начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отрязани клони от съседско дърво в моя двор

Казуси за недвижими имоти


Отрязани клони от съседско дърво в моя двор

Мнениеот mariaspasova » 05 Юли 2022, 23:11

Здравейте, ще се радвам ако някой може да даде съвет. Наследих неурегулиран поземлен имот, който дълго време не беше поддържан и миналата година дадох значителна сума за почистването му. Миналата седмица когато отидох да почистя отново тревата забелязах, че двата бора на съседа са били подкастрени и огромна част от клоните са в моя двор. Борчетата са точно до оградата, нямат никакво отстояние и височината им е значителна. Въпросът ми е има ли начин да поискам от съседа да ми изчисти или да заплати за изчистването на двора ми от падналите клони?
Благодаря предварително.
mariaspasova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2022, 22:50

Re: Отрязани клони от съседско дърво в моя двор

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2022, 23:25

mariaspasova написа:Въпросът ми е има ли начин да поискам от съседа да ми изчисти или да заплати за изчистването на двора ми от падналите клони?

Здравейте.
Начини има за всичко, но рискувате да „влезете в приключение“! Може „с добрата“, а може и по друг начин. При вторият начин - най-сигурното е, че ще скарате със съседа Ви.
Ако ситуацията беше обратната - Вие кастрите клоните, а съседа има претенции - тогава щеше да е по-лесно.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron