начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Констативен нот.акт

Казуси за недвижими имоти


Констативен нот.акт

Мнениеот stelli_777 » 23 Сеп 2019, 15:40

Здравейте,бих искала да попитам за следния казус:
Баща ми купува общински имот през 80-те години с договор за покупка,по време на брака.
След няколко години се развежда с майка ми като в решението на развода пише ,че детето остава при майката в този апартамент и че тя изплаща половината дял на баща ми. Въпросът ми е майка ми може ли да си извади констативен акт ,минали са 30 години ,който впоследствие може да бъде обжалван в съда и да се отмени?
Благодаря предварително.
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот katerinakuch » 25 Дек 2019, 20:11

Въпросът ми е майка ми може ли да си извади констативен акт - да, тя е всъщност съсобственик.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот stelli_777 » 30 Дек 2019, 00:28

Благодаря за отговора .Има ли право да ме изгони един ден,при условие че съм плащала сметки,пазя бележки и съм с малко дете?
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот katerinakuch » 03 Яну 2020, 15:07

stelli_777 написа:Благодаря за отговора .Има ли право да ме изгони един ден,при условие че съм плащала сметки,пазя бележки и съм с малко дете?


Не, не би следвало, но пък Вие може да поговорите с нея и да си учредите право на ползване върху имота.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот katerinakuch » 03 Яну 2020, 15:07

stelli_777 написа:Благодаря за отговора .Има ли право да ме изгони един ден,при условие че съм плащала сметки,пазя бележки и съм с малко дете?


Не, не би следвало, но пък Вие може да поговорите с нея и да си учредите право на ползване върху имота.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот kalahan2008 » 06 Яну 2020, 21:23

stelli_777 написа:ма ли право да ме изгони един ден,при условие че съм плащала сметки,пазя бележки и съм с малко дете?

Майка Ви разполага с това право, тъй като е собственик. Баща Ви може би не разполага с това право, тъй като доколкото разбирам, майка Ви му е изплатила неговата половина при развода и тя е станала собственик на целия апартамент. Вижте съдебното решение за развода какво посочва - дали имотът става изцяло собственост на майка Ви или остава съсобствен. Ако майка Ви е изплатила на баща Ви неговата половина и това е станало след развода, би следвало да е прехвърлил собствеността чрез нотариален акт.
Плащането на сметки и малкото дете са без значение в случая.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот stelli_777 » 07 Яну 2020, 01:19

След развода ,няма нотариален акт.Тя се отказа и сега след 30 години да го прави.Тоест казали са й че решението на развода има силата на такъв.Още се води на името на баща ми.Може би трябва негов подпис,аз така предполагам.Не съм в правната сфера,но сигурно има начин да се предяват претенции за апартамента,след като съм живяла и плащала сметки.Надеждата умира последна,нали.
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот kalahan2008 » 07 Яну 2020, 03:22

stelli_777 написа:Не съм в правната сфера,но сигурно има начин да се предяват претенции за апартамента,след като съм живяла и плащала сметки.Надеждата умира последна,нали.

Най-добре се обърнете към адвокат. От думите Ви изобщо не става ясно какво се е случило при развода. Какво имате предвид под
stelli_777 написа:тя изплаща половината дял на баща ми.

Именно защото не сте в правната сфера, Ви е трудно да обясните точно какво се е случило. Не се мъчете и не ни мъчете, а се обърнете към човек, който разбира от тази материя. Няма нищо срамно в това, дори напротив.
А тъй като явно се опитвате да се позовете на придобивна давност, консултацията с адвокат, който е специалист в областта на вещното право, е неизбежна.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот stelli_777 » 08 Яну 2020, 00:38

Благодаря за отговорите,дори и за по-грубите.Вие откъде знаете дали съм говорила с адвокат или не.Понякога не трябва да съдите прекалено от високо,защото знаем колко са почтени адвокатите и другите в правната сфера.
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Констативен нот.акт

Мнениеот kalahan2008 » 08 Яну 2020, 02:07

stelli_777 написа:Благодаря за отговорите,дори и за по-грубите.Вие откъде знаете дали съм говорила с адвокат или не.Понякога не трябва да съдите прекалено от високо,защото знаем колко са почтени адвокатите и другите в правната сфера.

Очевидно няма как да се благодарна на непочтени /според Вас/ хора. Тъй като е малко вероятно да не мислите наистина, че юристите са непочтени, означава, че благодарността Ви е фалшива и неискрена.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron