и в Граждански процес на Ж.Сталев относно ограниченията при доказване със свидетелски показания. Има и богата съдебната практика по въпроса, която можете да потърсите.
Иван
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron