начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Земята под панелните блокове

Казуси за недвижими имоти


Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 21 Мар 2021, 11:02

Здравейте ! Панелните комплекси Младост и Дружба са изградени върху частни ниви , които никога не са отчуждавани по заков ред и собствениците им до днес не са получили полагащото им се по закон справедливо и равностойно обезщетение . Тъй като държавата повече от три десетилетия си затваря очите за решаването на този проблем - въпроса ми е : Какъв е реда по който собствениците на тези ниви могат да потърсят правата си , и какво се случва със собствеността на земята под панелките - след тяхното премахване ?
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 17:06

Четворен отговор - отдавна е приключила земеделската реституция и - е сложен край на претенциите. Нищо от никъде няма да вземете, да сте се интересували - сложена е твърда точка, има някакви един вид все още "ручейчета", нещо недовършено, но генерално - няма.

Никога и при никаква законодателна промяна няма да компенсират особено панелките, мен конкретно също ме е яд и на социализъм и на всякакви реформи - защото - мога да се чувствам ощетен и аз, но - това е положението.

Никой при социализма не е мислил, че ще падне режима и такива неща, всичко се правеше - сутрин се взема решение да се строи Ж.К., следобеда почват багерите, знаем какво беше.

Живков написа мемоари - там когато бях овчарче и т.н., как е бил нелегален, ама никой не го е търсил, имал е наистина тежки моменти - участвал е в реални битки - но - темата е дълга - та когато почват ударно да строят панелки - според Живков това е било временно, колкото да приказва и той нещо, панелките били временни, според мемоарите на Живков - щели да бъдат поетапно демонтирани и - хората настанени в нови хубави домове след време - това са лъжи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 21 Мар 2021, 18:02

Мисля , че грешите ! Притежавам нотариален акт за нива 4 дка. Тази нива никога не е отчуждавана . С рещение на поземлената комисия ми е признато правото на собственост върху тези 4 дка . Със същото решение ми се възстановяват свободните 2 дка от нея , но ми се отказва възстановяването на останалите 2 декара върху които е построен панелен блок , като изрично се указва , че за тях се предвижда обезщетение по чл. 10б ал.1 от ЗСПЗЗ . Точно за това 30 години чакано обезщетение ми е питането . Вероятността панелката да падне и аз отново да вляза във владение и на останалата част от имота ми изглежда все по реалистична .
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 22:20

Ще Ви дадат земя от държавен фонд - на аналогично място, но по предназначение е земеделска, за друго не знам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 31 Май 2021, 12:47

valtros написа:Мисля , че грешите ! Притежавам нотариален акт за нива 4 дка. Тази нива никога не е отчуждавана . С рещение на поземлената комисия ми е признато правото на собственост върху тези 4 дка . Със същото решение ми се възстановяват свободните 2 дка от нея , но ми се отказва възстановяването на останалите 2 декара върху които е построен панелен блок , като изрично се указва , че за тях се предвижда обезщетение по чл. 10б ал.1 от ЗСПЗЗ . Точно за това 30 години чакано обезщетение ми е питането . Вероятността панелката да падне и аз отново да вляза във владение и на останалата част от имота ми изглежда все по реалистична .

Някой може ли да отговори , към днешна дата - кой е законен собственик на застроените 2 декера , и на какво законово основание , имайки предвид , че имота не е отчуждаван по законов ред , и съответно до днес не съм получил обезщетение ?
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron