начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Земята под панелните блокове

Казуси за недвижими имоти


Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 21 Мар 2021, 11:02

Здравейте ! Панелните комплекси Младост и Дружба са изградени върху частни ниви , които никога не са отчуждавани по заков ред и собствениците им до днес не са получили полагащото им се по закон справедливо и равностойно обезщетение . Тъй като държавата повече от три десетилетия си затваря очите за решаването на този проблем - въпроса ми е : Какъв е реда по който собствениците на тези ниви могат да потърсят правата си , и какво се случва със собствеността на земята под панелките - след тяхното премахване ?
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 17:06

Четворен отговор - отдавна е приключила земеделската реституция и - е сложен край на претенциите. Нищо от никъде няма да вземете, да сте се интересували - сложена е твърда точка, има някакви един вид все още "ручейчета", нещо недовършено, но генерално - няма.

Никога и при никаква законодателна промяна няма да компенсират особено панелките, мен конкретно също ме е яд и на социализъм и на всякакви реформи - защото - мога да се чувствам ощетен и аз, но - това е положението.

Никой при социализма не е мислил, че ще падне режима и такива неща, всичко се правеше - сутрин се взема решение да се строи Ж.К., следобеда почват багерите, знаем какво беше.

Живков написа мемоари - там когато бях овчарче и т.н., как е бил нелегален, ама никой не го е търсил, имал е наистина тежки моменти - участвал е в реални битки - но - темата е дълга - та когато почват ударно да строят панелки - според Живков това е било временно, колкото да приказва и той нещо, панелките били временни, според мемоарите на Живков - щели да бъдат поетапно демонтирани и - хората настанени в нови хубави домове след време - това са лъжи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 21 Мар 2021, 18:02

Мисля , че грешите ! Притежавам нотариален акт за нива 4 дка. Тази нива никога не е отчуждавана . С рещение на поземлената комисия ми е признато правото на собственост върху тези 4 дка . Със същото решение ми се възстановяват свободните 2 дка от нея , но ми се отказва възстановяването на останалите 2 декара върху които е построен панелен блок , като изрично се указва , че за тях се предвижда обезщетение по чл. 10б ал.1 от ЗСПЗЗ . Точно за това 30 години чакано обезщетение ми е питането . Вероятността панелката да падне и аз отново да вляза във владение и на останалата част от имота ми изглежда все по реалистична .
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 22:20

Ще Ви дадат земя от държавен фонд - на аналогично място, но по предназначение е земеделска, за друго не знам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Земята под панелните блокове

Мнениеот valtros » 31 Май 2021, 12:47

valtros написа:Мисля , че грешите ! Притежавам нотариален акт за нива 4 дка. Тази нива никога не е отчуждавана . С рещение на поземлената комисия ми е признато правото на собственост върху тези 4 дка . Със същото решение ми се възстановяват свободните 2 дка от нея , но ми се отказва възстановяването на останалите 2 декара върху които е построен панелен блок , като изрично се указва , че за тях се предвижда обезщетение по чл. 10б ал.1 от ЗСПЗЗ . Точно за това 30 години чакано обезщетение ми е питането . Вероятността панелката да падне и аз отново да вляза във владение и на останалата част от имота ми изглежда все по реалистична .

Някой може ли да отговори , към днешна дата - кой е законен собственик на застроените 2 декера , и на какво законово основание , имайки предвид , че имота не е отчуждаван по законов ред , и съответно до днес не съм получил обезщетение ?
valtros
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Мар 2021, 10:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron