начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Паркиране в част от двора на блок, която е моя собственост

Казуси за недвижими имоти


Паркиране в част от двора на блок, която е моя собственост

Мнениеот sylvestrini » 04 Юли 2020, 07:19

Здравейте,

Реално притежавам около 15м2 от двора на жилищен блок, които бих искал да използвам, за да паркирам автомобила си. Няма врата, през която да вкарвам колата, така че ще ми се наложи да съборя част от оградата, опасваща двора, за да направя такава. Парцелът се намира в задната част, така че паркирайки там няма да заруднявам никого да стигне безпрепятствено до жилището си. Какви разрешения ми трябват и има ли нужда от някакви подписи от собствениците в блока, за това ми начинание?

Поздрави
Последна промяна sylvestrini на 04 Юли 2020, 08:38, променена общо 1 път
sylvestrini
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юли 2020, 06:52

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Юли 2020, 08:16

Съобразен ли е радиуса на завиване - спрямо другите паркиращи, тоест - ако отпаркирвате там, колата Ви - да не пречи на други паркиращи.

За оградата - трябва съгласие на собствениците, не мога да разбера идеално ли притежавате, реално ли.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот sylvestrini » 04 Юли 2020, 08:36

Пропуснах да уточня - реално притежавам. Няма други паркиращи в двора, той стои празен. Това е единствената част, която е съобразена за паркомясто, но неизпълнена (липсва врата) при строежа. От общината някакво разрешение трябва ли или само от съседите за оградата? Не говоря за строеж на гараж, а само да използвам частта от двора, която притежавам реално.
sylvestrini
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юли 2020, 06:52

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот jhoro » 05 Юли 2020, 01:05

Здравейте!
не виждам никакъв проблем, освен чисто техническото
sylvestrini написа: ... ми се наложи да съборя част от оградата, опасваща двора ...

Както беше каза Сталин - „Има ограда - има проблем...“
По закон има ограничения за изграждане на огради - няма ограничения за събаряне!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот aleksi33 » 07 Юли 2020, 15:08

sylvestrini написа:Здравейте,
Реално притежавам около 15м2 от двора на жилищен блок...


Здравейте,
Как така ги притежавате "реално"? Ще поясните ли?

Въпрос към участниците във форума: Възможно ли е да се притежава реално част от съсобствен имот? Благодаря предварително.
aleksi33
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Окт 2017, 00:52

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот jhoro » 07 Юли 2020, 15:22

aleksi33 написа:Въпрос към участниците във форума: Възможно ли е да се притежава реално част от съсобствен имот? Благодаря предварително.

При СЪсобственост се притежават „идеални части”! Всяка молекула от общото е едновременно со ственост на всички съсобственици!
За реално ползване - нещата се решават с право на ползване. „Тази част ше я ползвам аз, другата - ти”! другата”!

Пп. От въпроса на автора, разбрах,че той (и другите съсобственици) притежават земята. Освен тях има живущи в сградата, които не притежават дял от земята, а само част от Етажната собственост.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот aleksi33 » 07 Юли 2020, 16:08

jhoro написа: ... Освен тях има живущи в сградата, които не притежават дял от земята, а само част от Етажната собственост.

Авторът не е уточнил това. Споменава за "собственици в блока" и за "съседи", но не се знае дали са и колко от тях са съсобственици на земята. Въпросът ми е за "реалното притежаване" на част от поземлен имот. Не визирам реалното ползване на съсобствен имот. Дори тези 15 кв.м да са описани в нотариалния акт като Паркомясто, те пак не са реален обект, а идеална част от поземлен имот (15 върху еди колко си идеални части от ПИ). Реалният (самостоятелният) имот притежава собствен идентификатор. Поправете ме, ако греша.
aleksi33
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Окт 2017, 00:52

Re: Паркиране в част от двора на блок, която е моя собствено

Мнениеот jhoro » 07 Юли 2020, 19:08

aleksi33 написа:Авторът не е уточнил това. Споменава за "собственици в блока" и за "съседи", но не се знае дали са и колко от тях са съсобственици на земята. Въпросът ми е за "реалното притежаване" на част от поземлен имот. Не визирам реалното ползване на съсобствен имот. Дори тези 15 кв.м да са описани в нотариалния акт като Паркомясто, те пак не са реален обект, а идеална част от поземлен имот (15 върху еди колко си идеални части от ПИ). Реалният (самостоятелният) имот притежава собствен идентификатор. Поправете ме, ако греша.

Понеже няма вариант за „харесване”, казвам „Съгласен съм с написаното.”
Автора да уточни нещата. Защото … „Дявола се крие в детайлите!”
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron