начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имот даден за вечно ползване

Казуси за недвижими имоти


Имот даден за вечно ползване

Мнениеот mementomor1 » 23 Апр 2018, 17:25

Здравейте!
Имам нужда от съвет относно имот, който е бил даден на дядо ми преди близо 40 години за цитирам: "безплатно за вечно ползване". Имотът е непокрит като в последствие дядо ми е построил малка къща там.
Още от много години дядо ми ме убеждаваше, че този имот си е наш и дори мога да го продам ако желая, но аз лично се усъмних в това нещо и отидох до Общината да разпитам за статута на имота. Казаха ми, че той не е наш и ако искам да го придобия единствения начин е да си го купя от Общината на цена, която те определят.
В същото време едно лице ми даде съвет да потърся начин за придобиване на имота по давност. Разрових се малко по темата и разбрах, че "Това, което е публична държавна собственост, не може да се придобива по давност и в никакъв случай не може да променя собственика си", а това, което е "частна държавна собственост" подлежи на придобиване по давност.
Въпросът ми е, дали действително единствения начин да узаконя този имот и да го придобия е да си го купя от Общината?
Благодаря предварително!
mementomor1
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:23

Re: Имот даден за вечно ползване

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Апр 2018, 08:36

Значи сте по едни Преходни и заключителни разпоредби - така се казват - дали са Ви имота за обработване един вид. Това е вилен имот. Невъзможно е да узаконите имота като че ли. Но - има възможност чрез Областна управа да се провери същността на имота.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron