начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Дарение на ниви

Казуси за недвижими имоти


Дарение на ниви

Мнениеот saniiii » 16 Апр 2021, 15:57

Здравейте вчера 15.04 пред нотариус дарих ниви обработваеми от арендатор аз ти дарих на арендатора. Въпросът ми е мота ли сега да анулирам сделката ?
saniiii
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2017, 16:50

Re: Дарение на ниви

Мнениеот berto » 16 Апр 2021, 18:05

Не може. Освен ако не убедите и другата страна и не скъсате договора, но за тая цел трябва да навиете и нотариуса, както и сделката да не е вписана :).
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Дарение на ниви

Мнениеот saniiii » 19 Апр 2021, 18:54

Добре а аз въпреки че дарих нивите септември месец когато при нас изплащат рентите имам ли право на рента , сделката стана на 15. 04. тази година. А аз ги дарих защото сме 2 съсобственици и за да не се занимавам с другият собственик ги дарих /продадох/ но пред нотариуса и по документи съм ги подарила.
saniiii
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2017, 16:50

Re: Дарение на ниви

Мнениеот berto » 19 Апр 2021, 20:20

Едно е да дариш, друго е да продадеш. Синоним на дарение е подаряване. То е безвъзмездно. Продажбата е възмездна сделка, т.е. Вие получавате нещо в замяна, най-вероятно сте получили пари. Дали имате право на рента, трябва да видите в договора, който сте подписали с арендаторът, т.е. този, който е използвал нивата и е получавал добиви. Зависи на какъв период от време се дължи рентата. Ако нямате договор просто говорете с човека и се разберете :) .
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Дарение на ниви

Мнениеот saniiii » 19 Апр 2021, 20:51

Да благодаря berto че се отзоваваш.

Нещата протекоха так отидохме до моята банка в един плик ми дадоха парите аз влязах и си ги внесох на моята сметка и после отидохме при нотариуса да даря земята.

Аз договор не съъм подписвала нито с предишният арендатор нито с този нивите бяха на майка и 2019 когато почина майка предишният арендатор ми каза трябва ми удостоверение за наследници аз му го изпратих и така 2019 и 2020 аз получавам рента.

2021 арендатора е друг и аз на него дарих продадох земята.

По въпроса да говоря с човека ами звъня искам му информация той ми казва нека да проверя в счетоводството и ще ти се обадя и така 4 дена аз звъня той все това казва ще ти се обадя нека да проверя.

Трябва ли да наемам адвокат до там са стигнали нещата така ли да разбирам?
saniiii
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2017, 16:50

Re: Дарение на ниви

Мнениеот berto » 19 Апр 2021, 22:17

Най-добре се обърнете към адвокат, да, и то възможно най-бързо.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron