начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

дарение от баба към внук

Казуси за недвижими имоти


дарение от баба към внук

Мнениеот Александър » 04 Сеп 2003, 12:23

проблемът е следния
Баба ми е дарила половината от нейния апартамент когато съм бил 13 годишен. Аз имам сестра на която баба ми е приписала другата част от апартамента няколко години по -късно. В момента аз се ожених но понеже баба ми и сестра ми не обичат моята жена, възможно ли е баба ми да си вземе дарението обратно и да го препише на сестра ми ?
Моля ви ако знаете по въпроса ми пишете
Благодаря
Александър
 

Re: дарение от баба към внук

Мнениеот poul » 04 Сеп 2003, 13:16

Дарението се разваля по съдебен ред. Основанията са неплащане на издръжка от която дарителя се нуждае стига да е доказана нуждата и надарения да има възможност да я дава. Задължително е надареният да е поканен преди това /но се счита ,че и исковата молба е покана ако не се плаща издръжка в хода на делото/. Другите основания са изчерпателно изброени в ЗЗД.
poul
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Юли 2003, 13:34

Re: дарение от баба към внук

Мнениеот bgjurist » 04 Сеп 2003, 15:32

Основанията за разваляне на дарение са изчерпателно изброени в законодателството. Във вашия случай, не се касае за такива основания.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron