начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Моля за севет

Казуси за недвижими имоти


Моля за севет

Мнениеот teo_76 » 22 Авг 2020, 13:30

Привет на всички участници във форума. Бих искал да ви запозная със моя казус и да ви помоля за съвет как да постъпя. Става дума са наследствени земеделски имоти, не много около 16дка доста далеч от регулацията без ток и без вода. Имотите са наследени от баща ми /който вече за съжаление не е между нас/, той ги наследява от неговата леля /която също не е между нас/, а тя респективно от своя съпруг / разбираемо и той е починал много преди нея/, те нямат преки наследници, т. е нямат деца но имат сестра и брат. Скиците на въпросните парцели са на името на съпруга на "леля-та" /а НЕ на общ наследодател със сестра и брат/, а тя /леля-та/ от своя страна ги "остави" на баща ми чрез дарение чрез гледане до края и, който беше преди 9г. Имаме саморъчно написано и подписано от нея завещание , че след нейната смърт имотите ги наследява баща ми. Също така имаме и нотариално заверена декларация отказ от наследство с подписите на техните брат и сестра, в която е упоменато че на тях са изплатени определени суми като по този начин се решават всички бъдещи искания за имоти и те нямат никакви претенции за напред. И така .......появи се кандидат купувач, на който искаме да ги продадем /не е висока сумата но реално не ги ползваме/.
Въпроса ми е как се процедира сега, може ли да възникнат проблеми от каквото и да е естество? Необходимо ли е да наема адвокат, който да се занимае с нещо по специфично? И ако евентуално ДА, бихте ли ми препоръчали някой.
Предварително благодаря на всички отзовали се!
Успешен и слънчев ден!
teo_76
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 28 Сеп 2010, 10:41

Re: Моля за севет

Мнениеот jhoro » 22 Авг 2020, 13:39

Здравейте!
Отидете при нотариус! Той ще Ви обясни следващите стъпки!
Успех!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron