начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Чужди коли в моя имот

Казуси за недвижими имоти


Чужди коли в моя имот

Мнениеот maxaffey » 30 Апр 2019, 14:19

Здравейте,

имам следния казус:

Имам имот, който е превърнат в паркинг от съседите ми, т.е. има около 30 коли в него. Почнах да го ограждам, изкопах дупка да немогат да влизат. Изкараха ги колите. Сега пак са ги вкарали.

Какви са ЗАКОНОВИТЕ мерки да извадя колите?

Мога ли да ги извадя сам с нает паяк? или по някакъв начин да посикам да ми се плати за престоя им?

Кажете моля, защото наглостта в нашата държава вече е много голяма!!!
maxaffey
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Сеп 2009, 13:10

Re: Чужди коли в моя имот

Мнениеот katerinakuch » 02 Апр 2020, 14:34

Мога ли да ги извадя сам с нает паяк? - да

или по някакъв начин да поискам да ми се плати за престоя им? - и това може, опитайте с нотариална покана
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Чужди коли в моя имот

Мнениеот tochotocho » 02 Апр 2020, 17:22

Нот.покана е САМО началото на пътя. И 20 бр. Нот.покани? или една обща с конкретни имена, адреси. Ще трябва да получат Нот.покани. И не освобождават терена. Следва съдебно производство - с адвокат за владение, щети , и пр. Да допуснем след време печелиш на първа инстанция. Има втора! Накрая Изпълнителен лист, съдебен изпълнител. И ще чакаш събираемост на вложените средства.
Защо не пробваш СТРОИТЕЛСТВО. Разрешително от общината. Идва багера и т.н. Може само да разриеш и да замразиш "СТРОЕЖА " Дали да не построиш АВТОМИВКА и платен паркинг. -леки обекти.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Чужди коли в моя имот

Мнениеот teogeo » 02 Апр 2020, 22:18

И без покана може да им изтръска джобовете. Спрете се с тези нотариални и натурални покани.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Чужди коли в моя имот

Мнениеот tochotocho » 03 Апр 2020, 10:24

Поканите са чрез НОТариус и затова за НОТАРИАЛНИ, а не от НАТУРА - натурални. И най-вече дай подробно, съвет - КАК ще ги изтръска.? Като се избегне посочения продължителен по време процес?
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Чужди коли в моя имот

Мнениеот TheOldMan » 07 Апр 2020, 12:43

Добре де ... при толкова засилен интерес ... направете платен паркинг. Явно имота си стои неизползван, защо не изкарвате някой лев от него?
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron