начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Търговско помещение се използва за гаража

Казуси за недвижими имоти


Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот nikola_simeonov » 27 Фев 2021, 02:28

Здравейте, имам следния казус:
Живея в квартал Подуяне и към кооперацията (на ниво партер) има 4 помещения със статус на магазин. Собственика на едно от тях, който е и съсед в съседната кооперация е преценил, че ще го използва като гараж и паркира автомобила вътре без да смени статута на гараж. Съответно това създава всекидневни дрязги между него и хората от блока, които искат да паркират автомобилите си до тротоара пред "гаража".

Съответно бихме искали да подадем жалба, че помещение с търговски статут се използва за паркиране на автомобил - Бихте ли ме посъветвали към коя институция мога да направя подобно оплакване и имам ли юридическото основание за това т.е има ли право въобще да използва помещението за това?


Благодаря!
nikola_simeonov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2021, 02:16

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот ivanov_p » 27 Фев 2021, 09:24

Съседът ви може да каже, че в търговския обект продава старият си автомобил. Не е важен статута на помещението, а правото на паркиране. Ако то е позволено на улицата, ще може да се паркира навсякъде без определените по закон места каквито са площите пред гаражите. В сегашната ситуация може да паркирате пред магазина, а ако стане на гараж - не можете или с други думи действате против интересите си, защото статута лесно може да се смени.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот jhoro » 27 Фев 2021, 09:57

Здравейте!
Съгласен съм с казаното от Пейчо. Само един въпрос към автора:
Как си представяте, че ще паркирате пред търговски обект (магазин)?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот nikodim77 » 27 Фев 2021, 14:30

Фотумният трол зададе поредния тъп въпрос:
Как си представяте, че ще паркирате пред търговски обект (магазин)?

Обоснови въпросът си бе тролчо!
И внимавай с цитирането, което съм сигурен, че ще сториш на някой текст от ЗДвП. Както и логиката на предстоящите ти „умозаключения”...!
Щото, от това което си мисля, че имаш предвид следва навсякъде, където има магазини да не може да се паркира...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron