начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ИСКОВА МОЛБА След покупка на апартамент (завещание)

Казуси за недвижими имоти


ИСКОВА МОЛБА След покупка на апартамент (завещание)

Мнениеот petar888 » 27 Мар 2018, 18:24

Здравейте , изпаднах в много неприятна, за мен ситуация!
След покупка на апартамент чрез ПОКУПКО - ПРОДАЖБА. ( Собственика имаше Нотариален акт , направен чрез саморъчно завещание).Само да поясня че завещателя е починал 2012г , завещанието е минало през нотариус през 2016та и покупката на имота е през 2016та. Не съм много наясно с нещата и смятах, че щом нотариуса не вижда правни недостатъци,проблеми, не виждах проблем да се осъществи сделката. Покупката е по нормалния път на нещата , трето лице съм ( от обява ) не сме роднини или, каквито и да е "врътки" и "схеми" да сме искали да направим . Та ... получихме ИСКОВА МОЛБА , от наследник ,който оспорва завещанието и предявява искове към ПРОДАВАЧКАТА и към нас КУПУВАЧА да му се признае 1/2 право върху имота.
ТА въпросите ми са следните.
- Тъй като всичко си е минало по банка , сумата е доста над " Данъчната оценка" на имота , не е ли нормално и редно да има иск ,срещу ПРОДАВАЧКАТА към 1/2 от парите преведени по банков път.
- Ествествено се свързахме с адвокат и започнахме работа , но всичко е в начален етап . А ние сме доста притеснени. Как се случват тия неща в ПРАКТИКАТА.
-Наистина ли има шанс , съдът да отсъди признаването на 1/2 част от имота в негова полза. И ако се случи така , нашите пари за покупката на 100% на имота , какво се случва с тях ? Или отделно аз трябва да почвам да се съдя с ПРОДАВАЧКАТА ...???
МНОГО съм Ви благодарен за отговорите (предварително)
petar888
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Мар 2018, 18:06

Re: ИСКОВА МОЛБА След покупка на апартамент (завещание)

Мнениеот karanedeff » 28 Мар 2018, 10:05

Вероятно иска е за възстановяване на запазена част!
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: ИСКОВА МОЛБА След покупка на апартамент (завещание)

Мнениеот montanarlz » 02 Апр 2018, 20:59

Ако искът е за възстановяване на запазена част, той няма как да е към вас и не засяга вас, а само продавача. Наследникът може да осъди продавача да му плати обезщетение за онова, с което се е обогатил, а вие няма от какво да се притеснявате.
montanarlz
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Дек 2014, 20:38


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron