начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Казуси за недвижими имоти


Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот tbaleva » 17 Май 2021, 10:40

Здравейте,

От кадастъра направих справка съседните имоти на кой принадлежат. Имам трите имена на собствениците, но не знам как да процедирам по тук нататък. Как мога да ги открия и да се свържа с тях?

Също имам питане, ако съседен имот не е нанесен в кадастъра как мога да разбера кой е собственика на имота? Нотариалният акт на моя имот е от 97-ма година и не знам дали данните за съседите към него са актуални към днешна дата.

Поздрави
tbaleva
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Сеп 2020, 10:56

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот dimist » 17 Май 2021, 16:28

Зависи за какво Ви трябват тези адреси. В Общината имат последните декларирани от тях адреси за изпращане на съобщенията по ЗМТД / за данъци и такси/, но нямат право да Ви ги предоставят.
Ако толкова Ви трябват, инициирайте някакво , макар и дребно производство по отношение на имота си, Общината ще ги уведоми, и така нататък.......
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот tbaleva » 17 Май 2021, 18:23

Разбирам. Причината да искаме да се свържем с тях е, че искаме да закупим техните имоти. Стоят от години буренясали, а ние искаме да си разширим двора. Просто не знаеме как законово човек може да се свърже с тях без да е в нарушение...
tbaleva
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Сеп 2020, 10:56

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот propensity » 17 Май 2021, 20:34

Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот guest1 » 20 Май 2021, 21:22

propensity написа:Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".

По-скоро - К25.Копие на кадастрална карта в цифров вид с данни за собствеността
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот propensity » 21 Май 2021, 00:27

guest1 написа:
propensity написа:Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".

По-скоро - К25.Копие на кадастрална карта в цифров вид с данни за собствеността



Гошко-ТЪПОТО пак се "изходи" по въпроса. Вечният, неизчезващ трол и ПАРАЗИТ. Няма да обяснявам, защо си тъп, това е ясно на всеки, който е бил във форума повече от 2 дни.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron